Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mondják ki/mondta ki a...

Mikor mondják ki/mondta ki a babátok tisztán, hogy apa, anya, szia?

Figyelt kérdés
Az én babám az apát már pár hónapja mondja, az anyát, és a sziát most kezdte tisztán és érthetően kiejteni.Annyiból van számomra jelentősége, hogy mozgásfejlődése az átlagosnál szerintem lassabb, mindent később csinál, mint a többi baba.Viszont lehet, hogy előbb mondja mint az átlag, vagy időben.Szóval a lelkemet megsimogatná, ha ebben ügyeskedne a kislányom:)
2011. ápr. 14. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam 19 hónapos és a napokban mondta ki először illetve azóta folyamatosan hogy anya és apa tisztán! Előtte csak csacsogás volt, már aggódtam... :)
2011. ápr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16 hónapos a kisfiam, az apát egy hete mondja,más egyebet még semmit, csak állathangokat utánoz.Te kislányod mennyi idős?
2011. ápr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam 10 hónaposan elnevezte Apát BÁ-nak, engem 11 hónaposan ÁMUÁ-nak, így szólított minket. Aztán érthetően Apát 14 hónaposan mondott, SZIA és SZIASZ (sziasztok) 15 hónaposan jött, én pedig 17 hónapos korában lettem Ana vagy Aja. Már mindent előbb mondott, mint azt, hogy Anya. A nevemet már tudta, meg az apjáét is, de az Istenért nem szólított engem sehogy (ha kellett neki valami, akkor már 14 hónaposan mondta, hogy Ana, de nem nekem, hanem a "kiszolgáló személyzetnek"). :)

Most másfél éves, már rövid mondatokat kezd mondani (2-3 szót kapcsol össze), és több száz szavas szókincse van.

2011. ápr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

13 hónapos a babám.Az apát már talán 2 hónapja mondja, én kb 2 hete vagyok anya,(eddig atya voltam:)), a sziát is néhány napja mondja, eddig ezzel a szóval sosem próbálkozott, egyből tisztán mondta.Vagyis néha az ia olyan furcsán hangzik, de a sz az nagyon szép:)

2011. ápr. 14. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!