Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kikészít a félévesem, nem...

Kikészít a félévesem, nem tudom mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Féléves lánykámnak már egész jól alakuló napirendje volt, de kb. egy hete semmi nem jó neki.

Reggel eddig aludt kb. fél 7-ig, mostanában 6 körül kel, fél 10 körül beájul kb. 40 percre. Délben ebéd után eddig aludt 2-2,5 órát babakocsiban az erkélyen, most fél óra után torkaszakadtából ordít, ha behozom az se jó, akkor is kb. 10 perc után hisztizik, ha meg visszateszem aludni már üvölt is. Akkor is ha ringatom, akkor is ha nem. Ezután alszik kb. fél 5 körül még kb. 50 percet. Este már nem alszik be a szopin, amint leteszem elkezd rugkapálni az ágyban, és kb. egy óra mire elalszik, többszöri kivét-visszatesz-szopzizik-ringatás után. Éjjel éjfél körül már visít, cicire teszem, de nem is eszik, cumizik csak (sima cumija nincs nem fogadja el) de ha idő előtt leteszem kezdi előlről. Ezután még kb. fél 4 körül ugyanez.

Hulla vagyok és kezdenek vele kapcsolatban negatív érzéseim lenni!

Mit csináljak?


2011. ápr. 1. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Bekavart az óraállítás.
2011. ápr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
eddig 7-kor fürdettük most fél 8, hogy csak fél óra legyen az eltérés.
2011. ápr. 1. 14:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem elkezdett fogzani. Kislányomnak fél éves korában már 6foga volt, most 9hónapos és 8foga van és úgy néz ki egyenlőre nem is jön több.

Nálunk is így volt, nagyon sokat küszködtem a lányommal, de hidd el neki még rosszabb! Kitartás, próbáld ki a Viborcol homeopátiás kúpot, nekünk segített.

2011. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem is a foga miatt ilyen. ez sajnos ilyen. ne legyenek emiatt rossz érzéseid. nálunk is 6 hós kora körül kezdődött a sok sok éjjeli kelés, nálunk a homeó sem vált be.....akkor lett jó éjjle, mikor kijött az összes foga.
2011. ápr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

A fogzás lehet, mert még egy sincs és azért már látszik az ínyén. De remélem nem addig lesz gáz míg mind kijön. A kisfiam 28 hónapos, másfél hónapja jött ki az utolsó fogacska.

Amúgy félórája visszatettem a babakocsiba mert látszott rajta hogy hulla fáradt, most alszik, de kb. 15 percig masszívan üvöltött. ILyenkor ha kézben van, vagy ringatom akkor is velőtrázóan üvölt, csukott szemmel. Nem tudom mikor növi ki az alvás előtti ordítást. Lelkifurdalásom van ilyenkor hogy hagyom sírni de ha kiveszem és megnyugtatom és újra leteszem kezdi elölről.

Éjjel meg ha ráhagyom, felveri a tesót ezért inkább cicire teszem és azon alszik vissza.

Nem tudom mi lenne a jó megoldás.

Lehet csúnyán hangzik de már alig várom hogy kb. 1-1,5 éves legyen, most a túlélésre játszok. Addigra nappal is 1* fog aludni meg a fiamból kiindulva addigra megszűnnek ezek a durva ordításos jelenetek. Remélem!

2011. ápr. 1. 14:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

fogzás, mozgásfejlődés lehet az ok. állítólag ilyen korban alszanak legkevesebbet a picik, egyre jobban érdekli őket a külvilág, viszont nem mozognak még annyit, hogy elfáradjanak. kitartást, 1-2 fog, mászás majd segít a gondon.

egyébként lehet, hogy változtatni kellene egy-két dolgon, így lehet, hogy ebéd után nem az erkélyen, hanem egy félig lesötétített szobában kellene altatni, viszonylagos csöndben.

2011. ápr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
azért alszik az erkélyen mert a lesötétített szobában a másik gyerkőc (lassan két és fél éves) alszik. Ő fél órával később megy aludni mint a kicsi, és eddig ez tök jól működött is. Meg a másik ok, hogy babakocsiban oda-vissza tologatva elalszik kb. 5 perc alatt, az ágyban meg egyből négykézlábra pattan és gyakorol :-)mászni még nem tud, illetve hasról visszafordulni sem, ez is szokott gondot okozni éjjel. ha megébred hasra fordul vissza meg még nem megy, hason meg nem alszik vissza.
2011. ápr. 1. 14:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet, annyi különbséggel, hogy 4,5 hós. Fogzunk, megtanult hasról hátra és hátról hasra fordulni:) És természetesen éjszaka is ezt kell gyakorolni. A nappali alvás is katasztrófa, ma kb egy órába tellett mire el tudtam altatni, és aludt kb 30 percet. Most is itt nyöszörög a játszózsőnyegen, semmi nem jó, délután ismét csak fél órát aludt. Éjszaka 3szor kel enni,és még vagy 5ször megébred. Átérzem a ehylzeted, de szerintem ezzel angyon nem tudunk mit csinálni:(

Pedig már én is hulla vagyok.

2011. ápr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok. számomra nem hangzik csúnyán, amikro ennyi idős volt, én is azt vártam egyre, mikor lesz már nagyobb. persze mondták az okosok, hogy jaj majd ha járni kezd, meg majd a dackorszak, vissza fogod sírni ezt a kort. hát nem sírom vissza. épp dackorszakban vagyunk, de nem sírom vissza. azt sem, amikor egész nap szórakoztatni kellett, mert maga még nem tudott a-ból b-be jutni. inkbb megyek vele én is mindenfelé, minthogy az állandó nyüszit hallgassam.....szóval én megértelek. kitartás, most nehéz, de majd tényleg jobb lesz ha kicsit nagyobb lesz.
2011. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!