Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kezdik sokan ilyen...

Miért kezdik sokan ilyen korán a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Nem kötözködésből kérdezem, hanem őszinte kíváncsiságból.

Egyre többször olvasom, hogy már az akár 2-3 hónapos baba hozzátáplálásához kérnek itt sokan ötleteket - nyilvánvaló, hogy az orvos/védőnő megkérdezése nélkül, hiszen akkor nem kérdeznének alapvető dolgokat, vagy nem mesélnék el, milyen hibásan kezdtek neki az egésznek.

Azért kezditek ilyen hamar, mert kevés tejetek? És ha igen, miért nem beszélitek meg szakemberrel? Miért bíztok jobban ismeretlen, arctalan anyukákban, mint mondjuk a védőnőben?


2011. márc. 27. 21:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

10 évvel ezelött első gyereknél 3 hósan kezdtük,kutya baja nem lett tőle.Másodiknál 6 hónap kizárólag anyatej.Nem divat miatt,csak mert kényelmesebb volt,volt tej bőven,rá lehetett fogni,hogy most ezt 1gy kell csinálni.Első gyerek jobban fejlődött,második válogatósabb.

Hogy miért nem szakember?Mert lehet nincs annyi tapasztalata,mint egy gyakorló anyukának.Nekem pszihológus mondta,hogy 1 éves kor után a cicifüggő,rosszalvó babát drasztikusan el kell választani.Gyereke nem volt,fogalma sem volt mit jelent szoptatni,és mit jelentene végighallgatni egy éjszakát tudva,hogy csak egy mozdulat,és véget vethetsz a sírásnak.Ennyit a szakemberekről.Inkább itt kérdezek arctalan idegen anyukáktól,itt ,ahol a sorok között is átjön a melegség és a segíteni akarás.

2011. márc. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindazoknak, akik anélkül tudtak válszolni, hogy beszóltak volna. Nem véletlenül E/2-ben tettem fel a kérdést (na jó azt nem, de a magyarázatot igen), és nem véletlenül szögeztem le a legelején, hogy nem kötözködés, hanem kíváncsiság.

Kár, hogy egyesek tényleg mindenben a rossz szándékot látják.

2011. márc. 28. 07:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!