Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én érzem segítség nélkül...

Csak én érzem segítség nélkül ilyen nehéznek a gyereknevelés dolgot?

Figyelt kérdés

Féléves a gyerekem, és az összes nagyszülö 500-1000 km-re lakik, a legközelebbi rokon 200 km-re van akivel havonta egyszer találkozunk. Van pár barátnöm, kisgyerekes anyukák itt a közelben, de olyan akire ott tudnám hagyni senki sincs.

Párom reggel 7-körül elmegy majd este 18-20 között jön meg.

Kislányom egész jó gyerek, de sokszor nehezen bírom így egyedül. Néha csak az lenne jó ha valaki elvinné sétálni. Most már erösen gondolkodom valakit szerzek aki néha takarít vagy ügyel egyszer egyszer a lányomra.


Mások akiknek szintén nincs senkijük sem, hogy csinálják?

Lányom napi 3x félórát alszik.

Mikor a szomszéd csaj viszi az anyukájához a kisfiát mindig irigykedem rá.


2011. ápr. 6. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát nekem sincs el szál segítségem sem. Párom külföldön kapott munkát, mi utána jöttünk mikor a kisfiam 2 hónapos volt. Már itt vagyunk három hónapja, de senkit nem ismerek itt, senki nem segít nekem sem. Párom hétvégenként, ennyi.

Nekem nem nagy tragédia, eddig eszembe se jutott, hogy ez gond lenne. Mi jól elvagyunk, gyorsan telnek a napok.

2011. ápr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem sincs semmi segítségem.

2 gyermekem van,1és 3 évesek.

A szüleim 1000km re laknak, anyósomék 65kmre.

A fe´rjem reggel 6 kor megy este 6 után jön haza.Van hogy csak 19 kor.Hát nehéz.De ez van.Majd felnönek és majd arra gondolunk,milyen gyorsan elszaladt ez a kis idö.Nálunk a 3 év úgy elrepült mintha nem is lett volna.A lányom már oviba jár,a fiam szalad és csak most születtek. :)

Nincs barátnöd??Próbálj ismerkedni.


Mi még el is költöztünk,így a barátnöm is elmaradt tölem.. :( Èn tényleg "egyedül"vagyok mint a kisújjam.

Fel a fejjel.Nem vagy egyedül ebben a témában.

2011. ápr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok. Anyukám tavaly meghalt, anyósomék 350 km-re laknak. Tesóméknál van 2 gyerkőc, folyamatos rohanás az életük. Apukám meg nem tud mit kezdeni egy ilyen pici babával. Pedig nekem is elég lenne, ha néha elvinné sétálgatni kicsit. Addig legalább meg tudnám csinálni a dolgomat, vagy mondjuk alhatnék picit.

Nagyon nehéz, nem tudom, mi lesz velem később. Még csak 6 hetes a baba... Igyekszem mindent megoldani, de néha tényleg nagyon rossz így. Annyiból szerencsés vagyok, hogy amikor hazajön a férjem, akkor ő átveszi a babát. Onnantól kezdve nekem annyi a dolgom, hogy csináljak vacsit neki, és amíg eszik, szórakoztassam kicsit. De ő fürdet, utána ő eteti és teszi le. Aztán az első ébredésnél is ő kel fel hozzá. Így ha napközben nem is tudok pihenni, este azért alszom kb. 6-7 órát.

2011. ápr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mármint a babát kell szórakoztatni addig, nem a férjemet. :)
2011. ápr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ma pont 7 hónapos a lányom. Férjem éjszakás, az egész nappalt átalussza. Anyu dolgozik. Nekem is mindent egyedül kell csinálnom és bizony sokszor már várom a nap végét, hogy aludhassak kicsit. De reggel fél 6-este 7-8-ig folyamatosan talpon kell lenni. Föleg vannak olyan napok, mikor a lányom hisztis, olyankor se enni, se aludni nem hajlandò, akkor kapok ideggörcsöt, beviszem a szobájába, berakom az ágyába, rácsukom az ajtót és úgy hagyom amíg el nem alszik. Ilyenkor nem lehet bírni vele, pedig mindent megpróbáltam. Még szerencse, hogy éjjel legalább nem kell felkelni hozzá.

A te babád is alszik éjjel rendesen?:)

2011. ápr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon rossz, párom reggel hatkor elmegy és sokszor 11 után jön, de legjobb esetben is 9-re ér haza, így mikor szabadnapos, ő is pihen. Persze ráhagyhatom a kicsit, de csak annyira, hogy nyugodtan meg tudja főzni, kiteregessek. Néha már ez is olyan jó, hogy nem kell kétpercenként félbeszakítani a teendőmet. Eddig jó volt így, vagy legalábbis kibírható. Viszont úgy néz ki, hogy karácsonyra kistesó lesz az ajándék, aminek nagyon örülünk, és nagyon várjuk, de megteszünk mindent, hogy leköltözhessünk Egerbe, a szüleim, testvéreim közelébe, mert tudom hogy nehezen fogom bírni a két kicsit egyedül. Csak nem nagyon van ott munka, de reménykedünk...
2011. ápr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is egyedül vagyok egész nap a másfél éves fiammal. A szüleim másik városban, a férjem este 7-re ér haza. Nekem sokat segít, hogy naponta 2x játszóterezünk, ott mindig van kivel váltani pár szót, és máris nem vagyok egyedül.
2011. ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is egy félésves babám van,és mellé még egy 22 hónapos is...nem könnyű.Pedig nekem még segitségem is van anyum-apum személyében,de ők sem értek rá csak ritkán,akkor is elég megbizhatatlanul,már ami az időt illeti,igy "felvettünk" egy baby sittert,napi pár órát jön,nem is minden nap,de azóta sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok,nem érzem egy teljesithetetlen feladatnak ezt az egészet,ugyhogy ne szégyelld,nyugodtan kerits valakit aki néha besegit neked!
2011. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Megertelek, nagyon! Nekem 21 honapos a kisfiam, sosem volt segitsegem, kulfoldon elunk 9000 km-re a csaladjainktol.

En azt tudom neked tanacsolni,hogy ne szegyelj segitseget kerni. Erdeklodj az anyukaktol,hogy ismernek-e megbizhato babysittert aki par orara mig te mondjuk beulsz fodraszhoz vagy megnezel egy filmet a moziba vigyaz a kicsidre.Esetleg elviszi setalni mig kitakaritasz.

Nekem mult heten derul ki,hogy sulyos depresszioban szenvedek, gyogyszeres kezeles alatt allok. Ha nem akarsz idaig jutni akkor tedd amit javasoltam, a te erdekedbe.

2011. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem pár 100 km-es körzetben egyetlen rokon sincs, barátnőkre nem tudom hagyni a babát, egyiknek sincs még, nem is volt soha téma, hogy rájuk hagyjam, és nekem még párom sincs, egyedül nevelem szinte születése óta (1 éves). Szóval én tényleg egyetlen percre sem vagyok nélküle, sem este, sem hétvégén. Leszámítva 1-1 nehezebb napot, én nem érzem tragikusnak és kimerítőnek ennek ellenére, bár segítséggel könnyebb és jobb lenne.
2011. ápr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!