Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom vett egy ruhát a...

Anyósom vett egy ruhát a kislányomnak, hogy majd abba lesz az első szülinapján, de nekem nem tetszik, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, és a lányunk egy éves születésnapja előtt 1 héttel megyünk haza. Már a tortát illetően is úgy kellett neki szólni, gyümölcstortát akart neki készíteni (zseléset), ami tök jó kiegészítő tortának, de szeretnék neki csoki tortát, díszeset, grillásat. Most meg pár hónappal a hazaérkezésünk előtt beszélgettünk interneten és mutat nekem egy ruhát, ami tini lányokon 14-15 éveseken jól áll (olyan stílus), de egy kisbabán?! Szerencsém van, mert 98-asat vett (régen volt már, mikor párom baba volt:D), most 8 hónapos kislányom, és 67 cm, 30cm-t kéne nőnie....de én hülye elmondtam neki, hogy 98-as hatalmas, attól tartok visszamegy a boltba és vesz kisebbet..:S Az én lányom, és kislányos szoknyába akarom öltöztetni születésnapjára, nem egy ultramodern cuccba. Legvégső esetbe nem lesz gyanus, ha aznapra beszervezek egy ruha balesetet? Véletlen leönti magát a gyerek valamivel, és így kénytelen lesz azt felvenni, amit én szeretnék...Valaki küzd hasonló gondokkal, hogy rá akarnak erőszakolni valamit a gyermekére, de nem szeretné?

Már az otthon lakást is elég gáz volt megbeszélni, biztos megsértődött, hogy én apukámnál akarok lakni, és nem nála. (van egy kis szobakutyája, kislányom még nem találkozott kutyákkal, és az a kutya minden gyereket, kisbabát megugat. Nem bántja őket, csak ugat és megijednek tőle, meg aztán ottvan a kutyaszőr kérdés. A kutyának MINDENHOVA! bejárása van a lakásban, az ágyra is felengedik. De végül nem ezzel az indokkal győztem meg, mert nem akartam megbántani, hanem, hogy náluk nincs hely, apunál meg több szoba is üres.)Állandóan ruhákat akar küldözgetni nekünk, próbáljuk lebeszélni, de költi fölöslegesen a pénzét, mert állandóan gagyit vesz. Amit kiküld ruhácska az vagy kicsi, vagy egy használat után szakad, lejön a pattentja, szar anyagból van...én tudom, hogy jót akar, de én is neki, nincs pénze. Tudom, hogy jót akar, de a kajájára is alig futja a fizetéséből, jó küldhetnénk neki pénzt, de akkor is ilyen cuccokat venne.


2011. márc. 31. 11:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

11:37-es, ez tetszett! De őszintén, már volt ilyen eset is. Télire vettem neki overállt, és látta is anyós, hogy milyet vettem, mert mutattam neki interneten (nem akartam belőle kettőt, mert ha ki kellett mosni, akkor egy napig nem sétáltunk, hogy megszáradjon) Mikor már 1 hónapja használtuk, akkor mondja, hogy vett neki egyet, mutatja is a kamerán. Hát nem kéket vett?!:D Ráadásul totál fiús:P mellesleg ritkán van rajta a pattent és nem kabát anyagból, hanem plüssből van, félek, hogy befúj rajta a szél. Na mindegy, felhúztam rá egyszer, és lefényképeztem, hogy ebbe szoktunk sétálni...szinte repült az örömtől. De amennyiért vette én kettőt vennék az árából. Meg egyébként már mondtam neki, hogy vettem egy-két olyan gyönyörű (használt, tökéletes állapotú) ruhácskát, ami megfelelne a születésnapjára, de ezek szerint ezt is elfelejtette.

Most ki akart küdeni nekünk egy edény készletet, csak arra kért, hogy a postaköltséget álljuk mi. Neki ingyen volt, mert tombolán nyerte. Állítólag 300 ezer forintos. Utána néztem, hát nagyon gagyi, meg ha az ember logikusan belegondol, hogy ingyen volt a vacsora (nem tudom, hogy kapott pontosan oda meghívót), nem kellett befizetni tombolát, és 8-an nyertek ilyen edénykészletet és még több száz ezer forint értékben sorsoltak....ilyen csak a mesében van. Ilyen öregasszonyok voltak azona vacsorán. Időssebbeket könnyű átverni. Lebeszéltem, hogy kiküldje, mert 15 ezer a postaköltség, és ha szar az edénykészlet, akkor kidobtam 15 ezret az ablakon. Mondtam neki, hogy majd hazamegyünk és mikor én jövök vissza, akkor kiküldöm magamnak (majd otthon kipróbálom az edényeket és ha szar, majd közösen próbáljuk ki anyóssal és ha látni fogja, hogy rossz, akkor ő is megnyugszik, hogy nem akarom az edénykészletet.)

2011. márc. 31. 12:02
 12/17 anonim ***** válasza:
nézd a jó oldalát.annyira igyekszik,hogy már az sajnálatra méltó.Sajnos ők már csak ilyenek,idősek és nagyon nehezen hajlíthatók.kompromisszumot kell kötni,mond meg neki,addig ne vegyen semmit még te áldásod nem adod rá,nézd a pozitív oldalát,rengeteg anyuka panaszkodik,hogy anyós le se szarja őket.ő meg igyekszik de a maga ki sete suta módján.nekünk ez néha bosszantó,de a békesség kedvéért néha nyelni kell.Örülj hogy nem együtt laktok,ha meg úgy érzed megsértődik valamin,az is legyen az ő baja,bosszantsa saját magát ő.A születésnapi ruhából nem engednék,ha tényleg nem szép,nem adnám rá,ennyi.viszont nem trükköznék,egyszerűen mást adnék rá,a másikra meg elmondanám,hogy mondtam anyukának hogy nem áll jol neki,legközelebb egyeztessünk.meg fog sértődni de lehet tanulni is fog belőle.
2011. márc. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
azért én ezt nem látom olyan nagy tragédiának. az hogy a régen látott unkoának vezs egy ruhát, amiben 1 napot kell lennie. csak kibírod. valahogy mondd meg neki, hogy köszönöd, de van elég ruhája, ne költse a pénzét.
2011. márc. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én tökre megértelek, az első szülinap nagyon fontos! És jó ötlet a leöntés, máshogy nem tudod megúszni szerintem. Amiket leírsz, nagyon jól kezeled a helyzetet és még egy: örülj, hogy külföldön vagytok!

és nézd mindig a pozitívumokat!

Szereti az unokáját, mégha kioktatós, kisajátítós, maradi is, stb


És gondolj bele azokba a sorsokba, ahol nem lehet számítani a nagyszülőkre, ahol a nagymama nem látogatja az unokát, nyaralni ment az első szülinapon, soha semmi ajándékot sem vesz, csak a másik unokáknak, ezer iylen sztori van, nekem, ha sajnálom magam a sorsom miatt, erőt adnak az ilyen dolgok, hogy tudjam, mekkora szerencsém van!

2011. márc. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, rendesek vagytok, hogy tanácsot adtok. Igen, nagyon szereti, imádja, amennyire egy nagymama imádhatja unokáját. Hálás is vagyok neki, jó anyós, csak néha falra mászok a hülyeségeitől, de hát ez van. Első babám neki meg első unokája:D Egyetlen egy fiú gyermeke van, nem lehetett több, pedig akart volna még egy kislányt. Örülök is neki, hogy külföldön vagyunk, meg nem is, mert tudom, ha otthon lennénk minden nap eljönne hozzánk és órákat babázna (engem meg az őrületbe kergetne, hogy rajtunk lóg állandóan, de meg lehet azt hiszem érteni mind a két oldalt), viszont sajnálom, hogy gyermekemnek "nincs" nagyanyja, neki meg "nincs" unokája, mert nagyon nagy a távolság, évente egyszer láthatják majd egymást élőben. Azonkívül skype. Minden hétvégén szombaton vagy vasárnap a kamera elé ülnek ők ketten és "dumálnak" Szerintem fel fogja ismerni majd a mamát kislányom. Néha szokott reagálni a képernyőn látottakra, volt már, hogy a nagyi nevettette meg. Bocs, elkanyarodtam.:D
2011. ápr. 1. 00:02
 16/17 anonim ***** válasza:
Az az egészséges, ha az anyós nem tud átjönni papucsba!:) Ettől függetlenül meg kell becsülni a nagymamákat. Örömet kell szerezni neki. Főleg, ha messze él, és egyedül van. Kinek adna ajándékot, ha nem nektek? Ez inkább öröm! Te meg felnőtt vagy, légy lazább. Próbáld megbocsátani neki, hogy aggodós (írtad, első hetekben mi volt). Ez engem is idegesítene. Fogadd el, hogy ő ilyen, az időseket sajnos nem lehet megváltoztatni, ellenben könnyen meg lehet bántani őket... Vigyázz nagyon, mit mondasz! És sose feledd az, aki neked "nehezen viselhető" anyós, az a férjednek (hőn szeretett, régen látott) édesanya. (őt is megbánthatod, még ha nem is mutatja).
2011. ápr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Írd meg majd, hogyan oldottad meg. Kíváncsi vagyok.
2011. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!