Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem adott cumit a babajana...

Aki nem adott cumit a babajanak, mivel nyugtatta meg?

Figyelt kérdés
Csak a szopizastol nyugszik meg a fiam,eleg nehez igy egesz nap. Cumit nem szeretnek adni, mit javasoltok. Most vagyunk 2 honaposak, mikor mulik el ez a siros idoszak,most kezdodott.
2011. márc. 28. 14:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Az igény szerint szoptatott babák nem szopják az újjukat, ez tévhit! Az én babámat mindig is cicivel nyugtattam meg, ahogy írtam is, most 10 hónapos, és nem cicivel alszik el, hanem magától, fürdés és játék után. Max akkor kér cicit, ha nagyon fáj vmije, vagy rossz neki. És akkor sem úgy, hogy nyúlkál, ahogy azt egy válaszoló írta, hanem sírással jelzi. Ilyenkor megkínálom cicivel, amit el is fogad. Lehethogy mással is meg tudnám már nyugtatni, de több ideig tartana. Természetesen vendégségben, játszótéren stb nem a cici az első, és nem is rohanok haza, hogy megszoptassam. Olyankor leterelem a figyelmét, vagy felveszem megpuszilgatom stb.
2011. márc. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ha álmos és sír, akkor hiába simizem vagy beszélek hozzá. Marad a ringatás, amihez ugyanúgy hozzá lehet szokni. Van bölcsője, az már nem hat, a babakocsi még működik...
2011. márc. 28. 18:05
 13/21 A kérdező kommentje:

Én is cicivel nyugtatom meg, de nappal nehezen alszik úgy el. Viszont este semmi probléma nem szokott lenni ezzel, illetve az esti-éjszakai felkellések után is el szokott aludni magától. Van, mikor látom, hogy nagyon forgolódik, akkor adok egy kis cicit, ilyenkor mosolyog egy nagyot, elfogadja és pár pillanaton belül már alszik is:)

Igazából tényleg ez a nappali altatás a nehézkés, lehet ilyenkor annyira nem fáradt még, hogy gyorsan elaludjon.

2011. márc. 28. 19:05
 14/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs szükségetek a cumira :))
2011. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsot!:) Megpróbálkozunk, remélem, megbirkózunk!:)
2011. márc. 28. 20:37
 16/21 anonim ***** válasza:
Csak hajrá! Meg én nem is értek néhány válaszolót! Hiszen a kérdező feketén-fehéren leírta, hogy nem akar cumit adni!!!!! Akkor mi a fenének ajánljátok mégis???!!! Nem tudtok olvasni? Vagy nem értetek magyarul? Vagy mi van?
2011. márc. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Az igény szerint szoptatott babák nem szopják az újjukat, ez tévhit! "


EZ a tévhit. Kettő gyerek van aki a környezetemben, mindkettő igény szerint szoptatott és anyukájuk cumi-ellenes, mindkettő nagy ujjszopó. Sok tankönyvi aranymondat van, a baj csak az hogy a babák nem olvassák a tankönyveket :)

2011. márc. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Annyi még hogy ők pont azért szoktak rá az ujjacskára mert hiába ordítottak, utca közepén nem "kaphattak cicit" (nem szeretek ilyen hülyén fogalmazni) ezért jobb híján ujjacska szájba és megnyugvás. Aztán erre rászoktak.


De minden baba más, ezért lehet ám itt vérre menő vitát rendezni, hogy kinek a gyereke mit csinál, meg hogy csinálja, lehet hogy a kérdező babája totál más típusú baba. Ha nem akar cumit adni, ne adjon, érdemes megpróbálni minden megoldást, de az biztos hogy pusztán azért mert xy babájánál valami így volt, bejött, stb., az nem jelenti azt hogy akkor azt tutira kell venni minden babánál.

2011. márc. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem eddig minden anyuka irigykedett, hogy de jó nekem, hogy cumizik a fiam. Mivel nekik semmivel sem sikerül megnyugtatni. Jön a foga és el se tudom képzelni, mi lenne cumi nélkül. Na meg amikor hasfájós volt.

Hogy mikor van vége a sírós időszaknak, nem tudom megmondani, de 10 hós és áldom a cumit.

2011. márc. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
rendben, de akkor sem értem, hogy miért kell a cumit ajánlani, amikor a kérdező egyértelműen leírta, hogy ő nem szeretne cumit adni.
2011. márc. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!