Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire veszélyes a macska?

Mennyire veszélyes a macska?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A feleségem az édesanyánál lakik vannak családi problémáink, de nem ez most a kérdés.

Az édesanyának van 6 ismétlem 6 macskája a legnagyobb 6kg a legkisebb 4kg-mos. Egy 3 szobás bérházban laknak és minden macskaszőr. A feleségem most a 6 hónapos, elméletileg védve van minden macska betegséggel szemben. De a kisbabám nem biztos. Tudom, hogy a házi állatok közül a macska hordozza a legtöbb betegséget. Mi tévő legyek, hogy a macskák eltűnjenek a megszületendő kisbabám közeléből.

Ja náluk a macska szent állat mint az Indiaiaknál a tehén.


2011. márc. 30. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én szeretem a macskákat!De barátnőm úgy járt,hogy a macska ráfeküdt az alvó 1 hónapos babára,merthogy ugye jó meleg,és a kicsi majdnem megfulladt:((((!
2011. márc. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
a baba is védve van a mama hasában, megkap minden szükséges ellenanyagot tőle. Emiatt ne aggódj! A problémákat meg mielőbb igyekezzetek rendezni, nem lehet kellemes 6 hónaposan távol a férjtől élni.
2011. márc. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hat sajnos semmit sem tudsz igazan tenni mert nem a te hazad es az anyosnak joga van annyi macskat tartani amennyit akar ha aberlot ez nem zavarja. Elhiszem, hogy aggodsz de nem hiszem, hogy sokat tehetsz. :( Gondolom akiknel ennyire szent allat a macsak azoknal a baba sem fog semmi valtozast hozni. Persze en nem bantani akarom a cicakat semmi bajom veluk , edesanyamnak is van csak a kerdesedre valaszoltam, hogy szerintem az egvilagon semmi sem fog tortenni. Egyebkent ferjem 2 macsak mellett not fel es semmi gondja nem volt. Persze azert 2 megsem 6. :)
2011. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2011. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szia sajnos csak elméletileg védett a betegséggel szemben gyakorlati visszajelzés nincsen. Nem tud orvosi papírt mutatni. tudod a szó elszáll az írás megmarad.
2011. márc. 30. 12:33
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Én 3 macska között élek 2 megszületett gyerekkel és egy pocaklakóval. Senkinek semmi baja nincsen. Teljesen felesleges ezt túlparázni. Az egyetlen veszély a toxoplazma fertőzés, de az csak akkor, ha a kismama terhesen fertőződik meg vele. Ha korábban már átesett ezen, akkor védve van ő is, és a gyerek is.


Szerintem te csak kötözködsz, mert hibát akarsz találni a párodban a különélésetek és a gondjaitok miatt.

2011. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak.

Sajnos amíg a feleségemmel jóban voltunk folyton magasabb volt a testhőmérséklete a szokásosnál. Nem törődtem vele azt hittem a terhesség miatt. De az oldalon azt írják, (Ép immunrendszerű emberben a fertőzés legtöbbször nem okoz tüneteket, de olykor hőemelkedés, általános gyengeség, nyirokcsomó megnagyobbodás jelentkezhet).

2011. márc. 30. 12:37
 8/15 anonim ***** válasza:
13:31 vagyok,azért nyugodj meg,nem az a jellemző,hogy baj lesz ha macska van a háznál. Nekem terhesség alatt is velem volt a cicám,sokszor és alaposan kell kezet mosni,így sok baj elkerülhető. A cikkről azt gondolom,hogy le kell írni mit okozHAT,de...azért nem így van az estek nagy %-ban:)Örüljetek együtt a babának,ha egymásnak már nem tudtok! :)
2011. márc. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
nem értem ,amit írsz, toxoplazmára létezik szűrés egy egyszerű vérvétel, tehát akkor már papír alapon is látszik az eredmény. Macskanátha meg nem fertőző állat ember között. Mellesleg a toxon kívül a többi macskabetegség sem. Toxoplazmán meg már vélhetően átesett az anyuka, mert ha valaki macskák között él, annak a véréből az esetek nagy százalékában kimutatható a korábban termelődött ellenanyag.
2011. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Lehet igazad van csak kötözködök.

De ha minden rendben lenne a feleségemmel akkor miért volt két hétig kórházban. Olyan tünetekkel amiket leírnak a toxoplasmosisról ?

2011. márc. 30. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!