Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két tábor van: aki szopi után...

Két tábor van: aki szopi után adja a szilárd kaját, és aki előtte. Egyelőre szopi előtt adom, de vajon nem lesz így kevés a tejcimennyiség, amit utána szopizik? Most akkor hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy van a reggeli, ebéd meg uzsi, és közötte tejci, amolyan nassként. Nem sok ez az etetés, az egész nap az evésről szólna, mikor jut idő másra is?
2009. febr. 26. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:

néha én is igy érzem, hogy az egész nap az evésről szól:-) Én nem szoptatok már, tápszeres a gyerkőc. Én az elején biztos úgy csinálnám a helyedben, hogy szopi, és utána kóstolgattatnám vele a pépeket. eleinte nem fog túl nagy mennyiséget megenni belőle így sem úgy sem! Fokozatosan lehet csökkenteni a szopi idejét. Próbáld meg, hogy nem várod meg míg jóllakik, hanem ha tudod, hogy mondjuk 20 percig tart nála a szopi, akkor csak 10 percig hagyod. A legnagyobb mennyiséget azt mondják az első 10 percben megeszi a baba. Utána pedig még fog férni a pocijába egy kis pépes dolog is!

Ne aggódj, észre sem veszed és ott fogtok tartani, hogy naponta 3-4szer eszik maximum, és nem az evésről fog szólni a nap:-)

2009. febr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenki máshogy kezdi,én szopi elött adtam neki a szilárd ételt.Van egy un. Nagy babaszakácskönyv,(van már 2.része is)amit le lehet tölteni,abban erről is szó van.Olvassd el szerintem segíteni fog!Írd be a google-be és kiadja!

Remélem hasznos lesz!

2009. febr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp szopi elött kináld . Merthát az a cél, hogy elöbb-utóbb kiváltson egy szoptatást a szilárd étel ?!

Utána ha még éhes, ugyis fog szopizni.:)

2009. febr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én annak a pártján állok, hogy mindenképp szopi előtt, hisz ha cicivel jóllakott, miért akarna mást enni?

Én kajaidőben adtam neki szilárdat, és utána csak akkor cicit, ha kérte. Nem tömtem mindjárt a szájába.

Ki fog alakulni, ne félj, az első pár hét tele van kérdésekkel, de hamar belerázódtok.

És hallgass magadra, az anyai ösztönöd tudja mit kell tenned:-)

2009. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is szoptatás előtt adom.

Ne félj, ha eddig jól szopott, ezután is ugyanolyan jól fog és nem fog elfogyni a tejed sem!

Az én kisfiam 10,5 hónapos. Minden étkezésre megeszik egy jó nagy adag szilárd ételt és utána félóra, 1 óra hossza múlva (amikor cicin altatom), teljesen teleszívja magát anyatejjel. Szóval semmit nem változott a szoptatás iránti igénye. Úgyhogy tej is van még. Csak azt nem tudom, hogy fogom majd annak idején elválasztani, mert még mindig legalább 6x cicizik egy nap. :-)))

2009. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs, még valami eszembe jutott. (Utolsó hozzászóló vagyok.) Tényleg egész nap etetünk, de azért lehet szerintem csökkenteni. Nálunk csak naponta 3x van szilárd étel, a többi csak szoptatás, meg néha egy kis tápszer kiegészítésként. Szóval nem muszáj 5x szilárd ételt adni nagyobb korában sem!!! Figyeld a baba igényeit. Ha nem igényli olyan sokszor a szilárd ételt, nem kell sürgetni. Adj neki kevesebbszer, változatosabban (pl. ebéd: fél adag főzi hússal, utána fél adag gyümölcs).
2009. febr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!