Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is ennyire válogató...

Más babája is ennyire válogatós? Másfél éves lányom az utóbbi hetekben alig akar enni, vannak olyan ételek, amiket egyszerűen nem hajlandó megenni.

Figyelt kérdés
Hús, az szóba sem jöhet. A húskészítmények, felvágottak igen. De se csirke, se disznó, semmi. Ha halat adok neki, azt megeszi, de a köretet nem. Kivéve ha burgonya. A rizsből egy kanállal sem hajlandó enni. Kicsit korai a válogatósdi, nem? Mit csináljak, hogy megegyen mindent? Legfőképp a húst?
2011. márc. 19. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ó, igen ismerős a szitu, az én lányom újabban semmiféle főtt ételt nem hajlandó megenni, meg a bébiételt sem. Én nem erőltetem, majd megeszi, ha akarja, megtömni nem lehet.
2011. márc. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát nálunk is ez van még mindíg, pedig már négyéves lesz a lányunk. Egyéves koráig mindent megevett, utána mikor jöttek a szilárd kaják, elkezdte szétválogatni az ételeket. Pl a cukorborsó levesből csak a cukorborsót ette meg, később ez annyiban módosult, hogy lett sorrend :D Bableves az most úgy néz ki, hogy előszőr kieszi belőle a tésztát, aztán a babot, aztán a répát, és csak utána a levét.Ha hús van körettel, akkor vagy csak a húst eszi meg, vagy csak a köretet. ( pl ha krumplival van, akkor csak a krumplit, ha rizzsel van akkor meg csak a húst. ) Tegnap tojásos nokedli volt salátával, így ebédre csak salátát evett, uzsonnára meg csak nokedlit ( mert elfogyott a saláta :D ) Ma rakott krumpli volt, de ő csak kruplit evett üresen. Egyszerűen nem térek észhez tőle. Húst nemnagyon eszi, viszont néha rájön, és akkor meg csak azt eszik. Azokon a napokon szinte csak fehérjét eszik, mást nem. Konkrétan a gyerek szétválasztó-diétát folytat már három éve :D

Ne aggódj ezen, tudom hogy ijesztő, de ami neki kell azt megeszi. Eleinte én is idegrohamközeli állapotban voltam, de mivel a gyerek így is szépen fejlődik, nem esett vissza a súlya, és nem is beteges, abbahagytam az aggódást. Most már inkább nevetünk rajta :D Ma mondtam a páromnak ebédnél, mikor úgy ette az üres krumplit mintha valami ínycsiklandozó fogás lenne, hogy ma a lányunk a jelek szerint szénhidrát-napot tart, holnap meg fehérje nap lesz nála, mert holnap halat sütök rizibizivel, és akkor meg majd csak a halat fogja megenni :D

2011. márc. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én 21 hós lányom is nagyon válogatós, ő még a krumplit sem eszi meg, zöldségeket sem, és a húst sem. A tésztát viszont nagyon szereti, ezért szoktam neki különféle szószos tésztákat csinálni, mint a milánói, bolognai. A szószt úgy csinálom, hogy beleteszek zöldségeket és persze darálthúst és egy kicsit összepépesítem, hogy ne lássa benne a húst meg a zöldséget. Így megeszi, és ízlik is neki. Ízesítem paradicsompürével, fokhagymával, fűszerekkel, ahogy a bolognait szokták, ezért általában hasonló ízük lesz a végén, de nem baj, mert az összetétele mégsem ugyanaz. Sajnos mást nem nagyon eszik meg ő sem. A zöldséges rizottót néha, de abból is csak keveset.
2011. márc. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
egyszerűen katasztrófa amit művel. ma reggel sem evett szinte semmit sem. a felvágottat otthagyta, a kenyérről pedig csak a májkrémet ette meg. a húsleves az mehet dögivel, imádja. a főzeléket is szereti. rizibizi??? a borsót megeszi, a riizst nem. borsóleves?? a borsót szintén megeszi, utána nagy duzzogva a csipetkét belőle, majd egy kis levest szürcsöl utána. látom nem vagyok ezzel egyedül, hátha kinövik:)!
2011. márc. 19. 13:20
 5/8 anonim ***** válasza:

13:00 vagyok

Én is abban bízom, hogy kinövi. Sokat változott már így is, egyévesen sokkal válogatósabb volt, most már néha rá lehet beszélni pl egy kocka húsra, igaz nem mindíg. Majd lassan nálatok is alakul a helyzet :)

Pl eddig olyan nem volt hogy húst is eszik, meg mellé valamit, az apja már többször rá tudta venni, igaz csak akkor ha cékla van savanyúságnak, mert az tetszik neki, hogy akkor rózsaszínű lesz a rizs vagy a krumpli, és akkor úgy sorban feltűzve a villára megeszi, de ez csak a céklánál van.

A lényeg hogy nyugi, éhen nem fog halni. :)

2011. márc. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom másfél éves koráig semmit nem evett meg csak két féle bébiételt. Aztán elkezdett eszegetni. 2-3 évesen a krumpli, a rízs és a tészta fajtái jöttek be, a húst semmilyen formában. Most, 4 évesen húst eszik töményen (olajos hal, szalámi, rántott hús, pörkölt)...köret nélkül. Most ilyenje van. Rájuk kell hagyni.
2011. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy pedig, volt olyan is, hogy egy szelet kenyérrel vegetált, akár az unokatestvérei, mi a sógornőmmel úgy neveztük el a gyerekeinket ilyenkor, hogy "fényevők". :)
2011. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

utolsó: fényevő:):), nagyon jót röhögtem:)!

az üres síma kenyér nálunk is menő, de ha már rákenek valamit, és esetleg a héját is levágom, vagy felkatonázom neki, az már nem jó. ha egyben hagyom és úgy kenem meg, akkor csak a tetéjről szedegeti le az "anyagot". viszont ha saját maga kiveszi a zacsiból akenyeret,zsömlét, na az úgy a legjobb neki. nemrégiben anyukámnak a zsemlemorzsának való szárazkenyeret ette meg!! megpróbáltam én is beleharapni, de azt hittem szétvágja az ínyem. ő imádta:)

2011. márc. 19. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!