Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt az első baleset a...

Mi volt az első baleset a babátokkal? Mennyire volt súlyos?

Figyelt kérdés
7 hónapos a babám, de szerencsére még nem történt semmi baleset sem vele. Tudom, hogy szinte elkerülhetetlen, megosztanátok velem, kinek mikor volt és milyen jellegű az első nagyobb balesete?
2011. ápr. 10. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

7 és fél hónaposan állt fel, és játék közben történt. Ültünk a polc előtt és nézegettünk egy könyvet, ő meg felállt a polcba kapaszkodva. Aztán leült, és magra húzott egy könyvet. Mikor sírni kezdett, simogattam a hátát, azt hittem csak megijedt, de amikor megnyugodott, és rám nézett, azt hittem szívbajt kapok:)

Lefejelte valószínű a polcot (ma sem tudom hogyan, hiszen mellette ültem:(), és szabályosan egy vonalban volt sebes az arca. A szemhéján és az orrnyergén is húzódott, mintha kiskéssel vágta volna meg:)

Szerencsére csak felületi volt, két héttel később már nyoma sem látszott.

2011. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

5 hónaposan lefordult az ágyról, arccal a parkettára...:-(( pedig ott álltam.

Volt nagy rohanás, de mire odaértünk az 5 percre lévő dokihoz, már vigyorgott. Azért megvizsgálták, de hála égnek semmi.

Nagyon szégyellem magam miatta...:-/

2011. ápr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18 hónaposan fejre esett az ágyról.Hiába álltam mellette és kaptam utána.Meglepett a dolog, mert akkor már magától mászott fel-, le az ágyra.Nem kellett segítenem.
2011. ápr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

majdnem egy éves volt,amikor véletlenül felrúgtam.Szegénykém ült a földön,én meg el akartam lépni mellette,amikor hirtelen elindult mászásban.Nem tudtam megállítani a lendületet,így ráesett az arcára,kiharapta a száját,vérzett a szája és az orra.Kemény volt.

Még csak egyszer esett le az ágyról,úgy,hogy három centire volt tőlem.Rám akart ugrani játékból,de túl nagy lendületet vett és átugrott rajtam le az ágyról fejjel.Pedig hamarabb megtanítottam lemászni,mint ahogy fel tudott mászni.Csodálom,hogy ennyi volt,pedig csinál hajmeresztő dolgokat(19 hónapos)

2011. ápr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2 hónaposan kiesett a babakocsiból,a lépcsőn lefelé jövet.

Eltört a kocsin egy kallantyú,és az engedte el a mózest.

Szörnyü volt,kiesett a gyerek a kőre,de bevittük a kórházba,ott csináltak neki koponya röntgent,hál istennek semmi baja nem lett.Most 11 hós,kétszer esett le még az ágyról,egyszer semmi baja nem lett,most nemrég,lejött a bőr a kis orráról.Tényleg egy pillanat alatt történt.

2011. ápr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Meg nagyon pici volt a lanyom kb 6 honapos.

Meg nem tudott maszi, igy gurulva kozlekedett.

Olyan sebesseggel volt kepes gurulni, hogy azon csodalkoztam nem szedul el.

Egyszer neki gurult a szekreny sarkanak.

Nagyon bepuposodott a kis buksija, pont a kutacsanal ami akkor meg nem volt teljesen becsontosodva.

Kivettem egy zacsko fagyasztott borsot es hivtam a taxit.

Bementunk a gyerekkorhaz ugyeletere, ahol bent maradtunk megfigyelesen par orat, de szerencsere nem volt baj.

Eloszor a doki is aggodott, mert nagyon rossz helyen utottem meg a kis bujsijat.

Azota mar mindennaposak a balesetek.

14 honapos a lanyom.

Oda csukja a keset az ajtohoz, elesik seta kozben es kiverzik a tenyere/terde.

Leeseik a sofarol amikor le-fel maszik.A nagy szaladgalasban nem jol veszi be a kanyart es nekiszalad az ajtonak stb stb....

minden nap van valami, de meg mindig ugyan ugy aggodok erte mint az elejen :)

kis cukorborsom nem tul ovatos :)

2011. ápr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

9 hónaposan állt a fürdőkád mellett, nézte ahogy folyik a víz. én meg akartam harapdálni a lapockáját unalmamban (csikis neki), erre lefejelte a fürdőkádat :( akkor még csak lent volt foga, pici éles foga széthasították a felső ínyét ahogy a fürdőkád szélébe belefejelt az állkapcsával :((((

mai napig gyakran eszembe jut és annyira lelkifurdalásom van, hogy csinálhattam ilyen butaságot :(


nagyon aktív a kicsim, naponta van balesetünk, hetente vérzős. mostanában az a leggyakoribb, hogy borzasztó gyorsan szalad és irányt vált, ilyenkor neki megy a szekrénynek, ajtónak, falnak, vagy mikor összeakadnak a lábai :S amitől a hajam égnek áll az amikor teng-leng itthon, egyszer csak megbotlik és belefejel a földbe. komolyan, fogalmam sincs hogy képes áll helyzetből arccal előre érkezni :S

2011. ápr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7 hónapos volt, mikor négykézláb fogócskázott az apjával. Valahogy "összeakadt" a kis keze és orra bukott a szőnyegen. Mondanom sem kell, az orráról a bőr szépen lehorzsolódott. Ilyen, hogy koppanások napi rendszerességgel voltak-vannak. De a legdurvább ez év január 1-én reggel volt. Akkor volt 10. hónapos. Annyira megdobta a széket a konyhában, hogy az felborult, (persze szegény apja volt megint vele). Nem igazán sírt, csak szinte úgy, mint aki megijedt. Ahogy megnyugtattam-megnyugtattuk, teszem le az ölemből, akkor látom, hogy a bal kezén a középső ujjára úgy ráesett a szék, hogy befeketedett a körme. Azt hittem szívgörcsöt kapok. Nem volt semmi gond. Február közepére le is esett a körme, ami újra szépen kinőtt. Kb. 2 hete tudom még csak vágni.

13 hónapos lány létére, annyira eleven, mint 100, 10 éves fiú! ELNÉZÉST A FIÚS ANYUKÁKTÓL!

Most a homlokán van egy horzsolás. Annyira táncolt a múlt héten, hogy lefejelte a szekrényt. De hiszitek nem, én nem tudom, hogy mekkora fájdalom küszöbe van a gyereknek. Annyit mondott, hogy: hoppá! Aztán már rázta is tovább a fenekét. Engem meg a fene kerülget! Van úgy, hogy este, mikor készülünk fürödni a kis lábán folyamatosan itt-ott egy pici kék folt, ahogy napközben oda-oda koppan valahova. Amikor voltunk az 1 éves státuszon, remegve vetkőztettem le, mert attól féltem, hogy mit mondanak? Verem a gyereket? Még az a szerencse, hogy a védőnő tudja, hogy milyen eleven a lányom.

2011. ápr. 11. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az első baleset az volt,hogy a bébihordozót lefejelte,persze pont ott ahol fém kapocs volt, ha nagyon alaposan megnézem, ma is látni a kapocs körvonalát a homlokán. Ekkor mászva közlekedett. Azóta volt ágyról leesés 3x, ágy sarok megfejelés, szekrénybe állbeverés, kétszer cumisüveggel hasraesés úgy hogy elharapta a száját és ömlött a vére, épp tegnap este meg engem fejelt le. Hála istennek egyik se volt nagyon komoly.
2011. ápr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem még csak 5 hónapos a kislányom nem volt még vele semmi baj hálistennek.


De ahogy elolvastam a történeteiteket...előre aggódom:S:)))


Ezek a kisangyalkák milyen veszélyesek önmagukra)))

2011. ápr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!