Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a neve fiú gyermeketeknek?...

Mi a neve fiú gyermeketeknek? És mi alapján döntöttek a név mellett?

Figyelt kérdés
Úgy értem a hogy a név eredete(magyar, stb...), hossza, vagy milyen más szempont alapján döntöttek?
2011. márc. 14. 14:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Barnabás.Nekünk a legszebb név a világon,Barnusnak becézzük.
2011. márc. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Martin Márk nekem nagyon régóta tetszett a Martin név a férjemnek pedig a Márk és így lett a kis drágám Martin Márk :)
2011. márc. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Dániel. Jó pár átbeszélgetett éjszaka után arra jutottunk, hogy ez a név az egyetlen, ami mindkettőnknek tetszik. :)
2011. márc. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Ármin!! Annak idejen az angoltanarom fiat hivtak igy, es mar akkor eldontottem, hogy ha egyszer lesz fiam, igy fogjak hivni. Meg itt elunk Angliaban, olyan nevet akartam, amit az angolok is ki tudnak mondani, aztan vegul ezt sem nagyon tudjak kimondani plusz sokszor meg magyarok sem ismerik ezt a nevet, pedig regi nev ez is, lasd Vambery Armin! De nekem meg mindig nagyon tetszik!!
2011. márc. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Levente és Dominik.

Ugyan mostanában nagyon gyakori, ún. tucatnevek, de minket nem zavar.

A nagynál mindenképpen magyar nevet akartunk, és az is lényeg volt, hogy jól lehessen becézni, na meg hogy a környezetünkben ne legyen olyan nevű gyerek vagy felnőtt. Így a legtöbb név kiesett. Nekem a Zsombor és a Barnabás tetszett még, de ilyen nevű gyerekek voltak már a baráti körünkben, így lett végül Levente.

A kicsinél már nem találtunk nekünk tetsző magyar nevet, így felmerült még a Dávid és a Dániel, de végül inkább a Dominik mellett döntöttünk.

Nem bántuk meg egyiket sem, mindkettőhöz nagyon illik a neve és a vezetéknevükhöz is tök jól passzol.

2011. márc. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Patrik!Az volt a fő szempont hogy ne lessen becézni és ne legyen annyira gyakori név.Na meg persze megérzés már 10hetes pocaklakó korábban tudtam hogy ez lesz a neve.
2011. márc. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, akkor ezek a Patrik babák egyformák, mert nekem is kb. ennyi idős pocaklakóként súgta meg hogy ezt a nevet szeretné:-)
2011. márc. 15. 21:40
 28/29 anonim ***** válasza:

Kisfiamat Erik Tibornak hivjak.

Erik mar gyerekkorom ota a kedvenc fiu nevem. Tibornak pedig ferjemet hivjak es O ragaszkodott ahoz,hogy a fiunkat is igy hivjak.

Szempont volt az is,hogy mivel kulfoldon elunk(Kanada) es a fiunk szuletesekor automatikusan kanadai allampolgar lett, olyan neve legyen ami nemzetkozi.

Ezenkivul az Erik osigerman nev, en pedig felig nemet szarmazasu vagyok.

2011. márc. 18. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Szabolcs és Miklós. Számunka a legszebb férfi nevek. Meg ritka is most már mindkettő :)
2022. dec. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!