Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá 1 éves...

Hogyan szoktassam rá 1 éves kisfiamat a darabos kajára?

Figyelt kérdés
Már 8 hós korától próbálkozom, de amint darabos kaja kerül a szájába, elkezd öklendezni. Most már ehetné azt, amit mi is eszünk, de még mindig pépesítenem kell neki mindent. Mit tanácsoltok, hogyan szoktassam rá a darabos étel elfogadására? Már teljesen tanácstalan vagyok.
2011. márc. 13. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbálj neki zöldséget nagyobb darabban megfőzni (pl s,répa, krumpli, karalábé stb) és uzsira, vagy az ebédje mellé kínálni neki úgy, hogy ő fogja meg és egye. Nem fog gyorsan menni, de ha mindig lesz előtte ilyen, akkor próbálkozni fog.

2011. márc. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kislányom kicsit elmúlt 6 hónapos mikor elkezdtem próbálkozni vele, kezébe babapiskóta meg villával tört ételek stb. Most 8 hónapos és semmi gond nélkül eszi azt amit mi. Ő is öklöndözött mikor először adtam neki ilyeneket de én nem adtam fel adtam neki másnap és harmadnap is és megszokta.
2011. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Te eteted a darabossal, vagy ő próbálkozik?

Azt olvastam, ilyen korban azért is utasíthatják el a darabosat, mert etetni akarják őket, és már egyedül akarják csinálni. Az én fiam 11 hónapos, ebédre nem hajlandó darabosat enni, amúgy banánt, háztartási kekszet, főtt répakarikát stb felcsipedi az etetőtálcáról. Igaz,így tovább tart, mert közben iszik, dumál, pakolja a falatkákat.

2011. márc. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én kb 16 hós koráig mindent turmixoltam a lányomnak. Nem ette a darabosat, én meg nem is erőltettem (néha megpróbáltam). Téged miért zavar, hogy pépesíteni kell? Ráér még a babád, még pici. Szerintem hagyd a saját ütemében fejlődni, majd megtanul és megszeret rágni.
2011. márc. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom 14 hónapos, kb 1, másfél hónapja eszi meg a darabos kaját. Nem erőltettem soha, néha megpróbálkoztam vele, ha láttam, hogy még mindig öklendezik tőle, abbahagytam a próbálkozást, nem lóverseny ez. :) Persze kiflit, vagy babakekszet, ilyesmiket kapott a kezébe, azokat megeszegette. Kb 1 hónapja egyik napról a másikra elfogadta, azóta is így eszi, és már nem öklendezik egyáltalán. :) Sztem nem kell erőltetni, majd elfogadja, ha megérik rá. :)
2011. márc. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Természtesen nem szeretném én sem erőltetni, eddig sem tettem, mert látom rajta, hogy nem esik neki jól. Egy picit megnyugodtam, hogy másnál is előfordul, hogy még ilyen idősen nem fogadja el a darabos ebédet. Kekszet, piskótát már majszikál régebben, csak a főtt étellel vannak gondok. Akkor nem idegeskedem és kivárom, amíg megérik rá.
2011. márc. 13. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!