Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kezdik sokan ilyen...

Miért kezdik sokan ilyen korán a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Nem kötözködésből kérdezem, hanem őszinte kíváncsiságból.

Egyre többször olvasom, hogy már az akár 2-3 hónapos baba hozzátáplálásához kérnek itt sokan ötleteket - nyilvánvaló, hogy az orvos/védőnő megkérdezése nélkül, hiszen akkor nem kérdeznének alapvető dolgokat, vagy nem mesélnék el, milyen hibásan kezdtek neki az egésznek.

Azért kezditek ilyen hamar, mert kevés tejetek? És ha igen, miért nem beszélitek meg szakemberrel? Miért bíztok jobban ismeretlen, arctalan anyukákban, mint mondjuk a védőnőben?


2011. márc. 27. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék. Mindkét gyerekem nagyon rövid ideig szopizott, tápszert kaptak. Ennek ellenére betartottam a hozzátáplálásra vonatkozó ajánlásokat. Négy hónapos korukig csak tápszert kaptak, ekkor kezdtük.

Elhűlve olvasom itt, hogy miket meg nem etetnek tényleg két-három hónapos babákkal. De miért??

2011. márc. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Mindenki akkor kezdi el, amikor akarja, ő gyermeke, ő tudja mi a jó neki. 2 ,3 hósan tényleg korai még, de az is az ő dolga. Biztosan kikéri szakember véleményét is!


Miért biznak jobban ismeretlen , arctalan anyukákban? Hm..

Te miért ismeretéen,arctalan anyukáktól kérdezed? Szakember?

2011. márc. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Régebben nem volt divat megvárni a 6 hónapos kort a hozzátáplálással,csak néhány éve lett az. Én is, szüleim is még aszerint a rendszer szerint nőttünk fel,hogy már 3 hónaposan lehet kezdeni a hozzátáplálást. Édesapám már 3 hónaposan töltöttkáposztát evett,és olyan egészséges mai napig,hogy le sem lehetne csapni hála Istennek. Van aki a legújabb véleményeket fogadja el, van aki meg nem. Volt idő amikor az orvosok biztosan állították,hogy az anyatej nem egészséges,mindenkinek tápszeren kell nevelnie a gyermekét,Szerintem senkit nem kell elítélni ezért,mindenki törődjön a maga dolgával...
2011. márc. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nem tartozik rád hogy miért kezdi. 2-3 hónaposnál én sem tartom jó ötletnek, viszont 4 hós kor után, ha pl pótolni kell tápszerrel, vagy tápszeres a baba, nálunk javasolja az orvos, mert a tápszer is tehéntejből van, és ettől jobb megkímélni a gyereket. Meg aztán minden témában lehetne szakembert kérdezni, de gondolom te is kérdeztél már itt. Pl erről megkérdezhettél volna pszichológust, hogy miért bízik valaki jobban idegenekben. Én az ilyen mások kérdésein elmélkedő kérdéseket nem értem.
2011. márc. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Direkt írtam, hogy kíváncsiságból kérdezem, nem kell egyből nekem esni. Egyszerűen érdekel, hogy ha valaki csinál valamit, ami ellentétes a hivatalos állásponttal, miért látja úgy jónak. Oka csak van, és ha szeretné, megoszthatja. Ennyi.
2011. márc. 27. 22:22
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja, és ezt már megkérdeztem (szerintem tök kedvesen) egy anyukától egy hasonló kérdésnél, de nem reagált, gondoltam, ha kérdést írok ki róla, azt többen olvassák. :)
2011. márc. 27. 22:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is korán kezdtem a gyerekeimnél. Azért,mert nem hiszem,hogy a mai gyerekek emésztőrendszere máshogy működik,mint a mi emésztő rendszerünk. Hogyan bizonyítják be pl.,hogy nem tudja a pici baba feldolgozni a tejet vagy a lisztes dolgokat,ha egyáltalán nem is adnak neki.

Mindegyik gyerekem egészséges,és elég sok anyukát ismerek,akik szintén korán kezdték a hozzátáplálást és egészségesek,nem allergiásak a gyerekeik.

A másik ok,hogy annyiszor hallottam már valamiről,hogy nem egészséges. Néhány év múlva pedig kiderült,hogy még is az. Pl. a zsír-olaj

Ezeket a szakvéleményeket olyan kutatók írják,akiket valamilyik gyártó pénzel.(Tápszergyárak,gyógyszergyárak stb.) Csak olyan eredményt publikálnak,ami a szponzornak kedvez.

Ennek ellenére nem beszélek rá senkit,hogy elfogadja a véleményemet.

2011. márc. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális választ! :)
2011. márc. 27. 23:00
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ezeket a szakvéleményeket olyan kutatók írják,akiket valamelyik gyártó pénzel." - teljesen egyetértek! Már ebből is biznisz lett.

Miért az arctalan anyukák és nem a védőnő? Azért mert bár a védőnőnek látom az arcát, mégsem ismerem, ráadásul még gyereke sincs. Az elmélet megy neki, bár azt sem látom, hogy annyira lelkesen fejlesztené a tudását.

2011. márc. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Mert mindig van a divat, ami éppen a legújabb szupernevelési ötlet, és van az egyedi megoldás, amit a szülő jónak érez.


Ha az aktuális könyv azt írja 6 hónapig szoptass, akkor tankönyv-anyuka 6 hónapig szoptat, más anyuka meg addig amíg úgy gondolja az anyatej elég, mert ha már szerinte nem elég, akkor hozzátáplál. Egyébként anyukám mesélte hogy amikor mi voltunk kicsik tesómmal, akkor 2-3 hónaptól tanácsolták az orvosok a hozzátápit almával, banánnal, mert akkor az volt a szakorvosi vélemény hogy az anyatejben kb. addig van meg MINDEN vitamin. Most a 6 hónap a tankönyvi divat. Lehet hogy 5 év múlva 4 hónap lesz, vagy talán 8. Sosem lehet tudni..


Egy biztos: MINDEN anya a legjobbat akarja a gyerekének, csak valaki tankönyvek, valaki meg megérzés alapján, kibeszélni és kárálni mint a tyúkólban a rosszindulatú tyúkok, csak mert valaki valamit máshogy csinál (mert mondjuk az ő orvosa, védőnője így mondta) alacsony szintre utal.


Én 4.5 hónaposan kezdtem hozzátplálni, védőnőm szerint várnom kellett volna, dokim szerint pont jó, anyukám szerint korábban is kezdhettem volna, mások szerint várhattam volna 6 hónapig tutira, szóval az ember megőrül attól hogy MINDEN nayuka MINDIG jobban tudja mit kéne csinálni a saját gyerekeddel.....


egyet érdemes megjegyezni: minden baba szervezete más, és nincs két egyforma anya aki mindenben megegyező véleményt mond, ezért felesleges dolog összegyűlve kibeszélni azt aki máshogy gondolkodik, inkább jobb mindenkinek a saját babájának nevelésével foglalkozni, mint a másik babák nevelését kibeszélni.

2011. márc. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!