Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónap korkülönbség? Hogy...

17 hónap korkülönbség? Hogy sikerült így megoldanotok mindent?

Figyelt kérdés
Pár napja késik,8 hónapos a kicsikém, óvszerrel védekezünk,mindig nagyon vigyázunk,de most félek,hogy ilyen hamar lehet kistesó. Nálatok ment simán minden???Nagyon meg vagyok ilyedve,nem vagyok még egy másik babára felkészülve.Szeretnék még gyerekeket, de nem most:(
2011. júl. 15. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
A remény hal meg utoljára, nekem múltkor 2 napot késett, de aztán megjött. Mensinek még úgy nem örültem.
2011. júl. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 17 hónap a korkülönbség, tervezett volt a második baba is. Két kislány. A második terhességem is teljesen sima volt, így a nagyobbat még a szülés napján is ölben vittem le a 4-dikről.


A kicsi már 9 hónapos, nagyon imádják egymást, már tudnak együtt játszani.(persze a nagynak nem tetszik, ha a kicsi belerondít olyan játékába, ami még neki nem való:))


Ha újra kezdeném, ugyanígy csinálnám.

2011. júl. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, neked az elején kicsit nehéz lesz, de a gyerekeidnek nagyon jó. Két fiam között 12 hó 1 nap van. Tagadhatatlan, eleinte nehéz volt, de később, pár hónap után már nem lesz gond, később, meg amikor már lefoglalják egymást, sokkal könnyebb. Aztán a két lányom közt 13 hó lett, meg sem éreztem.

Semimképp ne félj tőle, akár még meg is jöhet :)

2011. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk a két kisebbik között is pont 17 hónap van, és nagyon jó, imádom!!!

Mi akartunk minél előbb még egy babát, de nem gondoltuk hogy ilyen hamar menni fog, mert az első és a második között 10 év van... Féltem eleinte, hogy mi lesz, de minden ment simán. Igazából az első 3-4 hónap egyszerű volt, mert a pici csak evett + aludt, arra kellett csak figyelnem, nehogy a nagyobbik kíváncsiságból/szeretetből/rosszaságból véletlenül olyat ne csináljon, amitől a picinek baja lehet...

Aztán amire már több figyelem kellett a picinek, a nagyobbik megszokta, hogy ő is van (talán a legnagyobbik gyerkőc jobban féltékeny volt, mint a középső...).

Jött pár zűrös és kimerítő hónap, de most múlott a kicsi 1 éves, és már nagyon jól elvannak együtt. Legkedveltebb özös programjuk: beszabadulnak a nagyfiam szobájába és nekiesnek a matchboxos dobozainak!

Egyetlen nehézség volt csak: sétálni menni kellett vennünk testvérbabakocsit, mert a testvérfellépőhöz/motorozáshoz még túl kicsi és eszetlen volt a nagyobbik. Most már el merek menni velük úgy is, hogy a kicsit tolom triciklin, a nagy meg jön futóbiciklivel/motorral.

Nagyon örülök, hogy így alakult!!!!!!!!!!!!!!!

2011. júl. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szintén 17 hónap a különbség. A "nagy" 21 hónapos múlt, a kicsi jövőhéten lesz 5 hónapos.

Minden nagyon jól alakul, mindent meg tudok oldani, pedig mi költöztünk, mikor a pici 2 hónapos volt. Néha nehéz és fárasztó,de nagyon jó hogy ilyen a korkülönbség (mi direkt így terveztük).

A nagylányom segít pelenkázni, vígasztalja ha sír, szóval tündéri.

Nekem anyukámék sokat tudnak segíteni ha kell, és a férjem is sokszor itthonról tud dolgozni, de ha egyedül vagyok velük, az sem okoz gondot.

A nagy igaz már 12 hónaposan elindult, így nem kellett cipelnem, bár a terhesség végéig emelgettem ha kellett. Most meg már másfél hónapja csak alváshoz használ pelenkát.


Minden jót kívánok!

2011. júl. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!