Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig hagyjam állni az...

Mennyi ideig hagyjam állni az olajat a buksiján?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hónapos és néhány foltban koszmós lett a buksija. Olvastam több helyen, hogy babaolajjal kell bekenni a fejbőrt és sapkát húzni rá, akkor könnyen lejön.

Próbálta már valaki ezt a módszert? Mennyi ideig kell "pácolni" a fejecskéjét?


2009. febr. 25. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én kb 10 percig hagytam rajta, de volt, h elfelejtettem, v elaudt és órákig rajta volt. sapkát nem húztam rá soha, mikor jól felázott babakefével lekeféltem olajosan. el is múlt...

pedig volt, h már 4 réteg vastagon állt a fejecskéjén a koszmó

2009. febr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Szerencsére nálunk nem vészes, véletlenül vettem csak észre és csak 3 pici foltban van. De nem is akarom, hogy rosszabb legyen. Pedig minden nap mosunk hajat és nem is az izzadós fajta.
2009. febr. 25. 11:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
bekened bármilyen olajjal, babaolaj, vagy paraffinolajjal, vagy napraforgó olajjal, és min. 20-30percig rajta hagyod. ráteszel egy kissapit, és ez által felpuhul. egy gézlappal óvatosan megpróbálod eltávolítani. ne ijedj meg, ha nem jön le rögtön az egész. akkor ugyanezt később szintén megcsinálod.
2009. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Bizony nekünk is koszmós lett,ezért én minden fürdetés előtt 10-15 percel beolajozom a kis fejét,és én húzok rá sapit,mert olyan mintha vizes lenne,könnyen megfázhat.Tudod nekik sokkal érzékenyebbek a bőrük,mint nekünk.Aztán pár nap alatt meg is szűnt a koszmó,de én minden nap bekenem olajjal,nehogy megint előjöjjön.Azóta szép lett Neki. :)

Jó babázást! :)))

2009. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy csináltuk még anno, hogy ráraktuk a fürdés előtt az olajat. A fürcsi vége felé lemostam, majd átmostam samponnal. Aztán egyfogú baba fésűvel fésültem át párszor még vizesen és el is tűnt.
2009. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én kb. 15-20 percet, fél órát hagytam rajta fürdés elött. De én csak bekentem a buksiát, majd egy textil pelust raktam a feje alá. Utána pancsi. Pancsi után baba kefévek le kapargattam.
2009. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok és mindenkinek boldog babázást :)
2009. febr. 25. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!