Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hová ez a nagy sietség? Miért...

Hová ez a nagy sietség? Miért kezdik el hamarább a hozzátáplálást, mint 6hónap?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok azzal,hogy atápszereseknek 4hónaposan kell kezdeni,az anyatejeseknek 6.Itt mégis látom már 2-3hónaposan kostolgatnak a babával ezt-azt.Trend ide vagy oda,biztos van oka amiért igy kérik az orvosok,védőnők.
2009. aug. 16. 23:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A 2-3 hót én is korainak találom, de hogy 4 és 8 hós között mennyi szilárdat igényel a baba, az totál egyénfüggő. Ha még nem kell neki, akkor szopizzon/tápizzon tovább, ha meg kell neki, kkor mehet a szilárd kajcsi :)


Mi majd 6 hósan kezdtük el, így adta magát, így igényelte a babám, de ha a 2. gyereket megszülöm és a tápszergyártó cégek által támogatott kutatások kimutatják, hogy 10 hósan kell elkezdeni a hozzátáplálást, akkor azszem annak már nem fogok bedőlni :)

2009. aug. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Én csak 4 hónapos koromig szoptam,az unokahúgom 5,mert addig volt tejcsi!Nálam még nem volt divat a tápszer és kutya kemény ára is volt,így jöhetett a kaja!5 hónaposan a töltöttkáposzta volt a kedvenc...és egészséges vagyok mint a makk,az unokahúgom pedig még le se nyelte de már hányta ki a tápszert!És az anyukája is azt mondta,hogy bármit csak tápszert ne !Tehát ezért!
2009. aug. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Na, ez az, amit én sem értek!!! Egész más, ha valaki nem tud valamilyen okból szoptatni, de sajnos vannak olyan önző, irigy nők, akik a saját mellüket és az alakjukat fontosabbnak tartják, mint a kisbabájukat!!!! Egy babának 6 hónapos koráig csak és kizárólag anyatejre van szüksége!!!! Csak 6 hónapos kor után szabad elkezdeni a hozzátáplálást!!!! Egy fiú vagyok, aki tisztába van az alapvető dolgokkal!
2009. aug. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

"A hozzátáplálást csak 6 hónaposan lehet elkezdeni"

Nekem nem volt elég a tejem,így igen is hozátápláltam 3 ,5 hós korától,mellette szopizott a lányom.Egészséges kislány,semmi baja.14 hós koráig szopott.

Èn azt mondtam inkább kap tejpépet a tej mellé és gyümölcsöt mint tápszert.

Ezt mindeki döntse el magának,hogy mit csinál.

Èn amúgy sem csak szoptattam volna 6 hónapig!!

Ismét írom,mindenki úgy táplálja a gyermekét ahogyan gondolja.

CSak gondoljunk bele szüleink mien korán kaptak enni,és betegek??Allergiásak??Több allergiás gyerek van napjainkban,mint a régi generációban.

Lehet lepontozni!!Ez az én véleményem.

2009. aug. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3.5 hónaposan kezdtünk kóstolni fiammal, de mondjuk 6.5 kiló volt, ami másnál akár 6 hónapos gyerek is lehet, ezért mondta az orvos, hogy nyugodtan kezdjük el, amikor elkezdett fogyni a tejem. Viszont nálunk nem jött össze, mert fájt tőle a hasa (alma, barack), igy szünetet tartottunk. Tápszeres lett (és én ettől nagyon féltem, hogy károsabb, mint a kóstolás). Már látom, hogy nem árt neki, és kb 1 hete főzelékeket eszik simán ebédre, most 4.5 hónapos.
2009. aug. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
07:02-es vagyok. Az utánam válaszolók nem olvasták el rendesen a válaszom! Az elejére oda írtam, hogy egész más, ha valaki valamilyen okból NEM TUD szoptatni! OLVASSÁTOK EL FIGYELMESEN!!!
2009. aug. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 7-8 hónapos kora előtt alig akart elfogadni bármit az anyatejen kívül. Szerintem csak a tápszeres babákat etetik így. 2-3 hónapos korban még alkalmatlan a gyomruk étel befogadására!
2009. aug. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Vannak babák, akik nagyobb étvágyúak és nem elég tápláló nekik az anyatej. Áll a súlyuk, akár hónapokig. Talán orvosi javaslatra.

Ez csak tipp. Én 6. hónap után kezdtem hozzátáplálni a babám, most 7,5 hónapos és nem tudtunk még egy étkezést sem kiváltani-szerintem ez sem túl jó. És csökken a súlya, mert annyit kúszik, forog, meg sem áll.

2009. aug. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szivem szerint én is kivártam volna a 6 honapot, de sajnos nem ugy jött össze. 2 honapig volt tejem addig a lányom heti 35 dekát hizott. a tápszertöl utána semmit, ráadásul a hasát is nagyon megfogta. Lázméröztem, adtam neki kupot, cukros-kamilla teát, laevolacot, szinte hasztalan volt mind, csak szenvedtünk 1 honapig. A védönö tanácsára elkezdtük enni a gyümölcsöt, rá 1 hétre magátol tudott kakálni, azota minden nap van a pelusba, minden gond nélkül. Azota 1 étkezés gyümi, 1 fözi, 1 tejpép, és 3X ezsik tápszert. Miota kiváltottunk 3 étkezést azota hizik megint szépen/ havi 30 deka/. Ö valahogy a tápszertöl nem akart fejlödni, mert ha elég lett volna neki, a fözeléket még hanyagoltam volna. Most 6 hos és 1 hetes a pici lányom.
2009. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kicsifiam 6 hós.Most kezdtük eszegetni.Almát,barackot szereti nagyon.Más még nem kapott,most jön majd a körte.Nem akarok gyorsan kiváltani szopit.Hagy szopizzon,1 éves koráig(utána is akarok szopiztatni) az a legfontosabb,persze melette eszegetünk.Haladunk az ő ütemében.
2009. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!