Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasonló helyzetben valaki? Mi...

Hasonló helyzetben valaki? Mi a vélemény? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen semmi bajom a szüleimmel,nagyon szeretem őket,de apum tegnap nagyon felháborított.Családi látogatáson voltunk,azt tudni kell apu eléggé önző ember,de hogy ennyire...

mondom hideg van,erre hát ők nem fáznak meg később szoktak begyújtani

lányomnak anyu előhozta az üveggolyókat persze szórta,tetszett neki,erre:pakold össze ne szórd mindenhol az lesz,kártyákat pakold össze,meg úgy egyáltalán mindent abban a pillanatban hogy kipakolt már össze is kellett pakolnia.levest ette "folyik, folyik" mondogatta

hát mit csináljak most tanul egyedül enni még nem eszik tisztán innivalóval ugyanez pohárból már szépen iszik de van mikor kicsöpög.szóval tisztaságmániás,e könyörgöm még a lányom nem egészen kétéves!!!

Egyébként én is szeretem a rendet itthon napi szinten takarítok,de kisgyerek mellett nem lehet patyolat és szerintem nem is szükséges.Azonkívül azt szoktam neki mondani napközben többször:Gyere együtt elpakolunk,anya segít és közben irányítom fogd meg ezt meg azt és tedd szépen a helyére!És olyan ügyesen rendet rak.Biztosan eljön az az idő is ilyen módszerrel hogy elpakol egyedül de hát még csak 2 éves.Nem várható el tőle hogy pakold össze felszólításra egyedül elpakoljon.Persze nem szóltam de rosszul esett hogy így viselkedett.Szinte semmi nem volt jó és semmit nem csinálhatott.De nem ült le vele játszani sem.Anyu teljesen más volt,vele nincs gond de nem mondom neki sem ezt.Ez csak egy töredék,de ha valamit venni kell a a lányomnak(ajándékot)mintha a fogát húznák.Pedig ez az első unokája.nem értem


2011. márc. 7. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

önző.

ha nem muszáj nem kell látogatni akkor hátha magába száll de egyébként csak sajnálni tudlak mert szenvedtek miatta.

2011. márc. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
férjem azt mondta mért nem vágtam neki vissza de itt a mi lakásunkban is szokott szólni pl ha valami lefolyik akkor vissza szoktam szólni hogy na és akkor mi van úgyis én takarítom és ennyi,de náluk nem szólok mert anyuval és a lányommal meg magammal tolnék ki mert vita lenne ismerem.a férjem azt mondta szóljak s majd megváltozik,de én ismerem jobban szerintem 52 év után már nem fog.szeretem de egyre jobban távolodok tőle és nem is megyünk gyakran
2011. márc. 7. 14:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát sajnos tényleg elég önző. Lehet, hogy ő is ilyen önző körülmények között nőtt fel. Én nem vagyok jóban apummal, a bébimet sem viszem hozzá, szinte soha. Ő soha nem fogalakozott se velem, se a testvéreimmel. Nyűg volt neki eljönni a diplomaosztómra is. Mindig rossz volt vele a kapcsolatom, mert alkoholista volt, és ezáltal tönkre tette a gyerekkorunkat. Szinte látni sem bírom őt.

Tudom, ilyet nem mondhat(na) az ember az édesapjára, emiatt régen lelkifurdalásom is volt... Mára már megszoktam a szitut. Ő sem nagyon keresi az unokáját (aki már lassan 1 éves)...

üdv.

2011. márc. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nyugodtan mondd meg, hogy egy ennyi idős gyerektől nem lehet többet elvárni. Vagy kérdezd meg, emlékszik-e arra, amikor te ennyi idős voltál, akkor mi volt a helyzet.

Sajnos nem születnek úgy a gyerekek, hogy rögtön hibátlanul kanalaznak, és isznak.

A játékokra meg mondd, hogy majd ti összepakoltok, nyugodjon meg, nem marad semmi elől.

Ha nem tetszik, akkor meg tényleg hanyagold a látogatást, majd ők mennek hozzátok.

2011. márc. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tényleg önző.

Egyrészt figyelembe vehetné hogy még 2 éves sincs a pici, a másik meg hogy olyan sokat gondolom úgy sem vagytok náluk, hogy azokat az időket ne bírná ki beszólogatás nélkül.

De ahogy mondtad, említeni nem akarod, lehet hogy jobb is, akkor viszont marad az hogy "túlélitek" azokat az órákat, perceket.

Mondjuk ilyen esetekben, ha úgy gondolod hogy apukád csúnyán szól rá a picire, bökd oda apudnak hogy dehát még csak 2 éves, vagy hogy ne bántsd, ezt még nem tudhatja magától. Ne hagyd magad, lehet ha egyszer-kétszer jóindulatúan odaszólsz valami ilyesmit, talán rájön hogy tényleg nem kéne ilyeneket mondogatnia a kislánynak.

2011. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Itt vagyok, aki hasonlo helyzetben vagyok. :-(

Az en apam sem visel el semmit, magyaran olyan erzese van az embernek, hogy szinte zavarunk, ha megyunk a gyerekekkel. Semmit nem enged meg nekik, pedig, nem tulzottan szetramolos gyerekek, raadasul hatalmas a hazuk, igy, ha az egyik szobaban jatszanak, meg nem szalad a lakas. 5 unokaja van, de mindegyikkel sajnos ilyen. Szegeny anyu erzi magat rosszul helyette. A tesomek mar ott tartanak, hogy csak 2 havonta jarnak le hozzajuk, mi azert 3-4 hetente, mert anyosek is abban a varosban laknak, hozzajuk meg mindenkepp menni kell, mert ok meg a masik veglet... Azt szeretnek, ha mindig ott lennenk.

2011. márc. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
utolsó szinte szóról szóra mintha én mondtam volna, én is azt éreztem mintha zavarnánk,mintha alig várná hogy eljöjjünk.elég szomorú.én tudom hogy őt már nem akarta a mamám a papám meg alkoholista volt szóval nemigen törődtek vele.velünk(tesómmal meg velem azért törődtek,taníttatak,együtt mentünk sokat kirándulni,nyaralni,)de sokszor volt feszültség mert az egész családnak neki kellett megfelelni,mindenki vigyázott arra hogy neki tetszen amit csinálunk vagy mondunk mert akkor kiabált ha nem úgy volt,nem ivott soha a mamám mondta róla találóan hogy ő józan bolond.sajnos ez így volt,rossz érzés ezt így végiggondolni meg aztán jó is hogy hosszú évek után kiírhattam magamból.anyukám több mint 25 éve él vele már hozzáedződött,mert ő a válást megfutamodásnak vélte mindig.én viszont elszoktam szerencsére az állandó feszültségtől,mert a férjem egy tündér ember ha lehet mondani ilyet egy férfira.sajnálom anyut,de ő azt mondta már megszokta hát ez van sajnos.köszi az együttérző szavakat.
2011. márc. 7. 14:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok. Nalunk is az van - es egyre inkabb, hogy korulotte forog minden, hogy nehogy rossz kedve legyen, nehogy olyat mondjunk, mert akkor el van cs..ve az egesz hetvege. Persze o szekalhat barkit. Szegeny anyut sajnalom, aki egy vegtelenul kedves, megerto no. Sokat tur mellette. Sajnalom szegenyt.

Ja, pedig az en apam ugymond normalis csaladbol valo, egyetemet vegzett ember. Ebbol latszik, hogy nem az esz, a vegzettseg teszi az embert. Anyosomek egyszeru, keves iskolaju emberek, de hihetetlen kedvesek, mindent megtennenek ertunk es a 2 unokajukert.

2011. márc. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
másik oldalon anyósom él már csak de ő is odaadná az utolsót is,bár makacs egy asszony,nem igazán bírom időnként a stílusát,de azért ott nyugodtabb a légkör.mondjuk ha férjem huga is ott van akkor ő a minden de hát ez van Én is anyukámat sajnálom.sajnos hogy a rokonait nem maga választja az ember.Mi szüleimmel 1 évig laktunk még nem volt a lányom de én mondtam hogy vége keresünk más megoldást mert lelkileg már nem voltam a toppon.
2011. márc. 7. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez hihetetlen, nekem is anyosom elegge akaratos, vagy hogy is mondjam, szeretne megmondani, mi hany meter, es ha mi nem ugy gondoljuk, akkor kepes megsertodni. Amugy nincs vele semmi baj.Szeretetteljes a legkor naluk. A ferjemnek occse van, naluk is inkabb az occs a "kedvenc", bar nem erztetik azert.
2011. márc. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!