Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! 10 hónapos babánál...

Anyukák! 10 hónapos babánál még 1 étkezést sem sikerült kiváltani?

Figyelt kérdés
Babám nem szereti a pépes ételeket,öklendezik tőlük,sem kanállal,sem cumisüvegből nem fogadja el.A darabos ételekből hajlandó enni,(banán,csirkehusi,krumpli,zsömle,felvágottak,tészta,de annyit nem,hogy jól is lakjon vele)és utána (vagy előtte ha nagyon éhes)követeli a tápszert.Ha nem adok neki tápszert,annyira sír,hogy szinte fuldoklani kezd.
2011. márc. 18. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem ezt a gyerekorvossal kellene megbeszélned.
2011. márc. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lányom másfél évig gyakorlatilag anyatejen élt. Egyéves koráig szinte semmit nem fogadott el, utána kezdett pár dolgot megenni. A pépes kaját sose szerette, inkább csipegetni szeretett a mi ételünkből. Másfél évesen aztán elkezdett szépen enni, most két és fél éves, szépen eszik mindent egyedül és még sose volt beteg. Szerintem nem kell az ilyesmit túlparázni. A babák tudják, mi a jó nekik. Esetleg ültesd oda az asztalhoz, amikor ti is esztek, hátha megkívánja.
2011. márc. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy ez baj lenne. Igaz tápszerrel nincs tapasztalatom, de anyatejes babánál simán van ez így.

Egész konkrétan második babámnál nem tudnám megmondani, mert nem volt olyan, hogy "kiváltottunk" valamit. Igény szerint szopott, de 9,5 hónapos volt, amikor elkezdett darabosat enni, előtte pépesből csak néhány kanálnyit fogadott el.

Viszont ha még nincs túl sok foga, akkor logikus, hogy nehezen rág, hamar elfárad, és nem tud még annyit megenni belőle, amennyit az étvágya diktál. Nálunk is sok szopi volt akkor még.

Szerintem ha már a darabosat eszi, nem érdemes a pépessel bajlódni.

Persze megkérdezheted a gyerekorvost, de lényegében a hozzátáplálást semmilyen körülmények között nem érdemes erőltetni, ha a baba igényeinek megfelelően haladtok, akkor lesz pont jó.

Szerintem egyre többet fog enni, és szép fokozatosan fog csökkenni a táp. Lehet, hogy még két évesen is lesz tápszer, de ez nem baj.


Minden jót Nektek!

2011. márc. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A gyerekorvossal természetesen megbeszéltem,de mivel érdemben segítséget nem kaptam,ezért tettem fel a kérdést tapasztalt anyukáknak kedves első válaszoló.A többieknek köszönöm szépen,megnyugtattatok.
2011. márc. 18. 18:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Első válaszoló vagyok. A kérdésedben nem volt benne, hogy már beszéltél a gyermekorvosoddal. Én az ilyen jellegű dolgokat mindig a gyermekorvossal és a védőnővel szoktam megbeszélni. Csak egy ötlet volt...
2011. márc. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!