Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekek táplálásával...

A gyerekek táplálásával kapcsolatban merült fel bennem valami. Konkrétan az, hogy tényleg összefügg az immunrendszer a szoptatással? A cumizavar mint fogalom régebben is létezett?

Figyelt kérdés

Csak véleményt tudok mondani, de szerintem nemigen lehet köze az anyatejnek ahhoz, hogy beteges lesz-e valaki, vagy nem. Én pl. soha nem voltam beteg, kizárólag náthás voltam, de nem minden évben, és kifejezett influenza szerintem nem is volt. Nem vagyok/voltam allergiás sem, pedig nem voltam anyatejes. És "hiába" szoptatnak az anyák, ha közösségbe kerül a gyerek (bölcsi, akár játszóház, mittudomén) és ott van beteg gyerek, akkor is elkaphatja, ha tíz liter anyatejet iszik egy héten. Lehet, hogy kicsit nehezebben kapja el, de ez nem azokra a hónapokra vonatkozik inkább, amikor szopik? Akkor meg alig van még közösségben. Mihelyt oviba kerül, lekerül róla ez a létező/nem létező védettség. Elég szétnézni téli hónapokban egy gyerekorvosnál, mennyien vannak.

A másik gondolatom, kérdésem azzal kapcsolatos, hogy miből eszik a gyerek. Merthogy ne nagyon adjanak neki a szülők cumiból semmit, ha még szopik, mert cumizavar alakulhat ki. Ezt régebben is mondták? Régebben (20-30-40 éve) is létezett (nálunk) ez a fogalom? Csak mert amikor még én is kicsi voltam, emlékszem, hogy mindenhol, mindenki használta a cumisüveget, cumit dugtak a gyerek szájába...ezek a gyerekek akkor hogy szoptak? Nem lett cumizavar? Nekem ez olyan ködös...És azt sem hiszem, hogy kialakult, de emiatt nem szoptattak (sokáig), hiszen mindennapos volt a pár napos gyerek szájában a cumi...

Vagy régebben alapból nem szoptattak sokáig?

Lehet, hogy a szociban más volt a helyzet, de ne legyen ez indok, az én tapasztalatom (vagyis inkább észrevételeim) nem a szociból származnak. Meg eleve falusi környezet, ahol aztán nem rohantak vissza melózni.


2011. ápr. 7. 14:37
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

15.09-esnek és 15.10-esnek különösen köszönöm, sokkal világosabb lett így a dolog:)

Régebben nem is tudták, hogy ha elhagyja a gyerek a szopást, az cumizavar miatt lehet? Mert én még olyannal nem találkoztam, hogy nézzük mondjuk a pár napos gyereket, aki cumival a szájában alszik és valaki megjegyzi, hogy a cumi nem kéne...

2011. ápr. 7. 15:33
 12/39 A kérdező kommentje:
Rohadtul nem voltam kiakadva, de ettől a kommenttől azért kicsit sikerült...Kevesebb felkiáltójel is elég lett volna. Kijelentő mondatokat is használhatsz.
2011. ápr. 7. 15:34
 13/39 A kérdező kommentje:
És rohadtul nem kérdőjeleztem meg a jótékony hatásokat, csak azt a kijelentést, hogy ettől nem lesz beteges a gyerek, mert több ellenpéldát tudok, ergó ez így nem igaz. Max. _általában_ nem lesznek betegesek. Vagy kisebb valószínűséggel. Csak ezt nem szokták hozzámondani a legtöbben.
2011. ápr. 7. 15:38
 14/39 anonim ***** válasza:

3 felkiáltójel volt benne... ebből nem hiszem, hogy gond lehet. inkább próbáld meg kicsit máshogy nézni a dolgokat. Különben felszólító mondat végére tesz az ember felkiáltójelet... Na, mindegy. A te dolgod, hogy gondolod. én már láttam elég sokat életemben ahhoz, hogy merjem azt írni, amit írtam.. Tudod, most, hogy már a 4. babámat nevelem, szoptatom, van néhány tapasztalatom. ha az ember kukacoskodni akar, mindenben talál hibát..

tapasztaltam már milyen az, ha 6 hetesen kell adni bizonyos dolgokat és azt is, mileyn az, ha a gyereked fél évig csakis szopik...

Ha elolvasod amit belinkeltem, talán megérted, miért is írtam, amit...

Cumizavar: maga a fogalom nem forgott közszájon (hisz se internet, se gyereknevelési könyvek dömpingje nem volt), mégis nem egy baba rájött, mennyire egyszerű a cumisüvegből enni...

2011. ápr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Ja!Egyébként, ha elolvastad, hogy mit írtam, akkor tudod, hogy én se állítottam azt, hogy az anyateje baba nem lesz beteg... Leírtam, miért nem igaz. igen, nem mindenki teszi hozzá, lehet, mert az övéké valóban nem volt az, amíg szopott. Nem lehetséges szerinted? Az enyém lassan 3 éves, itt a 3 nagy tesó, akik a suliból óhatatlanul hazahoznak minden bacit... és ő tényleg még nem volt beteg... igaz, még alvás előtt szopik. Szóval, őt valóban védi a tej.. De ez nem minden anyatejes babára igaz.
2011. ápr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek kérdező, bocsáss meg ha tévedek, de nekem nagyon kötekedésszagú az egész kérdés, és a kommentjeid.

Tényleg csak 3 felkiáltójel volt az általad gúnyosan leszólt hozzászólásban, és nem mellesleg szerintem kaptál tőle is magyarázatot.

Már úgy örültem, hogy végre van egy ilyen elméleti jellegű kérdés, ahol nincs vita meg gúnyolódás, hanem lehet olvasni okos hozzászólásokat erre az egészet lerontod ezzel a gúnyos stílussal, amire még alapod sincs.

Sajnálom, hogy elrontottad a saját kérdésedet:(

2011. ápr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Hát de miért írtál felszólító mondatot?:) Felszólítottál valamire?:)

Sok minden világosabb lett persze, köszi, hogy leírtad a dolgokat, de azért ha találkozok olyan szigorú ítéletekkel, mint eddig is (szoptasd-így-tuti-nem-lesz-beteges, és igen, ilyet, így már olvastam), azon azért...hm, ki fogok akadni:)

2011. ápr. 7. 15:46
 18/39 anonim ***** válasza:
Az anyatejnek a picik az elso fel evben veszik nagy hasznat utanna mar a sajat immunrendszeruk mukodik, annak kell megerosodnie. Ezert fel eves kor utan az ellenanyagok az anyatejben csokkennek majd lassan elfogynak, hogy a baba sajat immunrendszere megtanuljon vedekezni. De az immunrendszer nagyban genetikan is mullik. En pl. vedett vagyok a baranyhimlo ellen, gyerekkoromban sem kaptam el soha es a kisfiam is orokolte ezt a vedetseget genetikan keresztul. Honapok es evek kellenek ahoz, hogy az immunredszer kialakuljon, megerosodjon. A szoptatas vedelmet nyujt az elso honapokban de nincs nagy jelentosege gyerekkorban vagy felnottkorban, hogy kit hogyan taplaltak ez elso honapokban, az immunrendszer nem ezen mullik.
2011. ápr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

"nem mindenki teszi hozzá, lehet, mert az övéké valóban nem volt az, amíg szopott" Jó, ha a saját tapasztalait leírja valaki, oké, mondom, nekem ezek a szigorú ítéletek nem tetszenek, vannak, akik képesek mást leszidni, ha megtudják, hogy beteges a gyereke, ilyeneket mondani, hogy "hát, szoptatni kellett volna, nem lenne beteg". És ilyeneket már olvastam. Tudom, ezeket nem kell felvenni, de a kisgyerekes anyák igen érzékenyek, miért kell így ítélkezni felettük? Holott még ha nem is szoptatta, akkor sem biztos teljességgel, hogy amiatt beteges. Vagy ha valaki nem tud szoptatni és jönnek azok, akik azt mondják, hogy "hát akkor beteges lesz a gyereked bmeg"...Pedig elkerülhető, nem?

Nem, nem kötekedni akarok egyébként. Viszont elég támadónak éreztem azt a "hiába sértődsz meg!", vagy hasonló mondatot, főleg így felkiáltójellel.

2011. ápr. 7. 15:53
 20/39 A kérdező kommentje:
15:49, köszi, ez az egész dilemmámat megvilágította totál:)
2011. ápr. 7. 15:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!