Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » BCG heg negatív? Volt már...

BCG heg negatív? Volt már olyan valakinél, hogy nem fakadt i az oltás helye 6 hónapos korig, és vinni kellett a babát a tüdőgondozóba?

Figyelt kérdés
Volt már olyan valakinél, hogy nem fakadt i az oltás helye 6 hónapos korig, és vinni kellett a babát a tüdőgondozóba? Mit csináltak ott? Vagy csak szurit kapott? Vol utána valami probléma (láz ilyesmi)? Holnap kell mennünk.
2009. márc. 1. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:

nekünk sem fakadt ki, enm küldtek sehova. megmérte a gyerekorvos aztán kész.

érdekes, h ahány doki annyi szokás

2009. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha nem fakad ki kapnia kell még egyszer oltást. Azt hiszem 1 éves koráig kell megkapnia, de ez nem tuti. Állítólag már egy egész pici csomó is pozitívnak számít, lehet a dokid látta, érezte, csak te nem veszed észre.Viszont ha tényleg semmi jele, kérdezz rá a dokinál, mert elvileg akkor nincs védettsége a Tbc ellen. Amúgy köszi a választ!
2009. márc. 1. 21:24
 3/10 anonim ***** válasza:
hát piros foltja van, meg volt is rajta kis pókhálószerű vmi régebben, de nem fakadt ki, nem váladékozott meg ilyesmi.
2009. márc. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor az biztos oksi. :-)

Nekünk hűlt helye bármiféle foltnak is....

2009. márc. 1. 21:33
 5/10 anonim ***** válasza:
nincs semmi a vállán?? egyébként most utánanéztem, semmi extra nem lesz ott, kap 1 újabb szurit és ennyi:))
2009. márc. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De van, bőr...:-) Viccet félretéve, remélem én is hogy nem lesz több, bár a szuri is épp elég szegénykémnek. Köszi!
2009. márc. 1. 21:47
 7/10 anonim ***** válasza:
:) ez jó volt:))
2009. márc. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nem éledt meg a kislányomnál. 6 hónapos kora után vittük, ott újból megkapta, természetesen újból a kis karjába. Az ölemben ült és úgy kellett lefognom a kezét, meg a doktor nő is segítette. Azt mondta nem olyan fájdalmas a babónak, mert csak bőr alá kapja. A szuri után, pár perccel már nem is vette észre. Láz nem léphet fel tőle, borogatni nem szabad, mert az a lényege, hogy megéledjen, esti fürcsi már lehetséges, de nem szabad sokáig áztatni. A miénk már elég szép nagyra nőtt mostanra, szerintem egy pár nap és kifakad.

Egy ikres anyuka

2009. márc. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! A lányomnak is heg negatív volt, féltem az újraoltástól, mert hallottam olyan babákról, akik túlreagálták az oltást (nem csak a 2.-at). Volt, akinek műtéttel kellett kiszedni a hónalji nyirokcsomóit. De felesleges volt az aggodalom, egy pici hólyagocska lett 2 hónapra az oltásra. Az oltásnál egy hólyagot képeznek a bőr legfelső rétegéből, és a hólyagba adják az oltóanyagot. Egy szúnyogcsípés is durvább ennél! Nem lázasodott be, pár napig volt egy piros folt a környékén, majd elmúlt, és két hónap múlva lett hólyag. Nem kell túlparázni!
2009. márc. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mi úgy jártunk, hogy túl mélyre kapta a bcg-t a baba, igy nem a bőre alá került az oltóanyag, hanem a mélyebb szövetekbe, igy a hónbalji nyirokcsomója 2 cm-esre duzzadt. fél évig ott éktelenkedett, majd szerncsére spontán kifakadt és most a hóna alatt van heg. barátnőm a kisfiát 3 nap után hazavihette a kórházból, fél év után keresték az oltás helyét, aztán soksok utánajárás után kiderült, hogy meg se kapta a baba az oltást a kórházban, bár a könyvébe be volt irva. (4 éve még nem ragasztották be az oltóanyag gyártási számát, csak beirták, hogy megkapta). szóval ezek után én könnyen elképzelem, hogy ha egy kisbabának egyáltalán nem ered meg a bcg-je, akkor talán lehet hogy meg sem kapta.
2009. márc. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!