Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek kevés a...

Anyukák, akiknek kevés a tejetek, melyik mellszívót választanátok?

Figyelt kérdés
Sajnos elég kevés tejem van, s most a kicsim se szopizik mert tiszta seb mindkét mellbimbóm...Kap tápszert is az anyatej mellett. Növelni szeretném az anyatej termelést, iszom a teát meg eszek homeopátiás bogyókat is, de egyenlőre max napi 200ml jön össze nagy nehezen. Van olyan mellszívó ami kifejezetten az ilyen típusú anyukák és csemeték boldogulását segíti? Köszönöm :) (2 hetes jó étvágyú babuci anyukája)
2011. ápr. 7. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én az aventos kézi mellszívót vettem meg.Próbálkoztam de nem lett sajna több.
2011. ápr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is Avent-es van, de nem lett tőle több tejem. Ugyanígy vagyunk mi is, kezdetektől fogva kap pótlást. Holnap lesz 5 hetes és neki is iszonyatos étvágya van. Nálam Urtica Urens homeo bogyó éreztette kicsit hatását.
2011. ápr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nekem is Avent-em van és kicsit csalódás is...most a Medela nevét hallom gyakran, hogy az mennyire jó! Én is Urens bogyót szedek:) Majd megírom, hogy jobb lett-e a világ a másik mellszívótól! Nagyon bízom benne!
2011. ápr. 7. 13:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem egyik sem jött be igazán (Chicco-t és Avent-et próbáltam) és a kézi fejés sem ment :(

Én sem vagyok egy tejcsárda típus :)

Nehezen is indult meg a tejtermelésem, és utána is csak annyi volt, hogy éppen elég legyen, fejni szinte sosem tudtam.

Esetleg a védőnőtöket kérdezd meg, hogy tud-e segíteni, a miénk nagyon kedves és segítőkész volt.

2011. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha növelni szeretnéd a tejed mennyiségét, akkor felejtsd el a kézi mellszívót! Az esetleg azoknak jó, akiknek eleve sok teje van és csak a "végét" le akarják szívni, de nem tudsz vele akkora erőt kifejteni, hogy belövelljenek a melleid.


A medela tényleg szuper, én is azt használtam, elektromos mellszívó, ha jól emlékszem, 30 ezer körül volt két éve. Csak ajánlani tudom. Eleinte picit fájt, meg akkorára dagasztotta a mellbimbóimat, hogy ijesztő volt látni is:) De a napi 3-400 ml tejemből csinált 500-at. Csodára persze ez sem volt képes, nekem sem adatott meg, hogy csak anyatejjel tápláljam a gyerekem. De amit lehetett, "kihozott belőlem".


Rendszeres (napi 6-7-szer 10-15 perc) használat mellett bírta egy évig, utána már annyira elgyengült a motorja, hogy nem tudtam vele többet szívni, de így utólag azt mondom, hogy megérte. A második gyerkőcömnél is ilyet fogok venni.

2011. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem MAM kézi van, de brutálisan tönkretette a mellem.

Muszáj volt a legnagyobb erősségre tekerni, mert csak úgy jött a tej, de szinte véresre szívta a mellbimbómat.

Nagyon fájt, abba is hagytam. Olyat ne vegyél!!

2011. ápr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!