Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én fújom fel ennyire,...

Csak én fújom fel ennyire, vagy anyám tényleg nem kíváncsi az unokájára?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kisfiam.Nagyon sokat vártunk rá,amikor bejelentettük mindenki sírt az örömtől.Ennek ellenére anyán 3x látta eddig,pedig 15 percre lakik tőlünk.Minden nap a skype-n megakarja nézni,de ha pl. kezdődik a kedvenc sorozata/az összes az/ egyből elköszön.Neki ez elég,hogy csak így látja?Semmit nem segített eddig,nem főzött,nem fogta még 10 percet a kicsit.Ma volt bent,fénymásolnom kellett volna neki,de nem csináltam meg.Szerintem csak azért jött és nem az unokája miatt.

Egyedül vagyok egész nap a hasfájós babámmal,de semmit nem segítene.Minden nap megkérdezi,hogy mit főztem és én minden nap mondom,hogy semmit nem tudok,mert egész nap sír a kicsi.Talán késő este ha a párom hazajön akkor tudok főzni,mégsem segítene.

Teljesen kiakaszt,ha nincs a gép bekapcsolva nem hív,mert "drága".Szerintetek megmondjam neki a véleményem?


2011. márc. 23. 15:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha édesanyád akkor Neked kell -ene- beszélned vele v. kérd meg a férjedet hogy tapintatosan tegye meg.


Ez tök jogos.

2011. márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

és ha szépen megkérnéd, hogy segítsen? konkrét dologban. pl. ma el tudnád vinni egy órára sétálni a picit, hogy addig megfőzhessek?


nálunk apukámmal tapasztaltuk, hogy nem ér rá megnézni a babát (pedig szintén nagyon várt unoka). sőt, amikor még csak pár hetes volt, és erre járt apu, kérdeztem, hogy bejön-e megnézni a lánykát, erre azt válaszolta "már láttam." tudom, hogy nem bántásból mondta, csak ennyire siet állandóan. aztán 1x felhívtam, hogy tudna-e segítenia fürdetésben, orrszívásban (épp beteg volt) és olyan büszkén jött, hogy öröm volt nézni!

2011. márc. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mond meg neki az igazadat.Érdekes a felfogása de nem vagy ezzel egyedül.Az én a anyám 300km-re költözött tőlünk és évente 2*3 jön.Vannak ilyen szülők akik nem kíváncsiak a gyerekeikre és az unokáikra.Ezt el kell fogadni valami agyi történésük van.Te pedig belejössz mindenbe egy kis idő elteltével.Ne feledd csak magadra számíthatsz.
2011. márc. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én már nagyon sokszor hívtam.

Kifogásai:fáj a lábam,hideg van,kint vannak a kutyák,főznöm kell,fáj a fejem,ha jobb idő lesz megyek/nem jött/

Az idegesít a legjobban,hogy mindenkinek dicsekszik,hogy milyen szép az unokája és,hogy ő mennyire imádja,mama szeme fénye...stb.Ma amikor meglátta teljesen elájul,hogy ennyit nőt????Hát persze,egy hónapja nem látta!

2011. márc. 23. 15:16
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Jaj szegény!Nem lehet könnyű.Az én kisfiam is borzasztóan hasfájós volt 3hónapos koráig.Nekem anyukám minden nap megfőzött kivasalt és mindent levett a vállamról.El sem tudom képzelni,hogy hogyan bírtam volna másképp.Beszélj anyukáddal!Hívd át és személyesen mondd el neki,hogy mennyire szükséged lenne a segítségére,támogatására.Bár nem tudom milyen egyébként a kapcsolatotok?Ha igazán jó anya-lánya kapcsolat volt idáig,akkor lehet meghatódik,megérti és örülni fog,hogy fontos szerepet kaphat az életetekben.Ha nem volt igazán sosem jó a viszonyotok,akkor sajnos Ő ilyen és nem fog változni.Tapasztalatból tudom azt az oldalát is,mert anyósom borzalmas kapcsolatban volt és van az anyukájával.Született ellenségek sajnos.Tényleg csak annyit tudok mondani,hogy beszélj vele az érzéseidről és oszt meg vele.Az unokáját egyébként biztos szeretni,ebben ne kételkedj!:)))

Sok sikert és kitartást!Ha gondolod oszd meg velünk a fejleményeket!

2011. márc. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Soha nem kötődtem hozzá,de nem volt rossz a kapcsolatunk.

Nagyon nehéz a babával,de kezdek belejönni.Tegnap óta hordja a párom az ebédet,így már főtt ételt is tudok enni,este meg mindent megcsinálok.

Viszont anyósom épp az ellenkezője lett :)Minden héten egyszer eljön,vasal ha épp van mit,vagy felporszívóz.Rá legalább számíthatok,ha hívom jön pedig 40km-re lakik.

:)

Anyuban sem az zavar,hogy nem segít/persze az is/hanem az,hogy nem hiányzik neki a kicsi?

2011. márc. 23. 15:27
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
és ha mesélsz anyudnak az anyósodról, hogy milyen jó, hogy ennyit segít? akkor sem mozdul meg benne a versenyszellem?
2011. márc. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kedves KÉrdező.

Kétszer kellett elolvasnom amiket irtál.Nálunk dettó ugyanez van. Dettó. MÉg az anyós viszony is. Talán annyi különbséggel, h anyu még skype-n semkiváncsi az unokájára. (az ő szeme fényére)

2011. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom csajok,szerintem őt ez sem hatja meg.Pedig én nagyon sokszor segítettem neki.Meszeltem,megkapáltam a kertjét,ablakot mostam.Bármit amivel örömet szerezhettem neki.De ezek után..........
2011. márc. 23. 15:38
 10/17 A kérdező kommentje:

Akkor nem vagyok egyedül.Nagyon sajnálom,hisz tudom mennyire bántó tud lenni.

Ha továbbra is így csinál azért megjegyzem majd neki és megírom mit reagált rá.

2011. márc. 23. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!