Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgafejlödessel kapcsolatban...

Mozgafejlödessel kapcsolatban lenne par kerdesem (6 honapos baba)?

Figyelt kérdés
Elöször 3 honaposan fordult meg a fiam hasrol hatra...utana hetekig semmi, majd egyszercsak elkezdett hatrol hasra megfordulni, de vissz szinte sosem akar.Masoknal is volt ilyen??mert igazabol a hasrol hatra fordula lenne az egyszerübb, de azt megsem akarja.A masik kerdesem ülesel kapcsolatos...szinte sosem ültettük(magatol meg nem tud felülni), tegnap leültettem a szönyegre es megült, bar kisebb stabiltasi problemai vannak(ha messze van a jatek nyul erte akkor döl)Hogyan tudnam ravezetni a felülesre?Elöre is köszönöm a valaszokat!
2011. márc. 17. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom is hat hónapos, és hasonlóképp csinálja, mint a te babád. Hasról hátra párszor megfordult, de azóta sem csinálja, viszont sokkal jobban tetszik neki, ha hátról hasra fordulhat.

Én nem erőltetem az ültetést, mert ha pl. beleültetem az ölembe, és a testemmel támasztom a hátát, akkor már sokszor fogja magát és magától is előredől, tehát megvan benne az, hogy hogyan is kell felülni, csak hát még idő kell ahhoz, hogy fel is tudja húzni magát (pl. ha belekapaszkodik majd a kezedbe vagy mondjuk a kiságy, járóka rácsába). Ne erőltesd, szépen meg fogja ő tanulni. Nem vagytok lemaradva, addig meg nincs értelme aggódni.

2011. márc. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megtanulja, ne izgulj

Nekem a fiam 6hónaposan felállt, és kapaszkodva totyogott, de ülni nem akart. Azt hittem sose tanul meg.

1hónap mulva meg ücsörgött már :)

2011. márc. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ugyanígy csinálta.4,5 hós korában tanulta meg a hátról hasra fordulást,intenzíven csak 5,5 hós korától gyakorolta,de vissza sehogy sem akart menni neki.Aztán 6,5 hós korában kezdte el,azóta gurulva közlekedik,most 7 hós.Előző fiam ugyanígy volt,kúszás helyett gurult,majd 8 hós korától mászott.

Az ülést viszont nem szabad erőltetni,addig nem kell ültetni,amíg magától nem ül fel,mert megterheli a hátát.Vannak babák,akik először másznak és mászásból tanulnak meg felülni.

Egyébként a youtube-n vannak hasznos videók,pl. átfordulás tanítása,kúszás tanítása,felülés tanítása... ha gondolod keress rá,elő lehet segíteni a baba fejlődését a megfelelő korban.

2011. márc. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jesszus ezek a csodagyerekek, akik hat hónaposan már totyognak... na mindegy, ne eröltesd, nincs elkésve, ha magától nem ül meg, ne ültesd le, megterheli a gerincét. A tesóm annak idején hét hónaposan álldogált, lett is egy masszív gerincferdülése...
2011. márc. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Abszolutt nem csodagyerek, amiért áll.

Javasolnál valamit, hogy mit csináljak ha leteszem és feláll? Kössem le? Vagy más ötlet?

2011. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
áááá, csak irigykedek. de azért csak csodagyerek
2011. márc. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!