Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam egy eves. Nagyon...

Kisfiam egy eves. Nagyon hasfajos par hetes kora ota. Infacolt hasznaltunk, aztan Gripe Watert, de meg a mai napig faj a hasa napi szinten. Gorcsol, es durizik hatalmasakat. Lehet hogy erzekeny valamire? Mit ajanlotok?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy az a nagyon korai hasfájás még mindig tart nála :-( Szegényke. Orvos mit mond? Én a helyedben tutira azt csinálnám, hogy kísérleteznék az ételekkel. Mert ugye a felnőtteknél is van, hogy tudjuk, mi az ami puffaszt, mi az, ami hasmenést okoz nekünk stb. Ha még szopizik is, akkor arra is figyelj, hogy neked mi nem tesz jót. Én azért rákérdeznék a dokinál (bár gondolom, ezt már megtetted) erre az egészre, mert iylen sokáig nem szokott elhúzódni...
2011. ápr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ennek szerintem már komolyabb oka van. de miért vártatok 1 évig? volt már kivizsgáláson, hasi uh-n? a hasfájás ami szinte minden 3. babát érint és 2-3 hós korára megszűnik az szinte természetes, hiszen először találják magukat szembe az emésztéssel, még fejletlen az emésztő rendszerük. de nem 1 évesen.

lehet h. tejcukor érzékenység vagy valami hasonló ételallergia.

2011. ápr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Orvoshoz fordulj vele egyértelműen. Előfordulhat h valamilyen ételre érzékeny (tej, gabona), de én nem otthon kísérleteznék vele. Csecsemőkori hasfájás nem tart idáig. mielőbbi jobbulást!
2011. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Angliaban elunk, doki nem mondott ra semmit. Nem merek neki adni semmilyen puffaszto etelt, nem is evett eddig. Ejszaka is gorcsol, aztan nagyokat durrant. Talan tejcukor-, vagy tejerzekeny? Nemsokara megyunk haza, majd egy dokit megkerdezunk.
2011. ápr. 8. 10:23
 5/10 A kérdező kommentje:
Azert nem voltunk dokinal, mert eddig nem volt ilyen eros. Csak par hete kezdodott ez az eros gorcsoles, de semmi eddigit nem valtoztattam, amitol ez bekovetkezhetett volna. Koszonom a valaszokat! Amugy hanyas-hasmenese volt a kisfiamnak mult heten, es itt idopontot kell kerni a korzetitol, es nem kaptunk, csak telefonos kikerdezest, es valaszokat kellett adnunk, igy diagnosztizaltak. Konyorogni kellett meg fullentenunk, h vegre egy orvos megnezze, es adjon valami gyogyszert. Szoval a magyar egeszsegugy meg a megszoritasokkal is ezerszer jobb, mint itt. Szomszedom a korhazba vitte kisfiat ugyanezzel a virussal, es neki 24 oran keresztul vizelete sem volt, es nem csinaltak semmit, azt mondtak, hogy probalgassa itatni, de a pici nem akart....
2011. ápr. 8. 10:31
 6/10 anonim ***** válasza:
ha hazajöttök mindenféleképpen vidd el itteni dokihoz, hogy vizsgálják ki. nem rémisztgetés érted, de biztos ami biztos. normaflore-t ( nem tudom Angliában milyen ilyen szer van) próbáltatok? ez normalizálja a bélflórát. általában antibiotikumok mellé szokták javasolni, de bármilyen bélpanaszoknál szerintem segít.
2011. ápr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Édeskömény tea segít az emésztésben és könnyebben pukizik. Babák is ihatják. A hányás-hasmentést vírus okozza, arra nem jó, ha még infacolt is adsz neki. Erre esetleg kamilla teát kellene megpróbálnod, ami először biztos meghajtja, de legalább kifertőtleníti. Természetesen cukor nélkül kell itatni vele, mert a cukros dolgok fokozzák a hasmenést és a gázképződést.


Próbáld meg, hogy 2 hétig tejterméket nem adsz neki ha már lement ez a hányásos-hasmenéses vírus nála. Akkor kiderül, hogy arra érzékeny-e.

2011. ápr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia!

én is azt tanácsolom neked, hogy ne adj neki tejfehérje tartalmú ételeket egy darabig, lehet, hogy arra allergiás. annak lehet tünete hasfájás, hasmenés...stb elég gyakori babáknál, aztán ha haza jöttök már tudod mondani a dokitoknak, hogy próbáltad a tejfehérjementes diétát és jobb lett vagy sem.

2011. ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is hasfájós volt,De rájöttem,hogy én csináltam hülyeséget.

Először én is Infacolt adtam neki,aztán olvastam a neten az édeskömény teáról meg a Gripe Water-ről(angol víz).

Hát adtam neki mind a 3-at.Bár,az Infacolt elhagytam pár nap után,maradt az angol víz meg a tea.Nálunk is ugyanaz volt a szitu:görcsölt délutánonként,nálunk mindig délután jöttek a panaszok.Sírt órákig,durizott ő is sokat.

Aztán elkezdtem gondolkodni,hogy nem-e a sok "gyógyszertől" van-e ez.Végül nem adtam neki semmit.

Azóta nincsen baja a gyereknek!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Elmeséltem a házi orvosunknak is,olyan csúnyán nézett rám,ha szemmel ölni lehetne..........

Szerintem,te se adjál neki semmit.Próbált ki,hogy 1 hétig nem adsz semmit,hát jobb a helyzet.

Védőnőmnek is elmondtam,hogy valószínűleg,én vittem túlzásba a "gyógyítást",de meg dicsért,hogy magamtól rájöttem,a sok "csodaszertől" fájt a gyerek hasa.

2011. ápr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk majd 1,5 éves koráig tartott ez az állapot!!!!!!!!!! Úgyhogy teljesen együttérzek veled!!!

És mi aztán vittük mindenhova, előtte meg mi is kipróbáltunk MINDENT, már én éreztem magam paranoiásnak. Először kérdeztem az ismerőseimet, kérdeztem itt is a fórumon. Tanácsolták nekem a sok mindet, amit már Te is kipróbáltál, a tornáztatást, a hassimizést, a büfiztetést. Én tényleg MINDENT!!! kipróbáltam, aztán kiharcoltam a dokitól egy beutalót. Elmentünk a kórházba, megvizsgálta a gyerekorvos: szervi baja nincs, továbbküldött hasi UH-ra,, ott is minde a legnagyobb rendben.

Aztán a vérvétela, hol vagy 30 dolog okozta érzékenységet/ allergiát is vizsgáltak. Mert én csak hajtottam, hogy vmi akkor sem oké, mert ez nem normális. A vérvétel eredménye, hogy a fiam makkegészséges és a gyanu legkisebb esélye sem merül fel ételallergiának!!! (Én is laktózérzékenységre gyanakodtam, de megnyugató volt, hogy hiába a pukiáradat, nincs hasmenés).


A lényeg: leálltam MINDENNEL (semmi puffadás elleni cuccot nem adta, mégcsak teát sem), folyadékként mentes ásványvizet kap azóta is, és KUTYA BAJA!!! Esténként márcsak azért kel fel, hogy megbizonyosdjon róla, ott vagyok-e ha hív. És márcsak kb 3szor van fent este! Ez nálunk nagy szó, mert a hasfájás idején volt, hogy 15-20!!!szor is felkelt, sírt, büfizett vagy csak simogattam a hátát, hasát, visszaaludt, majd 5-20perc múlva újra. Akkor végre durrantott egy nagyot és aludt egy órát. Majd ismét küzdés a köv. pukiig. 2 hónapja kb. hogy ez megszűnt. (17hónapig meg úgy éltem mint egy zombi...)


Úgyhogy szerintem állj le Te is mindennel! Első 1-2 napban még nem biztos, hogy lesz változás, de utána én remélem, hogy nálatok is javul a helyzet. De ha tényleg meg akarsz nyugodni, akkor irány a gyerekosztály és mond el a panaszaidat!

2011. ápr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!