Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altatási nehézségek 2 hónapos...

Altatási nehézségek 2 hónapos babámnál, tesója 22 hónapos. Milyen stratégiát tanácsoltok? 3 óránként eszik, hami után kb 1 órát aktív, majd jön a küzdelem. Milyen tippetek van, hátha nem próbáltam még?

Figyelt kérdés
Csodálatos, nyugodt baba, este 10-reggel 8ig 1x ébred éjszaka. Tehát képes a mély alvásra, igaz, hogy szopi után hagyom elaludni és csak aztán teszem kiságyba. Nappal azonban 20 perceket alszik, összesen 3x, azt is végtelen hosszúságú altatást követően, 2-3 ébredéssel. Mindig figyelem, hogy büfi, széklet, béke és nyugalom meglegyen, mégis: ellazul, elalszik, majd 2-3 perc múlva sírva ébred. Anyatejes baba, próbáltam már extra szopit is beiktatni alvás előtt(amúgy mindig ébredés után cicizik), de az sem segített,mert akkor bezavart a pocaknak és amiatt forgolódott. Mai tei-ben is altattam már, letettem, aludt 5 percet, majd ébredt, sírt. Autósülésből készített hintában simán elalszik, de CSAK ha oldalra ringatom, erre rászoktatni sem szeretném.Tesója mellett nem egyszerű 1-2 órát szánnom minden altatásra, s mivel segítség nélkül, egyedül viszem a hétköznapokat, tanácsotokra van szükségem. Lassan már rettegek az altatásoktól, legtöbbször sírásomban végződik legújabb próbálkozásom kudarca...Ő sosem sír, csak ha éhes vagy álmos, nem érzem fair dolognak, ha sírni hagyom. De ha az érdekei ezt kívánják, képes lehetek rá.
2011. máj. 16. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia az Én babám 3 hós és mostanában nekem is küzdelem olt az altatás aztán meglett a megoldás: hajszárítót kapcsolok, vagy a páraelszívót húzom ki és a karomban ringatom, kb 2 perc és alszik. A porszívó is tökéletes. A páraelszívó azért jó mert egyszerű kihúzni. :) Nekem bevált. Ezek az úgynevezett fehérzajok. Pl. nekünk a tv melletti alvás.


Hátha segít nektek is.

2011. máj. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm kedvességedet, kipróbáltam és bevált! Ha a kertben akszik, viszem a laptopot és a youtube-on porszívózó család videója meg y a háttérben, 5p és alszik :) köszi!
2011. máj. 20. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!