Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekek táplálásával...

A gyerekek táplálásával kapcsolatban merült fel bennem valami. Konkrétan az, hogy tényleg összefügg az immunrendszer a szoptatással? A cumizavar mint fogalom régebben is létezett?

Figyelt kérdés

Csak véleményt tudok mondani, de szerintem nemigen lehet köze az anyatejnek ahhoz, hogy beteges lesz-e valaki, vagy nem. Én pl. soha nem voltam beteg, kizárólag náthás voltam, de nem minden évben, és kifejezett influenza szerintem nem is volt. Nem vagyok/voltam allergiás sem, pedig nem voltam anyatejes. És "hiába" szoptatnak az anyák, ha közösségbe kerül a gyerek (bölcsi, akár játszóház, mittudomén) és ott van beteg gyerek, akkor is elkaphatja, ha tíz liter anyatejet iszik egy héten. Lehet, hogy kicsit nehezebben kapja el, de ez nem azokra a hónapokra vonatkozik inkább, amikor szopik? Akkor meg alig van még közösségben. Mihelyt oviba kerül, lekerül róla ez a létező/nem létező védettség. Elég szétnézni téli hónapokban egy gyerekorvosnál, mennyien vannak.

A másik gondolatom, kérdésem azzal kapcsolatos, hogy miből eszik a gyerek. Merthogy ne nagyon adjanak neki a szülők cumiból semmit, ha még szopik, mert cumizavar alakulhat ki. Ezt régebben is mondták? Régebben (20-30-40 éve) is létezett (nálunk) ez a fogalom? Csak mert amikor még én is kicsi voltam, emlékszem, hogy mindenhol, mindenki használta a cumisüveget, cumit dugtak a gyerek szájába...ezek a gyerekek akkor hogy szoptak? Nem lett cumizavar? Nekem ez olyan ködös...És azt sem hiszem, hogy kialakult, de emiatt nem szoptattak (sokáig), hiszen mindennapos volt a pár napos gyerek szájában a cumi...

Vagy régebben alapból nem szoptattak sokáig?

Lehet, hogy a szociban más volt a helyzet, de ne legyen ez indok, az én tapasztalatom (vagyis inkább észrevételeim) nem a szociból származnak. Meg eleve falusi környezet, ahol aztán nem rohantak vissza melózni.


2011. ápr. 7. 14:37
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Hát nézd, ha koraszülött és inkubátorba kerül, az egyet jelent, van orvos, kórház, áram és nem is akármilyen módon felszerelt- gondolom tápszer is akad.

De ha nincs akkor az történik, mint egy afriakaival, ő is meghal.

2011. ápr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az infókat.
2011. ápr. 7. 19:20
 33/39 A kérdező kommentje:

Szoptatni betegen is lehet, nagyon kevés olyan betegség van, ami kizárja a szoptatást. A legtöbb antibiotikum se ok a szoptatás felfüggesztésére, abbahagyására


Én azt hittem, azért antibiotikummal nem lehet szoptatni. Tényleg lehet a legtöbb gyógyszer mellett is? Annyi olyan kérdést olvasok itt, ahol az anyák kérdezik, hogy bevehet-e ezt vagy azt...Ők ennyire nem tudják? Szenvednek a fájdalom miatt, mert azt hiszik, nem lehet bevenni gyógyszert, közben meg lehet?

2011. ápr. 7. 19:48
 34/39 anonim ***** válasza:
Jól érzem,hogy neked nincs gyereked?
2011. ápr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
A tejbe sok minden gyógyszer átmegy, de csak minimális mennyiségben. Ritka az olyan eset, amikor gyógyszerszedés miatt fel kell függeszteni a szoptatást. Csakhogy az anyukák többnyire tájékozatlan paramamik, az orvosok meg nem akarnak konfliktust. Az én orvosom jófej volt, megmondta, hogy akkor is szoptathatok nyugodtan a felírt antibiotikum mellett, ha a dobozra az van ráírva, hogy nem. Nem is lett a gyereknek semmi baja.
2011. ápr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
De miért nem néznek utána? Ezt annyira nem tudom megérteni. 9 hónapig terhesek, annyi idő alatt meg lehetne kérdezni az orvost, hogy bizonyos tablettákat lehet-e szedni, gondolok olyanokra, mint panadol, algoflex, szóval amiket bekap egyéb esetekben, ha fáj valamije. Ennek annyira alap dolognak kéne lennie szerintem. Mittudomén, mint amikor az ember külföldre megy és érdeklődik az oltások felől.
2011. ápr. 7. 23:16
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag GYK anyuka itt kérdezi meg, hogy szedheti-e terhesség vagy szoptatás alatt azt a gyógyszert, amit az orvos a terhessége és a szoptatás tudatában felírt neki, és nem olvassa a betegtjékoztatót. Ne tudd meg, hány ilyen kérdés van (az orvos felírta, beszedhetem??? - én meg az agyam eldobom, hát talán a picaon vette az az orvos a diplomáját, vagy mi, hogy itt akármilyen anonim válszoló felülírja?) Ebben nincs semmilyen logika, semmi ésszerűség, semmi belátás. Szerintem is alap dolog, hogy az ember utánajár az információknak, elvégre van net, rosszabb esetben van könyvtár, és van szája, hogy megkérdezze a háziorvost.
2011. ápr. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Azt azért hozzáteszem, hogy a Contergan-katasztrófa óta ( [link] ) vagyunk óvatosak a gyógyszerekkel. Mostanra a ló másik oldalára estünk át: a kismamák már azt a gyógyszert sem merik beszedni, amit muszáj lenne, pl a lázcsillapítókat, miközben a magas láz bizonyítottan magzatkárosító hatású. Most már nagyon sok kutatás feltárta a gyógyszerek hatását a magzatra, tudjuk, hogy a legtöbb gyógyszer ártalmatlan, és nyugodtan be lehet szedni terhesen és szoptatás közben is egy-egy fejfájáscsillapítót, lázcsillapítót, antibiotikumot, különösen, ha azt az orvos előírja.
2011. ápr. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

"Az átlag GYK anyuka itt kérdezi meg, hogy szedheti-e terhesség vagy szoptatás alatt azt a gyógyszert, amit az orvos a terhessége és a szoptatás tudatában felírt neki,"


A kedves háziorvosom öthónapos terhes koromban olyan vastablettát írt fel nekem, aminek rajta volt a betegtájékoztatójaán, hogy tilos terhesen szedni, mert magzatelhalást okoz... :((((

2011. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!