Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Közös a kassza pároddal? Vagy...

Közös a kassza pároddal? Vagy mindketten saját fizetéssel rendelkeztek? A babára közösen költötök, vagy egyszer apa, másszor anya?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 12:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A gyes a baba pénze abból ált. kihozom ami kell neki.

de egyébként nálam van az én költöpénzem nem közös.

2011. ápr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
nálunk már a kezdetek óta közös minden, mivel albiba vagyunk, és férjem vendéglátós (nagyon változó a keresete, én csak gyest kapok, az kevés arra h baba, meg én is... így minden közös. mikor még melóztam akkor is az volt.
2011. ápr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Közös bizony.sőt nálam van a bankkártya is:-)))))

De tényleg minden befizetést én intézek a vásárlást meg pláne.Ezért ez természetes volt,hogy nálam van.A páromnak mindig én "adok" pénzt.Hogy miért van ez így???

1,mert reggel 5-kor elmegy itthonról és du 4-kor jön haza

2,mert ugyan középvezetőként dolgozik egy cégnél,de Ő is öltözik a munkásokkal ezért nem hord magánál sok pénzt,mert már volt,hogy ellopták.

3,mert lusta elmenni boltba,vagy bárhová mondván az az én dolgom.:-)))

4.,mert amikor még az elején cukkolt azzal,hogy "ezt is veszel meg azt is,mondtam neki,hogy jó nem veszek én többet semmit,intézd Te a dolgokat és majd meglátjuk,hogy Te mennyit költesz.":-)))

De vezetjük a költségvetést,minden kiadást megbeszélünk és maximálisan rám bízza a dolgot.Nem vagyok egy nagy költő,pénzherdáló.Igen,meg veszem ami kell a gyereknek,neki,magamnak.Van olyan hogy megengedek egy.két olyan dolgot amire vágyom,de abba Ő nem szól bele.

Ennyi.

2011. ápr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Közös minden. A párom melózik,én családit és gyedet kapok. Először is kifizetem a számlákat,megvesszük ami szükséges. A maradékból éldegélünk.
2011. ápr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Két fizu (bár enyém most csak gyes), de totál közös a kassza kb. mióta összeházasodtunk. Babára így a közösbôl megy. Hó végén együtt átnézzük, nagyobb dolgokat megbeszéljük elôre.

Elôtte több évig külön kasszán voltunk, bár egy háztartás, de visszagondolva az több bonyodalommal, és sokszor rossz szájízzel járt.

2011. ápr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Közös számlára jön mindenki pénze, 2 bankkártya van hozzá, egy a férjemnél, egy nálam. Abszolút közös kassza, közös pénz, ebből vesszük meg a gyerekeknek szükséges holmikat is.
2011. ápr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Sosem értettem, hogy lehet egy házasságban külön kasszán lenni. Közös az életünk, akkor a pénz is az. Ha a férjem vesz pl. egy ágyat, akkor én nem feküdhetek bele, mert az ő pénzéből lett véve?Vagy minden hónapban számoljam ki, hogy melyikünk mennyi vizet használ, és dobjuk össze az árát? Vagy a vacsora rá eső részét fizettessem ki vele?

A gyerek meg az övé is, nem csak az enyém, tehát ha neki veszünk valamit, azt közösen vesszük.

Egyébként a férjem bankkártyája nálam van, én kezelem a pénzt, az ő kezéből kifolyik. De minden kiadást megbeszélünk.

2011. ápr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is közös volt. Megbeszéljük, hogy mikor mit veszünk, kinek kell esetleg valami extrább dolog, nem nagy persze, csak ruha, cipő, a számlákat én adom fel hónap elején, a közös pénzből. Hozzáteszem,a férjem jóval többet hoz haza, mint én.16 éves házasok vagyunk.
2011. ápr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

1 közös számlánk van, 2 bankkártyával. minden a számlára megy (amíg dolgoztam az is, mióta babázom, azóta a Gyed, cs.p.)

nagyobb kiadásokat mindig megbeszéljük, ésszel költöm a pénzt, még sosem volt belőle vitánk. babára is csak annyit költünk, amennyit muszáj (pelenka, autósülés). átalában én vásárolok.

2011. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Közös persze!

Bár én is hallottam már olyanról, hogy valakinél külön kassza van, de sosem értettem. Hogy lehet így együtt élni, pláne gyereket nevelni??

2011. ápr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!