Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 gyerek? Miért? Aki "csak"...

1 gyerek? Miért? Aki "csak" egy gyereket vállalt, vagy szeretne annak mi az oka? Mi alapján döntöttetek így vagy úgy? Milyen jó oldalai vannak annak hogy csak 1 gyereket vállaltatok?

Figyelt kérdés

Újabban gondolkodom azon hogy talán jó lenne egy kistesó, de ezt a szívem mondagtja. Az eszemmel inkább 1 gyerek párti lennék.

Anyagilag könnyebb (bár azért ez nem lenne probléma).

Másfél szobás lakásba nehezen oldanánk meg kezdetekben az altatást.

Elég nehéz lenne kis korkülönbséggel 2 gyerekkel

Illetve úgy érzem hogy sokkal többet tudok adni figyelem illetve gondoskodás téren, ha nem kell megosztanom.

VISZONT:

Nagyon szeretnék még egy ilyen csodálatos kisembernek életet adni mint a kisfiam

Illetve nem lenne rossz ha lenne testvére, akivel eljátszhatna, és később számíthatna rá


2011. márc. 25. 11:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a másik oldalról írnék.Világéletemben egy gyereket szerettünk volna,teljesen ugyanazon dolgok miatt,mint amiket te,ti írtatok:neki mindent meg tudunk adni,mert könnyebb egy gyerekkel,mert így csak rá figyelünk,mert 2 szobás lakásban élünk,mert csak egy gyereket tudunk eltartani.Az élet azonban mást hozott,és nem adott választási lehetőséget,ikreim születtek.Soha nem bántam meg.Sokkal könnyebb volt velük az első évben,nyugodtabbak voltak,aludtak,eljátszanak egymással,szeretik egymást,no és persze minket,dupla öröm de csak másfélszeres gond.Fele annyit nem paráztam rajtuk,mint más egy babával,nem görcsösködtem,nem filóztam,főleg mert nagyon nem is volt rá idő..Ugyanúgy szép dolgaik vannak,legfeljebb használtak,ha egy gyerekünk lett volna vszínű mindent újonnan vettünk volna meg,de ezt nem is bánom,mivel így ha eladom a babaholmikat,játékokat,az mindig úgy sikerül,hogy kiderül,alig 1-2 ezer ft-ért használtuk őket.Gondolom nektek is maradt jópár bébiholmi,amit nem kell már megvennetek.Mi is egykék voltunk mindketten a férjemmel,és én ettől mindig nagyon szenvedtem(még most is),és megnyugvással tölt el,hogy a fiaim már a hasamban sem voltak egyedül.Nem kötelező most bevállalni a tesót,amíg pici az elsőszülötted,dönthetsz pár év múlva is,az sztem sokkal jobb,könnyebb,jobban esik majd kiszállni a munkából újra és a családoddal foglalkozni.A nagy akkor már önálló lesz,intézménybe,iskolába jár pl,egész nap csak a kicsivel kell foglalkoznod,esetleg tud segíteni is kicsit.Én legalábbis így gondolom.Egy gyerek párti voltam,de most már,ha tehetném,megszülném a harmadikat is..
2011. márc. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Egész eddigi életemben 2 gyereket "terveztem" ...

Jelenleg 9 hónapos a kisfiam...úgy érzem,hogy nem vagyok túl "normális anya". Állandóan aggódok,féltem,megóvnám mindentől...és nem tudom feldolgozni,hogy erre képtelen vagyok :-(

Nehezen estem teherbe,terhességet végig kellett feküdnöm,korábban született egy kicsit (36.hét),köldöksérv,hasfájósság...és most élete első náthájával küzdünk. Minden köhögésnél kicsit meghalok :-(

Tudom nem normális,de egyelőre nem tudom másképp csinálni.

..de azért nem mondtunk le teljesen egy másik babáról...viszont,ha úgy döntünk,hogy szeretnénk,akkor azt teljesen a sorsra bízzuk!!! (nincs hőmérőzés,programozott szeretkezés,bogyók,teák,kezelések)

Hálás vagyok,hogy egyszer megadatott számunkra ez a csoda...és kívánom,hogy mindenki aki babára vágyik,annak teljesüljön a vágya! Nincs ennél nagyobb csoda a világon! :-)

2011. márc. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak annyit fűznék hozzá,hogy egy játszópajtás sosem helyettesíthet egy testvért!
2011. márc. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat. Mind hasznos volt :) Hááát, lesz még mind gondolkodni :)
2011. márc. 26. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!