Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg normális ha 2 hetes...

Tényleg normális ha 2 hetes kislányom nem tud kakilni 3-4 napig?

Figyelt kérdés
A védőnő és a gyerekorvos szerint ez teljesen természetes. A babám anyatejen kívül tápszeres pótlást kap. Hasfájós is, és csak arra tudok gondolni, hogy azért mert nem tud kaksizni magától. Utoljára 3 napja kakilt lázmérőzésre (már nagyon sajnáltuk, hogy szenved, utána megkönnyebbült), de nem javasolják sokszor alkalmazni. Én is jobb szeretném, ha magától menne a dolog.
2011. márc. 18. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem nem normális! A tisztán anyatejes babáknál tényleg lőforul álszékrekedés, de általában 2-3 hónapos kortól és olyankor nem jár hasfájással. Ha fáj a pocija,mert nem kakil, görcsöl, jobb valamit tenni: masszírozás, tornáztatás, te eszel vmi olyat, ami meghajthat (aszalt szilva pl), cukros kamila tea, Laevolac szirup (újszülötteknek is adható, természetes anyag), végső esetben lázmérő, glicerines kúp.
2011. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok sem orvos,sem védőnő, de nekem is van egy 3 hónapos gyerekem, és szerintem egyáltalán nem normális, az én kisfiamnak is volt székrekedése én cukros kamillateát adtam, adok neki azért, hogy minden rendbe legyen, és az segített, természetesen csak egy pici cukrot teszek bele. Én nem lázmérőzném, mert az nem jó.
2011. márc. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
cukros kamilla teát adj neki,de gyengére csináld ilyen pici babának.nekem úgy mondta a védőnő,ha már a harmadik nap se kakil,adjam neki a kamilla teát és ha az se használ hívjam fel.de ez is olyan ám hogy védőnő válogatja ki mit mond.
2011. márc. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krisztivan ***** válasza:
Az én fiam úgy látszik kivétel.Cici + tápszeres volt és hetente csak kétszer volt kaki.Nem szenvedett vele meg semmi ilyesmi,nála ez volt természetes.Mióta cici + kanalazás van ,azóta van napi szinten csak a kaki.
2011. márc. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ti mikor adtátok oda a teát? Kaja előtt/után? És mennyit? Mert mi amikor teát adtunk neki mindig kihányta. Próbáltuk a kömény teát meg a Mecsek Baby teát. De egyik sem maradt meg benne. Nem tudom hogy kéne adni neki a kamilla teát, hogy benne is maradjon, meg a kaja is.
2011. márc. 18. 20:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Kislányom 3 hetes, ő is elég keveset kakilt, főleg magától. Hőérőzésre viszont annyit, hogy látszott, az nem egy adag. Ő is tápszeres pótlást kap. Aztán a dokinő meg a védőnő javaslatára kapja a teát. Kaja előtt. Az is elég, ha csak néhány kortyot megiszik, nem kell sok neki. Az lazítja a székletet. De a kamilla teát annyira nem szereti, vettem a Müllerben instant Nestlé édeskömény teát, abban nincs cukor, így már 1 hetes kortól adható. De azt is csak melegen issza meg, hidegen kiköpi.

Meg mi adjuk mellé az Espumisan cseppet. Most 2 napja már magától is tud kakilni- természetesen a hajnali etetésnél. :)

2011. márc. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, hőmérőzésre tényleg nem egy adagot kakilt. Mi is adjuk az Espumisant. Ti hány cseppet adtok neki?
2011. márc. 19. 12:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyan 20-25 cseppet. Inkább 25-öt szoktam, mert néha kiköp belőle kicsit.
2011. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tegnap óta adom neki a kamilla teát minden etetés előtt, de eddig semmi :-(

2011. márc. 20. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!