Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy minden reggel...

Normális, hogy minden reggel sírdogál egyből, amikor felébred? Egyből kikapod a kiságyból, ha felébred és sírdogál?

Figyelt kérdés
Nem vszélyesen sír, csak úgy sírdogál. Van, hogy nem egyből veszem ki, hanem várok picit. Ma is például felébredt 5:40 körül (benézett hozzá a párom, aki épp dolgozni indult), sírdogált, de elég szakaszosan, olyan 5 percig, majd visszaaludt, majd egy óra múlva megint felébredt, immáron magától és megint sírdogálva. De ez a sírdogálás olyan, hogy egy "oá" 2-3 másodpercig, aztán 10 másodpercig, semmi, majd megint "oá", aztán percekig szünet...Csak azért írom, nehogy itt valaki azt higyje, hogy bömböl a gyerek én meg hallgatom. Ja és vissza is aludt megint. Minden reggel rosszat álmodhat? A ti babáitok is így ébrednek?
2011. márc. 17. 08:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2011. márc. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idös?

Mi a 6 hós babánknak ilyenkor szoktuk vissza nyomni a cumit a szájába és még alszik kicsit. Van hogy beszélget. ma pl párom behozta mellém az ágyba és bealudt még mellettem.

2011. márc. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
3 hós koráig velem aludt, akkor áttettük a másik szobába, azóta egyedül alszik. Most 7.5 hónapos, és ha jól emlékszem azóta így ébred, amióta odaát alszik. Mindig is olyan volt, hogy ha nem elégítettem azonnal ki az étvágyát, akkor sírt. Reggelente pedig amikor áthozom, egyből kell neki a cici, mert ha nem kapja meg hatalmas sírást rendez. De amikor átmegyek hozzá, hogy kivegyem, akkor általában rám mosolyog.
2011. márc. 17. 08:09
 4/10 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy esetleg megijedhet, hogy nem vagyok ott, hogy egyedül van. Napközbeni alvásnál többször előfordul, hogy nem szól, hogy felébredt. De reggel miért ilyen? Valakinek van valami tippje, hogyan érhetném el, hogy ne így ébredjen szegény? Vagy majd kinövi? De mikorra?
2011. márc. 17. 08:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Koslányom 8,5 hónapos. Születése óta alszik saját szobában, saját kiságyban. De ha felébred éjszaka üvölt mint az állat...
2011. márc. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, cumizni nem szeret. Van cumink, néha próbálgatom is, de nem tetszik neki. Az ujját szokta szopni.
2011. márc. 17. 08:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia.


A kislányom 1 éves és kb. ennyi idős volt, mikor elkezdett ő is így ébredni. Én nem kapkodom ki, bemegyek, megsimizem, visszaadom a cumiját, és megmondom neki, hogy még korán van. Ilyenkor még egy órára vissza szokott aludni, aztán magyarázni kezd, és együtt kelünk. Én azt tapasztaltam nála, hogyha sírva kel, akkor még fáradt, csak valami felriasztotta.

2011. márc. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam is egy éves, ha hallom a sírásából, hogy még vissza fog aludni, akkor nem is megyek be hozzá. Persze feszülten figyelek, mert ha az ébredés irányába halad a dolog, akkor kihozom. De amúgy meg, ha bemegyek, akkor arra teljesen magához tér, és kezd huncutkodni. Jobban szeretem, ha amíg elég álmos, addig szépen visszaalszik magától.
2011. márc. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, kb. 8 hónaposan kezdődött. Kb két hétig enni is kért (cicit), aztán már "csak" sírva kelt. De nem csak reggel, hanem szintem minden alvásból, délután is. Kb. 10 alvásra 1 normális, mosolygós, gagyogós kelés jutott. Én is mindig bementem hozzá, visszasimogattam (korábban visszarázogattam, de fokozatosan ezt is el lehetett hagyni) aztán mikor már "elegem volt és nem bírtam kelni" megvártam, amíg a párom kel :o) Aztán egyszer csak mikor egyikünk sem ment át "azonnal" csodák csodájára visszaaludt. Akkor meg már azért mentem át, hogy minden ok e. Később meg már nem is sírt, csak nyökögött, szóval fel sem kelt, és akkor is átmentem, betakargatni...

Ezek a sírva kelések még mindig megvannak, de már nem keserves sírás, inkább kiabálás, hogy "felébredtem", de kb. egy hónapja múltak el, most meg, hogy kijöttek a fogai, superül alszik éjjel. Most 16 hónapos. Én is kerestem az okát, még kérdést is írtam ki, persze kb. 2-en válaszoltak. Most úgy gondolom, hogy a fogai okozták a kellemetlen éjszakákat, attól függetlenül, hogy 14 hónpos korában kezdett kijönni szépen sorban a 2. 8 fog.

2011. márc. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mi, felnőttek sem kelünk mindig rózsás kedvvel, ilyen szempontból teljesen normális a sírdogálás. Az én kisfiam pl reggelenként eldumál, gagyarászik az ágyában, megvárja, amíg vizet melegítek, pisilek stb, viszont a délutáni alvásból pityeregve ébred. 11 hónapos. Sosem gondolkoztam rajta, miért, hiszen nincs ezzel semmi baj.

Van, hogy éjjel is hallom, hogy megébred, nyüszög, de amíg nem bömböl, én nem megyek be hozzá, mert visszaalszik.

2011. márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!