Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rota virus elleni oltast...

Rota virus elleni oltast beadattatok, adjatok a babatoknak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 19:36
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen beadattam, mondjuk nálunk az Önkormányzat fizeti, de ha nem fizetné, is beadattam volna.

Unokatesóm kislánya 11 hónapos, és 2 napja kórházban van, 39 feletti lázzal, és 3 nap után nem hány, de a hasmenése van, kiszáradás közeli állapotban volt, legalább 10* szúrták meg mire vénát találtak, tiszta lila a gyerek keze, lába. 2 naponta ment el egy csomag pelenka. soha senkinek nem kívánjál ezt, és azt mondták nagyon megbánták, hogy nem adatták be. mert ok elkaphatja a gyerek, de nem mindegy hogy csak mondjuk hasmenése van, és enyhe lefolyású, mint ez.

Akkor jön rá az ember mikor az ismeretségi körében történik ilyen. Az én lelkiismeret nyugodt, hogy én megtettem, rajtam nem múlt, mert én azt a lelkiismeret furdalást nem tudnám elviselni, hogy megtehettem volna, de nem tettem és a babám emiatt szenved.

2011. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
63%

Nem!

Egy kalici vírustól épp úgy kórházba kerülhet ráadásul ilyen járvány van minden évben és oltás sincs ellene! Amúgy a dokink sincs oda érte. Neki nem egy betege volt aki oltás ellenére elkapta!

2011. márc. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Igen, beadattuk.
2011. márc. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi kislányunk megkapta, nyáron mégis elkaptuk mindannyian, az oltott gyerekem is, és kórházban voltunk

semmivel sem volt jobban, mint azok a babák, akik nem kapták meg

Kistesó jövő hóban születik, nem adatjuk be (amúgy nem oltás)

2011. márc. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves tegnap 20:08-as. Én írtam, hogy nem és nem az anyagiak miatt. Tudod, internetre is futja és arra is futná, ha az oltás több száz ezerbe kerülne. Hosszú lenne leírni, miért, de nemcsak az orvosunk mondja, hogy felesleges, hanem a genetikus professzor ismerősünk, aki ilyen és ehhez hasonló oltásokkal is foglalkozik, és persze a családban van még jó néhány orvos is. Én hallgatok a szakemberekre. Egyébként a fő ok pont az, hogy többet árt egy ilyen (vagy több hasonló) oltás, mint használ. Ugyanis az oltások beadásával gyengül a baba immunrendszere és sokkal könnyebb elkap esetleg más vírusokat, betegségeket. Bőven elég a sok kötelező. Ha lenne erről statisztika, tuti kiderülne, hogy azok a gyerekek betegszenek meg gyakrabban, akiknek beadtak egycsomo ajánlott oltást. És minden ellen nem lehet beoltatni amúgy sem a gyereket.

Persze, ezt elég röviden írtam le és nem messze nem mindent. Mindenesetre a szakemberek között is megoszlik jócskán a vélemény erről, sőt, azt tapasztalom, hogy sokkal több orvos ellene van ezeknek az oltásoknak.

És még egyszer, hidd el, ha nem lenne (szerintem és sok más orvos szerint is) ártalmas az oltás, akkor is megvenném, ha több száz ezerbe kerülne, nem igazán érdekel a pénz, ha az egészségről van szó.

2011. márc. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Igen. Láttam a barátnőm gyereke miken ment keresztül a kórházban, ha ezzel csak x% esélyt adok annak, hogy az enyémet ne lássam ilyen helyzetben, akkor már megéri.
2011. márc. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 kisnita ***** válasza:
Én be akartam adatni a fiamnak, de mindenki lebeszélt róla többek közt a gyerekorvos és a védőnő is.
2011. márc. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

micsoda egy tapló az 59 százalékos válaszoló!!!

én nem adattam be és nem az anyagiak miatt.A háziorvos és a védőnő is lebeszélt róla,mivel még több tucat ilyen tüneteket produkáló vírus van.Simán kifizettem volna az a 30 körüli összeget,de minek.Ha ezt nem,majd elkap valami mást.És így is lett.Ez ellen meg nincs oltás.Hányt,hasmenése volt,kemény volt,elmúlt.Erősödik az immunrendszere

2011. márc. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi beadattuk, mert:

1. egészségpénztári kártyával fizettünk, amit a munkáltatótól kaptunk, így egyetlen fillérünkbe sem került

2. tudom, hogy nem véd minden vírustörzs ellen, de ha el is kapja, jóval enyhébb lesz nagy valószínűség szerint a lefolyása, mint egyébként lenne

3. védőnőnk és dokink is ajánlotta, plusz még olyan anyukák is, akik sok hasznos tanáccsal elláttak.

2011. márc. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!