Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szeparációs szorongásból...

A szeparációs szorongásból adódó éjszakai nem alvás elleni tippek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 és fél hónapos. Éjszaka sír ha ott hagyjuk a kiságyában. Éjszaka többször felkel és nem alszik vissza. Ha elalszik is amikor le akarjuk tenni újra felkel. Szerintetek használna ha a babát ideiglenesen átvinnénk magunkhoz? Nem fog odaszokni? Légyszi írjatok valami ötletet. Már teljesen ki vagyunk készülve. Kb. 2 hete már nem alszunk semmit éjszaka.
2011. ápr. 11. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem odaszokna.nem tudsz te mellé feküdni?16 hónapos a kisfiam,már túl vagyunk egypár ilyen éjszakán.ilyenkor leteszem mellé a matracot és ott alszok a szobájában.legvégső esetben kiveszem,mellettem elalszik.és általában én is.
2011. ápr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szeparációs szorongás miatt van. egyszerüen van ilyen. én nem tenném mellénk, én is szoktam a szobájában aludni.
2011. ápr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti átvenném, és át is fogom venni ha ilyen probléma lesz, illetve már most is átveszem, ha valami miatt nem alszik éjjel.Mondjuk egy szobában vagyunk, 6 hónapos.Nem is tudnánk máshova tenni mondjuk, mert másfél szobásban lakunk, a kisszoba másra kell, de ez most nem számít.Szerintem kevés olyan megnyugtató dolog van egy gyermek számára mint a szülői ágyban alvás...mi 5en vagyunk tesók, azt mondta anya mindannyiunknál volt olyan időszak mikor átmentünk hajnalban, vagy ő átvitt, mert még nem tudtunk járni.Szóval ha egy időre oda is szokik, akkor is le fog szokni róla.De ez csak az én véleményem:)
2011. ápr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmit ! Dédelgeted ,szeretgeted ennyi ! Ha kiveszed megszokja ,nem fog a helyén aludni !
2011. ápr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 11. 21:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom,hogy aludj te az ő szobájában vagy külön ágyon vagy ha nem megoldható akkor matracon!Ezt már több könyvben is olvastam és legalább nem szokik a ti ágyatokba aminek később nem lesz jó vége!
2011. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden bántás nélkül, de miért biztosak benne olyan sokan, hogy nem lesz jó vége, ha egy baba a szülei ágyában alszik? Én olyan sokat hallom és a legjobb barátnőmnél is így volt, hogy engedték, hogy ott aludjon és mivel nem volt tiltva, a gyerkőc magától felhagyott vele. Logikus is. Pl. barátnőmnél 3 évesen történt, de sok olyanról tudok, akiknél korábban történt és persze olyat is, akinél később. Értem én, hogy az a hitvesi ágy, meg a házastársak aludjanak együtt, de most mi az a pár hónap vagy esetleg év, ami alatt feladja az ember a megszokottat ahhoz képest, hogy gyakorlatilag a gyerkőc az, aki elég gyorsan kireppen majd a családi fészekből, az anyai ölelésből és a férj marad a feleséggel élete végégig. Nem tudom, én hosszútávon gondolkodom, nem abban a pár évben, amiben kicsit felborul a megszokott rend. Én úgy hiszem, ha hagyom egy kicsinek, hogy velem aludjon, akkor nem fog megszállottan ragaszkodni hozzá. Igy volt a nagyfiam esetében is és most a kicsi 16 hónapos is köztünk alszik. A magánélet pedig másképp is megoldható, nem csak a hitvesi ágy ölén.Nyugodtan lepontozhattok, állom a sarat. Én ebben hiszek.
2011. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is az együttalvás mellett szavazok. Indokolatlan a félelem, hog a gyerek sose fog kiszokni a szülői ágyból. De igen, kiszokik, többnyire saját maga kér magának külön szobát egy idő után. A szexet is meg lehet oldani máshol, máshogyan; az együttalvó családokban a második-harmadik-sokadik gyereket nem a gólya hozza ám.


Nálunk a férjem nem tud együtt aludni a fiammal, felébred a forgolódására, én meg a hálóban nem tudok aludni, hiába vabn bébiőrünk. Így az éjszaka második felét a gyerekszobában töltöm egy pótágyon, mellettem a fiam szuszog. Aztán mégis jött a tesó 8 hónap múlva.

2011. ápr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!