Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a neve fiú gyermeketeknek?...

Mi a neve fiú gyermeketeknek? És mi alapján döntöttek a név mellett?

Figyelt kérdés
Úgy értem a hogy a név eredete(magyar, stb...), hossza, vagy milyen más szempont alapján döntöttek?
2011. márc. 14. 14:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Márk!mert kulfoldon elunk es itt ugyan ugy irjak es ejtik is.
2011. márc. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam Barnabás, ha ez a második baba is kisfiú lesz, akkor Bendegúz lesz. Igen, mindenki a Bakterházra asszociál, én is mindig a Himnusszal példálozok, de hogy ki is volt Bendegúz, meg kellett néznem pár hete a google-n:) Én mostmár tudom!:)
2011. márc. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én kisfiam Péter Hunor.

Péter az apukája után, de amúgy is szerintem nagyon szép név, és Hunor, természetesen Nimród fia után, mert egy szép ősi nevet akartunk adni neki, amit büszkén viselhet.

2011. márc. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is Barnabás. És egészen egyszerűen azért, mert ez volt az egyetlen ami nekem is és apukának is tetszett. Meg az is fontos volt hogy lehessen becézni, és ezt lehet.És szerintem felnőttként is szép név.
2011. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Ábel lett a kisfiunk neve.

Mi egyszerűen nem tudtunk közös nevezőre jutni a férjemmel. Így egy nagyobb családi összejövetel alkalmával, amikor egyik rokonunk feltette a nagy kérdést, hogy mi is lesz a baba neve, csak néztünk egymásra, mondtuk, hogy még bizonytalanok vagyunk (pedig akkor már csak másfél hónap volt a szülésig). Sógorom javaslatára felállt a családi "szavazóbizottság". Sógorom felolvasta a naptárból az összes fiúnevet, mi pedig a férjemmel rábólintottunk arra, ami esetleg szóba jöhet. Így maradt fenn 9 név a rostán, majd sorban, kézfeltartással mindenki leadta a nevekre a voksát, az Ábel kapta végül a legtöbb szavazatot:-))

2011. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 krisztivan ***** válasza:
100%
Csege a kisfiunk neve.Apával megegyeztünk ha lány én választok ha fiu akkor Ő.Összeírta a neki tetsző neveket és megnéztük hogy ne legyen hosszú,passzoljon mindkettőnk családnevéhez(mind a kettőnk családnevét viszi tovább a fiunk)ne legyen tucatnév,ne lehessen becézni és még magyar is legyen.Így maradt a Csege.
2011. márc. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Roland

az apja után lett,de egyébként is nagyon tetszik :)

2011. márc. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Milán a kisfiúnk neve!:) Apának nagyon tetszett de engem sem kellett sokáig győzködnie!:)))
2011. márc. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Ákos (már tinédzser korom óta tetszik, ill. igazi magyar név), a pici fiunk pedig Balázs (a nagylányunk Emese választotta).
2011. márc. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Szép név mind!
2011. márc. 14. 21:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!