Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik az ideálisabb? Két...

Melyik az ideálisabb? Két vagy három év korkülönbség a babák között, ha az első fiú?

Figyelt kérdés
Jól el lehetnek együtt még akár a lánnyal is, ha 3 év van közöttük? vagy az már sok?
2011. márc. 16. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:

ez engem is érdekel, a kisfiam három és fél éves lesz mire jön a tesó, de még nem tudjuk mi lesz :-)

tesóm (fiú) és köztem három és fél év volt, nagyon nehezen tudtunk együtt játszani, de aztán néha összehoztuk a barbiekat és az autókat, de inkább öltük egymást vagy nem vettünk egymásról tudomást. :-(

29N

2011. márc. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Az egész szerintem szokás kérdése, majd ahogyan az életetek alakul. A nővérem 3 évvel idősebb nálam az öcsém 5 évvel fiatalabb. Voltak korszakok amikor "öltük egymást" a nővéremmel, máskor meg imádtuk egymást. Az öcsémmel is tudtunk jókat játszani. Kamaszkorban már mindenkinek más társaságra van szüksége, de lehet, hogy az idősebb viszi magával a saját társaságába. (nálunk is volt ilyen)

Nekem 9 hónapos a fiam, és most már próbálkozunk a következő babával, ha azonnal összejön, akkor 1,5 év lesz a korkülönbség. Csak az érdekel, hogy sikerüljön, mert az első is sokára jött össze, már 32 éves vagyok ("nekem ez sok"). Szóval szerintem nem sok a 3 év, sok sikert hozzá!

2011. márc. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk az unokaöcsém és unokahúgom közt 3,5 év van (4 és 0,5 évesek). A nagyobb imádja a kicsit, a kicsi viszont menekülne a szeretgetés elől... A nagyobb az oviban viszont eleinte terrorizálta a kisebb lányokat. Gondolom az új otthoni helyzet miatt. A Húgom szerint nem is lenne otthon semmi gond, csak más az alvásigényük, pont mikor az egyik ébren van, a másik alszik...Kicsit kimerítő. Ők egyébként azt csinálták, hogy a bátyus mindenbe bevonták, ő jelenthette be a kistesó érkezését, stb...Már mielőtt emgszületett babavizet vett a kis pénzéból a Húgának.

Nálunk pedig a Húgom és köztem 2 év van. Anyu szerint eég hamar együtt tudtunk játszani és mindig együtt lógtunk még tizenévesen is. Most, hogy felnőttünk már a legjobb barátnők vagyunk. Együtt voltunk terhesek is. :) De szerintem, hogy mi lesz nagyon változó, sok múlik rajtatok is. A 3 éves már megérti mi történik, a két éves meg érzelmi alapon fogja szeretni a kistesóját.

Mi lányok nagyon bírtuk egymást, de ismerek olyan testvérpárt is, akik azóta nem is beszélnek egymással.

2011. márc. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden lehet jó.

A gyerekek jellemétől is függ.

Bátyám és köztem 9 év van, mégis tudtunk együtt játszani, mert ő tök kreatív volt és imádott nekem kitalálni játékokat, és amúgy én is vevő voltam, ha focizni kellett vele. :)

Szerintem a 2 vagy 3 év is jó. Nem sok, nem kevés.

2011. márc. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!