Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok anyuka miért akarja...

Sok anyuka miért akarja annyire rászoktatni a babát arra, hogy egyedül aludjon el?

Figyelt kérdés

Lehet velem van a baj, de nekem semmi kifogásom az ellen hogy a 9 hónapos lányomat még mindíg altatni kell. Elég sírós baba volt kisebb korában és sokáig csak a babakocsiban volt hajlandó aludni, különben órákig ordított. Én nem bírom hallgatni ahogy sír szegényke, és nála nem jön be az hogy hagyom sírni majd megunja. Ott kell lenni vele.

És különben is pár év múlva már egy pusziért is könyörögni kell neki. Én szeretem ezt az együtt töltött időt a babával. És úgy vagyok vele ha megérik arra hogy egyedül aludjon el, úgyis elfog, nem? Sokszor azt érzem hogy néhány anyukának nyűg az altatás.

Nektek mi a véleményetek erről?


2009. febr. 25. 10:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem mindenkinél van így a dolog.

Nekem pl van, hogy két órán át is cipelnem kell föl-le, mire elalszik és van ha leteszem fel is kel egyből.

Biztos könnyebb lenne, ha a kocsiban elaludna, de őszintén ki vannak a vállaim is.

Én sem hallagatom, hogy sír, ezért cipelgetem, de nem könnyű, mert nem tudok szinte mást csinálni, amit kéne.

Van akinél még nehezebb a dolog.

Talán ez az oka, s ha van még egy másik gyerek is, hát akkor arra is kell figyelni!

2009. febr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Én azért szoktattam rá az egyedül alvásra, mert mindig dobálta magát mellettem, meg kitúrt a saját ágyamból. Ezért átraktuk a saját kis ágyába, amit 2 éjszaka után mg is szokott és azóta csak ott hajlandó aludni. De azt a 2 éjszakát se úgy képzeld el ám, hogy hagytuk sírni majd megnyugszik. nem, bementem hozzá megvigasztaltam, majd visszatettem. És ez így ment fél éjjel. De szerintem megérte, látom, hogy ő is sokkal kipihentebb és vidámabb napközben. Azonban minden baba más, vmelyik jobban igényli a közelséget, vmelyik nem. És mindenkinek szíve joba, hogy vele alszik vagy sem.
2009. febr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Nálam csak a hajnali altatás "zavar",mert akkor még én is kómás vagyok.De mivel egész pici korától hasfájós....kézben volt csak hajlandó elaludni,és néha én kimondottan szeretem ha a vállamon szuszog,olyan édes és békés kis ember.

Pedig már több mint 6 kiló,és "súlyos" egyéniség,és fáj a derekam,a térdem...de ezt vállaltam :-)

2009. febr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
62%

én tök egyetértek veled, az én fiam is 9 hónapos, kézben altatom, mesélek neki közben...

én is gondolkodtam már ezen, hogy miért nyűg ez az anyukáknak, de nem jövök rá. én kifejezetten szeretem így altatni és ő sem alszik el másként, nekünk ez jött be:))

2009. febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsém van, kezdettől fogva ha leteszem este akkor alszik. Nekem így nagyon jó, mert nem kell stresszelni, hogy elalszik-e vagy nem. Nappal néha lázad az alvás ellen, de ilyenkor is talán 5 perc ringatás után le tudom tenni. Ha nem ilyen lenne, akkor sem gondolom, hogy teherként élném meg. Nekem szerencsére csak az a dolgom, hogy a babámmal legyek és ha ő engem igényel akkor feltétel nélkül mellette vagyok. Én így vagyok az éjszakai ébredéssekkel is, az sem terhes számomra.
2009. febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
nekem 2 honapos koráig szinte mindig velem aludt, aztán egyszercsak átaludta az éjszakát. következő este próbaképp fürdés után amikor már láttam, hogy álmos betettem az ágyába és (nem sirt)hamarosan elaludt. azóta is igy megy és elalszik magától de csak akkor teszem az ágyába ha már látom, hogy nagyon álmos. ez általában fürdés és alvás után meg is történik. megszokta a rendszerességet is szerintem. 5 hónapos de a két kezemen megtudom számolni hányszor sirt 2 hónapos kora óta. soha nem hagyom sirni. nálunk igy megy az elalvás..
2009. febr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
96%

határozott elképzelésem volt mindig is a gyereknevelésről. láttam barátnőmat, aki együtt aludt gyermekével és már pár hónap után nagyon kivolt,mert kisfia nem akart aludni éjszaka. pár hónapja mesélték büszkén, hogy a másfél éves gyerekük végre külön szobába költözött maga. Nos, ez kb 1 hétig tartott így.most ismét terhes, de újra közöttük alszik a kisfiúk...

Mi már a kezdet kezdetétől külön tetük, megtanulta, már pici baba korában, hogy egymagának kell elaludnia. Az én fiam sosem volt sírós, neki alig leht hallani a hangját. nálunk az altatás másképpen nem is megy, csak ha leteszem és magára hagyom a szobájában.. Megvan neki is a külön kis élettere, és nekünk is. szerintem nagyon jó dolog. minden tiszteletem azoknak a szülőknek, akik a mai napig felkelnek a gyerekhez éjjel, és órákat altatják...nem lehet egyszerű.

mi ráálltunk erre,amikor felébred, akkor sem sír, játszik a kiságyban a sötétben, csak ha dumál azt hallom meg. fiam gyönyörűen eljátszik maga önállóan a játszószőnyegen, elég neki, ha csak mellette vagyok, közben nekem is van időm házimunkát csinálni. Ha meg elunja magát együtt játszunk, sétálunk, ölemben ringatom...stb

nemhiszem, hogy ettől rosszabb anyuka lennék, mert önállóságra szeretném nevelni. Puszit meg így is mindig ad, bújik édesen, tartja az arcát a puszikért, igaz csak nekem engedi, meg apának, hogy jól megcsókolgassuk...

egy 7,5 hónapos kisfiú anyukája.

2009. febr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy altatom a lányt,h paskolom a fenekét vagy a hátát simogatom.Ha kézben van,akkor minden sokkal érdekesebb,mint az alvás.Bár kicsit irigylem, azokat az anyukákat,akiknek a gyereke egy só nélkül, elég csak berakni a kiságyban és alszik.Esetleg még tehet vehet körülötte,és akkor is alszik.Netán bárhol képes aludni,nemcsak ott ahol ő jól megszokta.

De ez nem azt jelenti,h nyűg nekem,csak kicsit kényelmesebb lenne.

2009. febr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Persze nekem is könnyebb lenne, ha elaudna egyedül, de őt nagyon megviseli a fogzás, szinte minden fájdalomcsillapítót kipróbáltunk, semmi nem használ. Na én ezért is altatom. Talán később könnyebb lesz az alvás is. De addig is élvezem minden vele töltött percet, még az altatást is!!!!

Boldog babázást Neketek!!

2009. febr. 25. 11:12
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is nagyon szeretem altatgatni az 5 hónapos kislurkómat. Olyankor úgy bújik, hogy néha el is sírom magam.

Igaz, hogy nálunk ez csak nappal van így. Este bealszik cicin, hajnalban-reggel pedig szopi után csak belerakom a kiságyába. Magyaráz, mesél 10-15 percet és alszik tovább. Olyankor sötétben állok az ajtóban és csak hallgatom.

2009. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!