Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy gáz, ha a két gyerek...

Nagy gáz, ha a két gyerek között kb 2 év a korkülönbség?

Figyelt kérdés
Mennyire önálló már egy 2 év körüli kisgyerek? Egyedül lehet hagyni, amíg a másikkal foglalkozom? Mennyire viseli meg? Most gondolkodunk a második manón, szerintem ez lenne az ideális korkülönbség, csak egy kicsit félek is tőle.
2009. febr. 23. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

miért kellene egyedül hagyni?

én úgy oldottam meg, hogy mindig ott volt velem, és játszottunk.

Pelenkázni, szoptatni, fürdetni is lehet mellette.

14 hó a korkülömbség nálunk.

Sokszor még segített is a lányom, pl hozott pelenkát, stb.

Ha a pici alszik, addig úgy is a nagyobbikkal foglalkozol, ameddig meg a kicsit látod el, addig tudsz beszélgetni vele.

de egyedül ne hagyd soha!

mármint a szobájában játszhat, de azért jó, ha rálátsz.

2009. febr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anita112 ***** válasza:
100%
szerintem nagyon nem gáz mert én és testvéreim között is 2-2 év korkülönbség van és általában elég jól meg vagyunk
2009. febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 2-3 év korkülönbség az "ideális".Ha két év korkülönbséggel szeretnétek babát,akkor szerintem az elején nehéz lesz.Illetve ez attól is függ,hogy a nagyobbik mennyire önálló!Szobatiszta-e?Eszik-e,alszik-e egyedül stb.Mi hatan vagyun testvérek,és szó szerint 2 évente születtünk.Anyu csak jókat tud mondani ezekről az időkről.Most hogy felnőttek vagyunk nagyon jó!!!

Szerintem egy gyerkőcöt mindenképpen megviseli valamennyire,ha kistestvér születik.Csak a szülőnek jól kell tudnia kezelni a dolgot.

Mi is tervezzük a harmadikat,de a korom miatt minél hamarabb kellene.Nekem is nagy gondot okoz ez a kérdés!

Én még megvárom,hogy növekedjen a pici,és utána döntök,hogy 2 vagy 3 év legyen köztük!

2009. febr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

van egy barátnöm akinek 3 gyereke van és 2-2 év van köztük.

mikor éppen elkezdte etetni a félévest a középsö éppen a wc-n visitott hogy anya törölje ki a seggét. és megkérdeztük mi egy gyerekesek hogyan bírja ezt. és azt mondta nem nagyon izgatja magát mindig a nagyobbiknak segít, ha a baby éhes és visit kibír még visitva pár percet míg a nagynak kitöröli a fenekét mert a kicsi ugysem emlékszik rá de a nagy igen.

2009. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nálam is a korom miatt kéne, mert ha többet várunk, akkor már vissza kéne menni dolgozni a kettő között, és utána már félek, hogy késő lesz. Engem meggyőztetek, de még a férjemet is meg kéne, ő még nálam is jobban fél tőle. Egyébként a kislányom most 10 hónapos. Simán eljátszik egyedül. Mászik egyik szobából a másikba, mindenhol körülnéz, úgy kell utána mennem, mert elvan nagyon jól nélkülem is. Remélem jól fogja viselni. Na, meg hogy össze is jön, amikor szeretnénk.
2009. febr. 23. 18:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt mondja könnyű az hazudik, az enyéim között 26 hónap van. Nekem segítség nélkül nehéz volt az első 3-4 hónap. De így is fel veszi az ember a ritmust, ne aggódj. Ha pedig van nagyi a közelben akkor meg egyáltalán nem gáz. Mondom ezt annak ellenére is hogy enyém a világ legrosszabb gyereke. :)
2009. febr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a nagyikkal nem sokra megyek. Anyósom messze lakik, anyu meg még nem nyugdíjas. Az első gyereknél is csak 3 napig volt segítségem, mert a férjemnek még az apás szabit sem adták ki.
2009. febr. 23. 21:14
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

könnyűnek nem könnyű, főleg az örökös fentlét, de azért ki lehet bírni.

nekem a 2. sikerült csibészre:)

ha ő lett volna az első, vagy a nagy is ilyen rossz lett volna, nem vállaltam volna ilyen hamar.

Az elején sokat alszik a pici, utána megszaporodik a "gond" :)

Én is a nagyobbikkal foglalkoztam először, ahogy a kakilós válaszoló írta :)

mármint nem a válaszoló kakilós,... na min1 belezavarodtam :) :) (remélem érti).

2009. febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az enyém az elején nem sokat aludt, kb. 3 hónapos korára normalizálódott a helyzet. Előtte egész nap ordított. Ezért is ellenzi nagyon a férjem egyelőre a másodikat, még nagyon élénken él benne ez az élmény. Remélem a második nyugodtabb baba lesz.
2009. febr. 23. 21:28
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok.

Az első nekem is rengeteget sírt, fél éves koráig.

Felváltva ringattuk,én, apa, mama, éjjel tologattuk a babakocsiban.

Csak sírós fényképem van róla:)

2. nagyon jó baba volt. Nagyobb korukra megfordult a világ :), a nagy, aki mindig sírt, áldott jó gyerek, a kis nyugott babám meg maga az ördög fia :)

2009. febr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!