Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek Felkeltsem őket...

Szerintetek Felkeltsem őket vagy hadjam őket aludni?

Figyelt kérdés

Két hetesek az ikreim.

Este hétkor szopiznakés így tízkor kellene adni nekik a tápot.Még bent írta ki a doki a kórházba hogy addig mig el nem fogy addig adjam nekik.

Viszont az a probléma hogy nem kelenek fel csak ha én keltem őket.Tegnap este nyolckor bealudtam és nem keltetemm fel őket.Maguktól negyed egykor keltek enni.Akkor megittak fejenként hetven milit és aludtak tovább reggel hatig.

Szerintetek beálitsam az ébresztöt és keltsem őket este is három oránként vagy hadjam őket aludni?

A védőnő ma volt kint de nem mondott semmit a doki pedig szabin van és nem akarom ezzel zaklatni.

Párom azt mondja hadjam aludni őket anyosom szerint keltsem ffel őket.

Most mit csináljak???


2011. júl. 12. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
hagyd őket alludni. Ha éhesek úgyis felébrednek
2011. júl. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
aludni
2011. júl. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó súlyban vannak, nem voltak besárgulva és szépen fejlődnek, akkor hagyd aludni őket. De ha bármelyik is fellépett a fentiek közül, akkor kelteni kell őket. Persze azt sem örökké, csak addig, amíg nem kezdenek szépen gyarapodni. Nekem éjjel is 3 óránként kelteni kellett a babát, de csak pár hétig. Utána nem, kelt magától, majd az is elmaradt.
2011. júl. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
aludjanak
2011. júl. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
én hagytam aludni a fiamat, az eredmény az lett, hogy 4 hetes kora óta átalussza az éjszakát! Beállt a saját ritmusa az evés terén, nappal sűrűbben eszik (mert ugye este nem kel fel), de mindig jelzi ha éhes. Már 4,5 hónapos, a súlya felette van a korától elvártnak nagyon szépen fejlődik. Én nem látom hátrányát (csak előnyét)annak, hogy nem ébresztgettem. Igény szerint szopizunk mai napig.
2011. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha átalusszák az éjszakát maguktól, isten ments, hogy felkeltsd őket!!! Inkább a késő esti etetést ne hagyjátok ki, szerintem az még nemekd is teljesen vállalható, hogy este 10-kor megetetetd őket (ha tápot kapnak, akkor apa is tud segíteni, így nem is tart sokáig), aztán lefeküdtök aludni. Ha így kihúzzák mondjuk hajnali 3-4-5-ig, az tök jó, egyrészt mert egyből azt tanulják meg, hog yaz éjszaka alvásra való, másrészt meg te is tudsz egy viszonylag elfogadható mennyiséget pihenni.


EGyébként a babákat soha nem a vacsorával (utolsó étkezéssel) kell jóllakatni a nyugodt éjszakai alvás érdekében. A nap folyamán folyamatosan kell elegendő mennyiségűt enniük, és akkor éjszaka nyugodtan fognak aludni. (Ezt főleg a jövőre nézve írtam tanácsnak)

2011. júl. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

Hagyd őket aludni.

És nem hadjam, hanem hagyjam.

2011. júl. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

hagyd aludni..!!!



"kedves "utolsó:nem kell minden helyesírási hibát szóvá tenni!!! ez a fórum nem ezért lett kitalálva!!

2011. júl. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

sztem is csak akkor keltsd fel őket, ha kis súlyúak. akkor viszont igen, nehogy besárguljanak.


ill. ha korababák, akkor is enniük kell...

2011. júl. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Már párszor leírtam itt, de most is: a dokim ezzel a mondattal engedett haza minket a kórházból: "Ha a baba éhes, megetetjük, ha alszik, akkor nem ébresztjük fel." . Én ezt be is tartom. Ha álmos, alszik, ha éhes, eszik. Működik. :)
2011. júl. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!