Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen "élmény" volt számodra...

Milyen "élmény" volt számodra életed első pelenkázása? Mit gondoltál közben? Jól ment, vagy nem? "Baleset" történt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:

öcsémet pelenkáztam először 14 évesen,semmi különös nem volt...rajta megtanultam (ő pisilt,kakilt is le többször) pelenkázni (meg minden egyebet),igy a saját babám első pelusa nem lesz "nagy kunszt":D

23/N

2010. jún. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 hónapja pelenkáztam először,akkor született meg a kislányom:-)Azt hittem szerencsétlenkedni fogok,de ment mintha mindig ezt csináltam volna:-)
2010. jún. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én is öcsémet pelenkáztam 4 évesen, telve jószándékkal. Anyu persze nem örült ennyire a dolognak, de akkor megtanította nekem és csinálhattamha segíteni akartam. Aztán rengeteg unokatestvér, unokahug, majd a saját gyerekeim. Nem hiszem, hogy egy pelenkázást el kéne misztifikálni.
2010. jún. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

èn Au-pair koromban pelenkáztam elöször. Semmi nagy kunszt nem volt a a pap´ri pelussal, a nagymama megmutatta ök miket használnak és ennyi. Kisfiu volt és körbe metélve, így ha mindenhol tiszta volt mehetett rá a pelus.

aztán unokaöcsém és hugom is van, öket is sokszor pelusoztam, de pl a kislányt még kakilás után soha.

Most kislányt várok és kicsit parázok hogy is kell a nuniát majd rendben tartani, de a korhában majd megmutatják.

2010. jún. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Már hatévesen pelenkáztam a tesómat, akkor még textilpelussal. Aztán sokat vigyáztam gyerekekre tinikoromban és később is, így a papírpelust is ki tudtam próbálni. Mikor megszületett a lányom és először adtam rá a pelust, csak az volt benne az eufórikus, hogy ez már a saját gyerekem, amúgy maga a pelenkázás igazán nem volt probléma.
2010. jún. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A 08:40-esnek írom, hogy a kislányod punciját csak kívülről mosd le és a szeméremnyílásnál nagyon óvatosan. De a hüvelyébe nem szabad soha sem nyúlni!
2010. jún. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a keresztlányomat pelenkáztam először. Pár napos volt akkor, én meg be voltam tojva, nehogy "összetörjön" vagy rosszat csináljak. Végül is az egész pelenkázás kb. 10 percig tartott, mert annyira elóvatoskodtam. Most már másfél éves, és nem nagy kunszt a pelusozás, fél perc alatt megvan! :)

Kellemes élmény volt, utólag belegondolva még vicces is! :)

2010. jún. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk párom pelenkázta öltöztette először a lányunkat a kórházban. Nekem annyira Kis pici törékeny volt mikor kibontottam:)
2010. jún. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tyúúú,nagyon béna voltam! :)

Még most is mosolygok rajta...A kisfiamat pelenkáztam először a kórházban,senki sem volt a közelben(nővérke,aki segíthetett volna).Remegtem,mint a kocsonya,nehogy bajt csináljak.Kevés magzatszurok volt a pelusban,na én kb. 15 törlőkendőt elhasználtam,te jó ég!Majdnem 2 óránként ki akartam cserélni állandóan,pedig alig volt benne némi pisi.

Igazából nem történt semmi különös,a bénázásomtól eltekintve :) és amúgy is ilyen izgulós típus vagyok,mindent túlbonyolítok!

Még most is,ha becsukom a szemem,magam előtt látom a kis pöttöm babát,meg a remegő kezeimet...hú,hát izgi volt.

Azóta persze belejöttem,már 17 hónapos a nagyfiam!

Nálad már lezajlott az első cserebere? :)

2010. jún. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!