Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most lehet vagy nem lehet...

Most lehet vagy nem lehet szoptatas kozben lerontgenezni?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elek,fogorvosnal voltam,mondtam neki,hogy szoptatok,azt mondta,hogy ez nem ernek el oda a sugarak.de ra ket hetre masik dokihoz mentem az meg adott olyan kotenyt,hogya sugarak ne erjenek a mellemhez.most akkor hogy van ez?lehet vagy nem lehet?
2009. febr. 21. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elviekben lehet szoptatás alatt is röntgenezni. Az ólomköténykét minden esetben fel kell tenni ami főleg a nemző szerveket védi ( nőknél a petefészkeket, fiúknál a heréket ), mert ezeket bizony károsíthatja a röntgensugár.

A fogászati röntgen nagyon célzott, ott nincs veszély.

2009. febr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én tejleadó anyuka vagyok és a leadáshoz szükséges tüdőszűrés.Az is röngen.Én voltam és én is rákérdeztem ott és azt mondták nem lesz semmi baj mert ez nagyon kicsi és rövid ideig tartó sugárzás.Biztos nem lenne kötelező ez a vizsgálat a szoptatós anyukának ha baj lenne belőle.
2009. febr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is voltam fogröntgenen, szóltam az asszisztensnek, hogy szoptatok, és nem a szokásos, derékra helyezett ólomkötényt adta, hanem egy jóval nagyobbat amit a nyakamba akasztott.
2009. febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
de en az elso fogorvosnal nem kaptam olomkotonyt,azt mondta nem kell.a masiknal meg automatikussan kaptam.azert ilyedtem meg.hogy egyik dokinal kaptama masiknal meg nem;(mindenkinek koszonom a valaszat
2009. febr. 21. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!