Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos kislányom anya...

20 hónapos kislányom anya helyett azt mondja nekem, hogy "aba". Hiába javítom ki, hogy "anya". Mit csinálhatnék még, hogy anyát mondjon?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmit. Neki ez a természetes. Lehet,hogy csak évek múlva fogja rendesen kimondani. A kicsik ha egyszer rosszul jegyeznek meg egy szót,akkor azt nem változtatják meg sokáig.
2011. márc. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell kijavítani, örülj, hogy mondja egyáltalán.
2011. márc. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem fontos direkte kijavítani, de ha akarod akkor is csak amikor mondja, akkor mondjad utána hogy any.Minden féle kommentár nélkül.

Az én fiam mamának hív, de legtöbbször az apjának is azt mondja hogy mama, de ha nem akkor is az apa az papa vagy bapa.

2011. márc. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta kb 3 hónapig a fiam hogy "nyanya",most már anya vagyok neki.19-hónapos.
2011. márc. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Örülj neki. Ő nem 12 egy tucat, hanem különlegesen mondja. Én akkor voltam picit szomorú, mikor az enyém 3 évesen átváltott "ava"-ról anyára. :)
2011. márc. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pont ma olvastam egy könyvben,hogy nem szabad őket kijavítani mert az lelombozza őket és akkor meg is állhatnak a beszéd terén!A lényeg,hogy te mindíg helyesen mond neki(pl:"Anya felhúzza a cipődet") és ne az ő babanyelvén mert akkor tényleg rosszul tanulja meg!

legyél büszke rá!

2011. márc. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2011. márc. 27. 20:02
 8/8 anonim ***** válasza:

A fiam engem anyinak hív:)

Ő is 20 hónapos. Mindig mondom, hogy anya, de az anyira is hallgatok, és meg is dicsérem, ha mondja:) Majd átszokik:)

2011. márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!