Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altatási probléma. Már kész...

Altatási probléma. Már kész idegroncs vagyok. Segítenél?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónapos. Csak ringatva alszik el, vagy a babakocsiban. Ha beteszem az ágyába, betakarom, ott hagyom, rögtön felkel, játszik a rácsokkal, majd leragad a szeme, de akkor sem marad nyugton és alszik el. Ezt persze éjszaka is csinálja, nagyokat nevetve hozzá. Egy szobában alszunk, így csak napközben van lehetőség arra, hogy egyedül hagyjam, de ez sem vált be. Próbáltam neki énekelni, aranyosan mosolyog és tapsol, nem alszik el tőle. A cumit kiveszi a szájából, eldobja. Mit csinálhatnék, mert én sem tudok így pihenni és ez nem tesz jót neki sem. Kérlek, segítsetek, nagyon fontos! Köszönöm.
2011. márc. 24. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:

a legnagyobb hibát követed el ha nem hagyod játszani!

csináld meg a fektetési procedúrát, tedd be a kiságyba és gyere ke. akkor menj vissza ha sír, vigasztald meg és gyere ki. ha játszani akar játsszon, nem büntetésben van hanem meg akarod tanítani elaltatni. azzal, hogy a feje fölött állsz és ideges vagy amiért a macijával dumcsizik, csak rontasz a helyzeten mert megérzi ;)

nyugi :)

2011. márc. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hagyd magára, majd elfárad és elalszik. Nálunk a babazene bejött, a pocakban is hallgatta, kialakítottam, hogy ha megyünk aludni, besötétítek és bekapcsolom halkan a babazenét. Még a mai napig is előfordul, hogy sír, pedig 19 hós már, de nem foglalkozom vele, beteszek 1-2 plüsst neki, pár perc után abbahagyja és elalszik, ez van, hogy 20 perc, de van, hogy 1,5 óra. De addig is nem sír, csak legfeljebb dumál. Azért be-bemegyek ellenőrizni, mert ha bekakil, nem tud elaludni. Egy szobátok van? Nappaliba nem tudtok éjszakára kiköltözni, már ha van. Régen egyébként hason fektetve, oldalirányba ringattam a popsiját, pár perc alatt elaludt, aztán 10 hónap körül kezdtem leszoktatni a popsi ringatásról, hol bejött, hol nem, 16 hónapos kora óta egyáltalán nem ringatom, sírt, sírt, majd elaludt, megtanulta, hogy egyedül kell elaludnia. Azóta nincs baj vele éjjel sem, mert volt, hogy rosszul helyezkedett, bementem, igazítottam, és persze éber volt és visszaringattam. Arról is leszoktattam, éjjel is ha nagyon rázendített, mert kijöttem, nagyon halk babazene, összekötötte az alvással, és pár perc múlva aludt is. Remélem tudtam segíteni.
2011. márc. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a 4,5 hónapos lányom ugyanezt csinálja. Ott szoktam hagyni és akkor megyek vissza, amikor már alszik, hogy betakarjam, vagy már sír. Nálunk előfordul, hogy nem alzsik el időben, mert bohóckodik, ilyenkor hullafáradt és már egyedül nem tud elaludni, kiveszem, leülök vele az ágyra és úgy ringatom. Ez be szokott válni.
2011. márc. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha mindig ugyanabban az időpontban teszed le aludni, és ha lejár az alvásidő fel is kelted, és a következő alvásidőnél megint pontosan lerakod, megtanulja, hogy mikor kell aludnia, hozzászokik, akkorra fog elálmosodni. Persze akkor akard lefektatni amikor egyébként szokott és akkor keltsd amikor általában szokott, nem kell átszervezni az egész napját, csak mindig minden nap tartsátok be az időpontokat.
2011. márc. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, első tényleg a nyugalmad :)

Én is otthagyom őt. Eleinte ő sem nagyon akart elaludni, odaadtam neki a párnámat, plüssöket, peluskendőt felváltva, de egyik sem tetszett neki. Végül az jött be, hogy 2 cumit adtam oda neki, azokkal elbüvőlte magát, cserélgette a szájába, stb, majd elaludt. Most már mindig így alszik el, 2 tiszta cumit adok neki (fogmosás után) és lefektetem, felhúzom neki a zenélőjét (plüss zenélős, zsinórt meghúzom és dallamot játszik). Persze ő is kiszokta dobni a cumit és olyankor kiabál nekem. Visszamegyek, beadom újra a cumit, lefektetem, annyit mondok neki, hogy "tentike van" , kedves, de kicsit szigorúbb hangon és kijövök. 12 hónapos a lányom.

2011. márc. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!