Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba keveseket hízik,...

Ha egy baba keveseket hízik, attól még nem marad el a mozgásfejlődésben ugye?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hónapos lesz, és az elmúlt 2 hónapban csak fél kg-ót hízott.Alkati kérdés is, és lehet, hogy vashiányos is, és nem egy nagy étkű.Arra lennék kíváncsi, hogy attól még fejlődhet szépen? Eddig mindent időben csinált,és kiegyensúlyozott baba.
2011. márc. 15. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Az nem baj, hogy most kezd lassulni a súlyfejlődése, ez teljesen rendben van. Többet mocorog már, jobban ledolgozza a bevitt tápanyagot, a szopi vagy tápszer viszont már nem elegendő önmagában. Gondolom már elkezdtétek a hozzátáplálást is.

Az viszont biztos, hogy továbbra is kevesebbet fog hízni, mint az első hónapokban.

Nem befolyásolja a mozgásfejlődést, ezután is rendben lesz a mozgása, emiatt nem kell aggódnod.

2011. márc. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, egy hónapja hozzátáplálunk, emiatt, hogy kevesebb volt a tej, a tápszert pedig nem fogadta el.Pont ezért nem értem, mert azt vártam a hozzátáplálástól, hogy majd megugrik a súlya, de semmi.És nem is eszi meg az adagját, valószínűleg neki kisebb a gyomra, és kevesebbel is jól lakik.Azóta van ez, hogy duplázott.Nagyon mozgékony baba, és én magam is pont így híztam babaként.Megkerestem a kis könyvemet.

Köszi!!

2011. márc. 15. 08:23
 3/8 anonim ***** válasza:

a fél kg nem kevés!

320g/hó a minimum. az én lányom 4-5 hós korában még ezt is alig hízta (pedig előtte, utána szépen hízott.)

épp a sok mozgástól hízik kevesebbet, meg gondolom, hosszban nyúlt sokat. ne aggódj, ha moslygós, elégedett!

2011. márc. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én fiam 2 hónapon keresztül 5gokat hízott csak, de 3580 al született most volt 7kg. és ma 9hós :) már áll, sétálgat kapaszkodva, négykézláb mint a torpedó, ha fogjuk a kezét úgy is sétál... általában inkább azt mondják h a nagyobb súlyú babák kezdenek nehezebben mozogni a kis vékonyabbak könnyebben, nem tudom ebben mennyi az igazság, de rokonoknál 2 fiatalabb kislány van nagyobb súllyal! és ők még kanyarba se csinálják azokat mint én fiam anno picikén.
2011. márc. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a 2 kilót 2 hónap alatt szedte fel.Volt, hogy egy héten csak 40-50 g-ot hízott.Szóval kevés, de én annak idején 14 hónaposan is csak 8,5 kg voltam, és itt vagyok.Köszi mindenkinek!!!!
2011. márc. 15. 10:28
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocs! Fél kg-ót 2 hónap alatt.
2011. márc. 15. 10:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Azok a babák, akik kevesebbet híznak, könnyebben és talán (vagy sokszor)hamarabb csinálnak mindent. Én legalábbis ezt tapasztalom a környezetemben lévő gyerekeknél. (A mi drnénink fél évesen minden babának megnézi a vasát. Néhány perces vizsgálat!)
2011. márc. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!Igen, az előfordulhat, mert én is vashiányos vagyok, és picit fehér a tündérkém bőre.Hamarosan kiderül!
2011. márc. 15. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!