Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam most tíz hónapos....

Kisfiam most tíz hónapos. Szeretnék testvért, de még egyenlőre csak neki szeretném minden figyelmemet adni. Késő már negyven évesen szülni a másodikat, mikorra az első már részben önálló, hat-hét éves, vagy nem jó a túl nagy korkülönbség?

Figyelt kérdés
Azt mondják egy anyának két karja van,de szerintem szíve csak egy.Úgy érzem kis korkülönbséggel nem tudnék egyforma figyelmet adni.A párom felvetette a kérdést mi lenne ha mielőbb próbálkoznánk még egy babával.Úgy éreztem sírhatnékom van,mi lesz a pici fiammal ha jön egy másik baba,s őrá kevesebb idő jut.Vagy jobb ha nem szülök még egyet?
2009. ápr. 13. 20:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az anyai szeretet nem olyan, hogy van belőle 100 egység és ha jön egy következő baba, akkor mindegyiknek már csak 50 jut.

Hidd el, hogy ugyanúgy fogod szeretni mindegyiket, sőt még ők is szeretni fogják egymást, tehát csak nő a szeretet. Ha most így gondolkozol, akkor készülj fel az egykére, mert 5 éves korában is így fogod gondolni, hogy elveszel tőle valamit, a egy másik gyereknek is adsz.

Nekem 3 van, de egyiket sem szeretem kevésbé mint az elsőt, amikor még csak ővolt.

2009. ápr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezen dilemmázom én is. Nem akarom a figyelmemet és a szeretetemet megosztani, amikor még ilyen kicsi és törékeny a kisfiam. Én úgy tervezem, hogy - ha egyáltalán akkor akarunk még majd másik babát - leghamarabb is 4 éves korában fogunk vállalni. Szerintem egy 4 éves gyerek már viszonylag nagyobb, önállóbb. Persze még nem annyira, mint egy 6-7 éves, de azért már nagyobbacska. Igaz én se leszek már akkor nagyon fiatal.
2009. ápr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Ugyanezen dilemmázok én is. De nekem az ellenirányba adott egy erőteljes lökést a drága új miniszterelnök jelöltünk. Az én lányom 1 éves. Na, most ha terhes leszek, aztán a kormány kijelenti, hogy jövő hónaptól elég neked a GYES is, aztán onnan kell visszamennem GYED-re, na akkor éhen halunk mind a 4-en az tuti. Szóval szerintem most ki kéne várni, hogy ezek mit találnak ki, nem a legjobb időpont gyereket vállalni.

Persze, ha a férjed jól keres, és eltart, akkor én belevágnék.

2009. ápr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
A gyerekre nem gondoltok? HOgy neki mi lenne a legjobb? Hogy az lenne jó, ha mondjuk max, 2 év lenne a testvérek között, mert akkor tudnának együtt játszani, jobban megértenék egymást, nem lenne szakadék köztük? Nem ők a legfontosabbak az indokaitok szerint?
2009. ápr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy gondolom h késő 40év felett szülni, amire eléri a 16-18éves kort az a (leglázadóbb korszak) nemfogsz bírni vele.
2009. ápr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Az utolsónak azt üzenem, hogy a pszicológiai kutatások szerint a 2 éven aluli gyereket nagyon megviseli, ha kistestvér születik, és az édesanya kénytelen megosztani a figyelmet. Szóval szerintem a gyereknek jobb, ha kb. 2,5-3 éves, amikor születik a kistesó. Meg azt is figyelembe kell venni, hogy 9 hónapos terhesen hogy fogod emelgetni, szaladni utána? A magzatot is veszélyezteti.

Nekem azt mondta a védőnőm, hogy azt minimum várjam meg, hogy tudjon egyedül menni, mert ha esik-kel, és mindig fel kell venni, könnyen elmehet a baba.

A tesóm és köztem 2,5 év van, teljesen jól elvoltunk egymással. És amikor születtem már nagyon várt, nem volt testvérféltékenység egyáltalán.

2009. ápr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt érzem. Meg azt hogy rengeteg energiámat köti le a pici, nem is tudok másik bébire gondolni, mig ilyen picike. A négy-öt év korkülönbség a célom nekem is minimum. Ma már nem jellemző hogy harminc éves korunkig két gyerekünk legyen. Ha egészséges vagy, miért ne vállalnád a másodikat negyven felé. Aztán majd az idő meg a Jóisten eldönti hogy akkor egészségben megfogan e a pici vagy sem.
2009. ápr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg tudni fogod hogy mikor vagy kést még egy gyerekre ha nem akarod ne erőltessétek.Meg fog változni a véleményed idővel.Ja egyébként én és a testvérem között 5év van és nagyon jó testvérek voltunk és vagyunk is.Ez csupán nevelés kérdése hogy hogyan fogja fogadni a tesót.
2009. ápr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

én 21.02

Kedves 21.06

Orvos vagyok és pszichiáter. 3 gyerekem van, kb. 2 évente születtek. Hidd el, hogy nem viselte meg őket, nagy örömmel várták a következő kicsi érkezését, boldogok voltak, ha ölbe adtam a kicsit és segítettek a dolgaikat hozni. 9 hónaposan is gond nélkül emelhettem őket, sőt volt, hogy 2 volt a "hónom alatt" és nem volt semmi gond. Nem kell ezt túlmisztifikálni.

2009. ápr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Én meg tanár vagyok, gyermeklélektant én is tanultam. Akkor úgy látszik hazudnak a tankönyvek. Nem akartalak megbántani, biztos jobban tudod, ha 3 gyereked van. Nekem csak egy, de 9 hónaposan mászni alig tudtam, nemhogy egy kisgyerek után szaladjak a játszótéren. Pedig előtte minden nap egy órát bicikliztem. Szóval én tuti kivárom a 3 évet. Nem hajt a tatár.
2009. ápr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!