Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatós, szoptatást támogató...

Szoptatós, szoptatást támogató Anyukák! Nektek hol van az a határa, amikor abbahagynátok a szoptatást, mert nem megy?

Figyelt kérdés
Én már túl vagyok az egészen, de érdekel más véleménye. Rövid ideig tudtam szoptatni, és a lehetőségeimhez mérten megtettem mindent. Erre valaki azt írta itt nekem, hogy "lehetetlen nincs, csak tehetetlen".
2011. ápr. 5. 08:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
77%
én az elején nagyon megküzdöttem a szoptatással. emlékszem 3 hós korában már elkezdtem visszaszámolni, hogy még egyszer ennyit kibírjak. aztán megoldódott a probléma 4 hós korára. most vígan szoptatom. 9 hós
2011. ápr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!!

Nagyon tisztelem azokat az anyukákat, akik az első, második, sokadik nehézségnél sem hagyják abba a szoptatást. De azt gondolom én is, valahol van egy pont, amikor már csak kínlódás az egész, és mindenki megkönnyebbül, ha szabad utat kap a tápszer.


Az meg, hogy kinél mennyi fér bele a "mindent megpróbáltamba", szintén egyén, és körülmény függő.


Az első gyerekemet egészségügyi okok miatt az elején nem szoptathattam, aztán meg már nem akart, hiába fejtem, alig jött valami.

A másodiknál ismét nagy lelkesedéssel indultam neki, védőnő, gyerekorvos biztatott is. Az elején még elég volt a tej, aztán sehogy nem akart szaporodni a megnövekedett igény után.

Valóban nem próbáltam ki az összes praktikát, egyszerűen mert nem volt rá lehetőségem (Pl. minden pillanatban mellre tenni, amikor nyekereg).

Én is megkínlódtam, fejtem, sokszor bőgve, hogy miért nincs több tej. Aztán tényleg akkor könnyebbültem meg, amikor azt mondtam, ebből elég, a tápszertől legalább jól lakik.

2011. ápr. 5. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!