Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felkeltsem vagy hagyjam még...

Felkeltsem vagy hagyjam még aludni?

Figyelt kérdés
Kisfiam (9 hós) lázas lett, és elaludt az ölemben, amit még soha nem csinált. Letettem a kiságyba, de most már nagyon meleg. Megvárjam, míg felekl, vagy keltsem fel a lázcsillapító kúp miatt?
2009. febr. 23. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem aluszékony a láz miatt én beadnám neki aztán még alhat ha akar.
2009. febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha szerinted 10 percen belül felkel, akkor várhatsz, de ha még órák kellenének, akkor fontosabb a lázát levinni. Szerintem nagyobb baj ha lázas, mintha felébreszted.
2009. febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oksa, köszi!
2009. febr. 23. 16:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Mérd meg a lázát, azt alvás közben is tudod. Ha nem több, mint 38, akkor nem kell csillapítani a lázat. A láz segít a betegség leküzdésében, nem szabad azonnal csillapítani, pláne gyereknél. Az alvás pedig a gyógyulási folyamat része, ha nem muszáj, ne ébreszd fel. Ha magas láza van, az persze más, akkor kénytelen vagy tenni valamit. Amúgy ha óvatosan vetkőzteted, be tudod neki adni alvás közben a lázcsillapító kúpot, ezért nem kell külön felébreszteni.

Ha lázas, igyon sokat, nem tudom, szopiztok-e még, az a legjobb... Ha tud a babád félálomban szopizni, akkor vedd magad mellé az ágyra és fekve szopizzatok, jót tesz majd neki. Ha nem szopis, akkor viszont próbálj neki vizet adni pár kortyot időnként. Jobbulást!

2009. febr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem ébresztettem fel, kelt magától Szerencsére még mindig szopis, most többet is igényli. Mára már jobban lett, most "csak" hőemelkedése volt. Köszönöm a segítséget!
2009. febr. 24. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!