Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatós, szoptatást támogató...

Szoptatós, szoptatást támogató Anyukák! Nektek hol van az a határa, amikor abbahagynátok a szoptatást, mert nem megy?

Figyelt kérdés
Én már túl vagyok az egészen, de érdekel más véleménye. Rövid ideig tudtam szoptatni, és a lehetőségeimhez mérten megtettem mindent. Erre valaki azt írta itt nekem, hogy "lehetetlen nincs, csak tehetetlen".
2011. ápr. 5. 08:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is túl vagyok rajta. Idestova már egy éve.


A határ ? a folyamatos mellgyulladás lenne az ami abbahagyásra késztetne.


Másfél évig szoptattam és a végén volt két mellgyulladás.. hát senkinek nem kívánom. akkor párszor átgondoltam hogy érdemes-e másfél évest szoptatni.

2011. ápr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan anyukát,aki már egy hét után sem tudott szoptatni,bármivel próbálkozott! Az anyák szervezete sem egyforma. Tehát nem igaz,hogy aki nem szoptat,az tehetetlen.

Nálam akkor maradt abba a szoptatás,amikor már sok mindent ettek,és ők hagyták abba egyéves koruk körül.

2011. ápr. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam az elejétől fogva nem fogadja el a cicim, így fejem neki, lassan már hat hónapja. Az utóbbi két hónapban már 2 óránként! és így is csak jó esetben 30-40 ml jön. Szerintem nálunk itt a határ, lassan feladom.

Nekem is jöttek szoptatási tanácsadók, hogy ne adjam fel és nagyon kedvesen lelkiismeret furdalást okoztak, hogy egy szar anya vagyok, ha tápszert merek neki adni. Így egy hónapja kb. megköszöntem a segítségüket. Csinálják ők végig, fél évig az életem csak a fejés körül forgott.

2011. ápr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos volt a kisfiam, amikor kiköpte a mellem, sírt, elfordította a fejét - akkor már csak napi 1x tudtam szoptatni, annyira kevés volt a tejem. Lefejtem persze a tejet, a két mellemből jött le 30 ml. Na itt már nem láttam tovább értelmét szenvedni vele.

Csináltam szaporító fejést, masszíroztam, homeós bogyót szedtem, szoptatós teát ittam, volt mellgyulladásom, lapos, befelé forduló mellbimbóm van, így csak bimbóvédővel tudtam szoptatni. Ha nekem valaki azt mondja, nincs lehetetlen, csak tehetetlen, azzal nem tudom, mit csinálok...

2011. ápr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha pl tejérzékeny lenne, és állandóan fájna a hasa a tejemtől.Én egy éves kora után már nem szeretném szoptatni, aztán majd meglátjuk!Kínlódtunk mi is sokat, mert csak bimbóvédővel sikerült a lapos bimbóm miatt.Az alá több levegő ment, így 3 hónapos koráig eléggé hasfájós volt.Azután is sokat dobálta magát, hisztizett, csapkodott szopás közben, de most már a fogzás miatt van.És olyan is volt, hogy kevesebb volt a tejem, és óránként szoptattam, mert addig volt elég neki.Most 6 hónapos, eszik már sok mindent, egyedül reggel, és fürdetés után, este kap kizárólag anyatejet, az összes többi alkalommal ki kell egészíteni, mert már csak szomjúság ellen jó neki.Nem volt begyulladva a mellem, de mindig is sokat szenvedtünk a szoptatással mindketten, egyáltalán nem olyan idilli állapot.
2011. ápr. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a saját példámból tudok kiindulni, nem tudom milyen a mellgyulladás, sosem volt. De tudom milyen hónapokig sírva szoptatni, mert a gyereknek valami hihetetlenül rossz szopási technikája volt, és egyfolytában vérzett a mellem, brutálisan fájt. Ha elkezdett sírni a gyerek az éhségtől, én is sírtam, mert tudtam mi vár. De nem adtam fel. Aztán ahogy nagyobb lett, jobban kinyitotta a száját, és megszűnt a dolog, de addig kellett kitartás, nem kicsi.
2011. ápr. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tejszaporítási módszerek,nem hoznak eredményt,ha a szoptatás kérdése nem természetes és jó a babának és mamának,hanem stressz,frusztráció forrása(mármint a sikertelen szoptatás)Ez a pont minden embernél máshol lehet(nekem megadatott a szoptatás)ha mindent megtettünk és nem megy,el kell fogadni,(nem ez az anyaság fokmérője)túllendülni ezen és nem tönkretenni a csodás, babázós(elillanó)hónapokat.A terv után jön a B terv!A tápszerek nem véletlenül kerültek forgalomba. A gond még mindig az ítélkezés,általánosítás,támadás(anyatej vs. tápszer)erről kellene leszokni.inkább babázzunk anyukák :):)!!!Egy két és fél éves és egy 5 hónapos kisfiúk anyukája
2011. ápr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kisnita ***** válasza:
100%
Dettó mind a 8:14-es válaszoló.
2011. ápr. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

én valahol ott adtam fel amikor kicsi fiam még csak 3 hónapos volt ugyan de szétrágta mindkét mellbimbóm, mindig abbol szoőptattam ami kevésbé vérzett persze én is zokogtam közben annyira fájt, egy idő után már kihányta a tejet a sok vértől, megpróbáltam fejni neki abba is ment vér, a háziorvosom azt mondta, hogy nem kaphat többet a véres tejből még fejve sem mert elképesztő nagy bajt csinálhatok vele, így is szinte mindent kihányt.

leálltam egy hétra persze közben fejtem a cicim tovább nehogy elapadjon a tejem már nem vérzett egyik sem, örültem is túl vagyunk rajta 2 napig nem is volt baj utána megint mindkét bimbóm vérzett és a baba megint mindent kihányt akkor megállapodtunk, hogy ciciből nem kaphat úgyhogy fejtem neki......és 3 hónapos kora körül elképesztő hasmenése lett egy hajszál választott el minket az infúziótol amikor a doki végre rájött, hogy mi a baj, tejérzékeny.....na akkor mondtam azt persze bimbóvédő krémek hada áélt mögöttem az egyik bimbóm ráadásul befelé forduló abból csak műanyag védővel kapott..... szóval ezen a ponton mondtam azt, hogy felesleges.....szar anyának éreztem magam, de aki nem megy át ezen az nem tudja milyen,...egy csodálatos teljesen egészséges kisfiam van....aki ugyan csak a legspécibb laktóz mentes tápszereket ihattja, de már eszik mellé mást is, semmiben nincs lemaradva sőt és fél hónapos kora óta forog 4 hós kora óta kúszik most lesz 5 hónapos és tegnap már majdnem mászott kúszásból. életvidám teljesen egészséges baba.....mivel is ártottam neki????

2011. ápr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"lehetetlen nincs, csak tehetetlen"

Az ilyennek kívánom, bárcsak ő is megtapasztalná azt, hogy hiába akarja, ha nem megy, mert valami külső körülmény megakadályoz.

Én csak 3 hónapig tudtam, de az is szenvedés volt.

A lányom nem tudott szopni, üvöltött a mellemen, de nem szopott (befeléforduló a mellbimbóm). Vettem bimbóvédőt, de nem volt jó, mert nem képezett vákumot, és elmozdult.

Fejtem minden nap 3-4 óránként, napi 300 ml-nél többet sosem sikerült, de legalább ez megvolt. 8 hetes volt, kipróbáltam az Avent mellbimbóvédőt, azzal sikerült szoptatnom, de nagyon kevés tejem volt.

3 hónap után azért hagytam abba, mert már szinte semmi nem jött belőle, hiába szopott, hiába fejtem.

Én tudom, mit csinálnék másképp, és ha 1x lesz még egy, akkor szeretném szoptatni amíg tudom.

De nagyon rühellem, mikor valaki, akinek semmit nem kell tennie, mert minden simán megy, akkor úgy van vele, hogy aki nem tud, az nem is akar....

2011. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!