Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is nyugtalan a babája...

Másnak is nyugtalan a babája éjszakánként? Alul leírtam mi is a gond.

Figyelt kérdés

Az én babám este 9 kor alszik el, aztán legközelebb éjfélkor ébred szopizni(de nem mindig mert néha fél óra múlva fent van megint ), majd utánna óránként, vagy félóránként,kicsit felsír kíveszem a mellemre teszem cumizik és alszik tovább , van úgy hogy nem is eszik csak cumizik a mellemen.

Én már tisztára ki vagyok készülve , szinte semmit nem alszok, nappal meg szeretnék jó anyuka lenni sokat foglalkozni a babámmal ,de a fáradság miatt sokszor nem sikerül.Lelkiismeret furdalásom van mert sokszor türelmetlen vagyok a fáradság miatt.Sokat vártunk a babára , most meg úgy érzem rossz anya vagyok!

Van esetleg valami ötletetek?Mit tegyek, hogyan tovább?

Segítségem nincs! aki néha vigyázna a kicsire.


2011. márc. 15. 08:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya!!!!Én cumit adtam neki és aludt tovább!
2011. márc. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
mennyi idős? mi ugyanezzel a gonddal voltunk :S 3-6 hós koráig :( aztán elegem lett, h éjjel nappal zombit játszok, papa próbált segíteni de hát neki dolgozni is kell... így mi amit csak lehet mindent megtettünk, vettünk borostyán nyakláncot, jonsons altató tusfürdő (lila), olajat csöpögtettünk párologtatóba, vacsira is főzeléket kapott nem tejpépet. és annyiban javult akkor a helyzet, h elkezdett csak éjfélkor, 3-4, meg 6-7 körül kelni, de éjfélig is volt h többször felkelt, akkor kivettem és vissza is aludt, és csak éjfélkor, 3-4,6-7 körül kapott cicit, és mindíg visszaaludt. már 9 hós, éjfélkor már tápszert kap, és volt h már nem kelt fel utánna csak reggel.
2011. márc. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Több esélyes a dolog. Vagy éhes, mert nem eszik rendesen illetve nem elég tartalmas az anyatej. Illetve, és én a másikra tippelnék, egész egyszerűen szeretet-evő. Szóval szereti ha felveszed, magadhoz öleled, és így saját magát ébreszti, hiszen nem is eszik rendesen.

Javaslom a napirend kialakítását, nekem sokat segített A suttogó című könyv ebben. Néhány nap, és végigalussza az éjszakát. Sok sikert!

2011. márc. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Na én suttogózhattam neki:(9 hónapos és legalább 10x kel egy éjszaka,pedig tápszeres és nem eszik már éjszaka,és nem is fogzik:(!És ki sem veszek a kiságyból,és soha nem is vettem.Totálkáros vagyok:S De imádom:D!
2011. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat lányok!

6 hósak vagyunk,a hózzátáplálást 2 hete kezdtük meg,eddig csak anyatejet kapott.Meg fogok próbálni mindent amit eddig leírtatok hátha valami jó lesz.Egyébként babaláncunk is van de éjszaka jobbnak látom ha leveszem.

Amúgy nappal is örökmozgó a kislányom.Amúgy nagyon imádjuk , ja és 15 évet vártunk rá:)

2011. márc. 15. 11:03
 6/13 A kérdező kommentje:
Amúgy amúgy 2x bocsi)
2011. márc. 15. 11:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy éhes, vagy jön a foga, vagy nem megfelelő a napirendetek....Fontos lenne tudni, hogy mennyi idős a babád, mit és mennyit eszik, mennyit és mikor alszik???

NEM vagy rossz anya!!! Csak kimerült! Próbálj meg kikapcsolodni, feltöltődni kicsit!!! Kitartást!!!

2011. márc. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Neked is köszi a választ .

Hat hónapos a babám, naponta 3 x alszik és általában ugyanabban az időben.

Anyatejet kap a hozzátáplálást nem régen kezdtük el , répa, alma, paszternák, ezeket ettük eddig.

2011. márc. 15. 11:49
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, mi ugyanebben a cipőben járunk, csak mi négy hónaposak vagyunk és 1 hónapja tart nállunk ez a folyamat. Mondjuk nekünk mozgolódnak a fogcsírák és kicsit ez is bezavarhat. Egy hétig volt, hogy 11-12 alkalommal is felébredt éjszaka. Vettem borostyánláncot és adom neki a Chamomilla 15 homeopátiás bogyót, és így csak 3 alkalommal ébred. Ebből kétszer eszik, egy pedig csak cuclizás, mert párat szív és alszik vissza. Sehogy máshogy nem tud megnyugodni, mindnet bevettetem.Én is nagyon fáradt vagyok már. ÉS egyébként nekünk majdnem óramű pontosságú napirendünk van, max 15-30 perc eltérések, de ezek is csak akkor fordulnak elő, ha valami miatt reggel hamarabb ébred, mint szokott. Ráadásul mi már 3 hete hasra tudunk fordulni és ez is nehezíti a helyzetet, mert még álmában is azt akarja csinálni. Most megpróbáljuk a külön szobát, hátha az a baj, hogy mi ébresztjük fel, vagy zavarja a tv is(bár épp hogy lehet hallani). Remélem ez segít majd. Ha nem, akkor pedig csak KITARTÁS!!!!

Remélem nálatok is lesz javulás, szólj hogy mi a helyzet!!!

2011. márc. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Ez a homeopátiás szer nem tudom , hogy kapható -e itt nálunk, mert mi külföldön élünk de megnézem a neten hátha.

Egyébként itt a gyerekorvos szinte csak homeos dolgokat ír fel, max megkérdezem Tőle van-e valami hasonló.

Köszönöm a válaszod.

2011. márc. 15. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!