Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónap korkülönbség?

14 hónap korkülönbség?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz? Gondolok a terhességre is és a gyereknevelésre is.
2011. jún. 21. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:
nálunk 17 hónap van, a terhesség nem volt könnyű, mert nagy részét kórházban kellett töltenem, a szülés utáni első 6 hónap nagyon könnyű volt, mert a kicsi gyakorlatilag csak evett és aludt. Aztán egyre nehezebb lett, ő is igényelte a figyelmet, meg a nagy is. Most a nagy 3 éves, a kicsi 1,5 éves, most megint könnyebb egy fokkal, már mindent megért a kicsi, de még próbálgatja a határokat, hogy meddig mehet el, ez egy kicsit megnehezíti a mostani időszakot. Azt várom, hogy a kicsi is 2-2,5 éve legyen, akkor már ki tudja fejezni magát és több mindent lehet majd megmagyarázni neki. Ha ismét döntenem kéne, ugyanígy döntenék. Nekünk bejött a kis korkülönbség. Féltékenység nincs, a nagy lány, a kicsi fiú, a nagy állandóan istápolja a kicsit.
2011. jún. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Erre én is kiváncsi lennék. Nálunk pont ennyi lesz, ha időben születik meg a kicsi. A "nagy" most 9 hónapos, én lassan félidőnél tartok. A terhesség legeleje nagyon nehéz volt, mert rosszullétes vagyok és ráadásul álomkóros. A fiam nem túl sokat alszik napközben pár hónapos korától mindössze 3-4x háromnegyed órát, így mire én elaludtam volna, ő már fennt volt. Inkább kihagytam az alvást. Kb. 2 hónapja van, hogy ezek megszűntek, és mivel alapban imádok állapotos lenni- minden nyűgjével együtt-most tök jól viselem. 8,5 kg a kicsi, ölben alszik el (igaz 5 perc alatt), és ugye most tanul járni, és ráadásul nagyon mozgékony- nem lehet mellette pihenni. De úgy gondolom, hogy minden csak felfogás kérdése. Érezheted nagyon nehéznek, és élvezheted is. Sokkal nehezebben viselem, amikor az ismerősök lesajnálnak, hogy milyen nehéz lesz a két kicsivel. Igen, de más is túlélte, én is túl fogom, és 2-3 év múlva, mikor már el tudnak egymással játszani, sokkal egyszerűbb lesz.

2011. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!