Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ne lehetne szoptatás...

Miért ne lehetne szoptatás alatt sportolni?

Figyelt kérdés
Nem értem sok anyukát, hogy miért nem mer elkezdeni mozogni szoptatás alatt amikor szerintem nyugodtan lehet. Én is heti 3-4* torzázok( aerobik ). Szerintem nagyon fontos, hogy jól nézzünk ki, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkbe. Ti hogy vagytok ezzel?
2009. márc. 3. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van, csak az a fontos, hogy anaerob mozgás ne legyen. Magyarul tejsav ne keletkezzen, mert akkor nem biztos hogy tovább fog szopizni a babád, ill. kevesebb tejed lesz.

Gyógytornász anyuka

2009. márc. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Mert az izmokban felgyülemlő tejsav+a lebomló zsírszövetből felszabaduló méreganyagok átjutnak a tejbe és akkor akár a cigi,alkohol is jöhetne.Nem? A megterhelő mozgás apaszthatja is a tejet.Kell mozogni,de nem kell rögtön aerobikozni vagy súlytemelni.Én a babakocsis sétát,a házimunkát(mert segítségem nincs),gyerekápolást,esti kis nyújtást is hatásosnak tartom,főleg ha vki a terh előtt nem sportolot.
2009. márc. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is lehet, én csak négy és fél hónapos koráig tudtam visszafogni magam, annyira hiányzott a sport. Én két hónapja úszom rendszeresen, és semmi baja a tejemnek. Ez a méreganyagos dolog meg menetrendszerűen előkerül, még külön kérdés is volt. Azt kérdezte az anyuka, h' mit csináljon, ha ő simán a szoptatástól fogy, akkor is méreg kerül-e a tejébe. Volt olyan agyas válaszadó, aki azt mondta, h' igen, és egyen sokat, h' ne fogyjon. No comment. Ezek olyan téveszmék, amiket valaki kitalál, leírja egy-két válaszban, aztán a sok "okos" átveszi gondolkodás nélkül.
2009. márc. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

teljesen jól irta az előző ket valaszadó, és en meg annyit hozzatennek, hogy kezdő anyuka leszek, nincs segitsegem, én szemely szerint nagyon boldog leszek, ha az első időkben el tudom latni a babat, plussz a hazimunkaból annyit, amennyit tudok. mert nemhiszem, hogy lesz annyi idom a baba mellett, hogy minden csillogjon villogjon, és kipihent is legyek.


kesobb lehet, hogy valtozni fog, lehet, hogy a baba mellett fogok tudni dolgokat csinalni, akkor el lehet gondolkodni a dolgon, de annyira nem látok a jövőbe.


harmadrészt én gyalogoltam főleg (10 kmeket), a babaval lehet setalni, tervezzuk a baba mama tornat, a babauszast, és hastancoltam, az nagyon hianyzik, remelem tudm majd folytatni.. de prioritasban, barmennyire is imadtam, az utolsó. :(

2009. márc. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok anyuka eltervezi, hogy tornászni fog. és nagyon soknak aludni sincsen ideje, nemhogy tornászni. én is így voltam vele az elején. semmi segítségem, sőt rajta kívül két idős hölgy a családban, akik betegek. elég mozgás volt ez nekem. amúgy szabad tornászni, de nem szabad annyit, hogy izomlázad legyen, mert attól tejsav termelődik, a baba nem fogja elfogadni a tejcidet. és állítólag a túlzott sport nem tesz jót a tejmennyiségnek sem! Persze mindenki maga tudja. én könnyen voltam, mert összesen 6 kilót híztam a terhesség alatt, már a kórházból annyival jöttem haza, amennyivel kezdtem, 3 hét múlva pedig már 4 kilóval kevesebb voltam. így aztán nekem inkább csak a bőrfeszességet kellett rendbetennem, a súlyt nem! mindenkinek jó tornázást, és babázást! amúgy nagyon jó a baba-mama torna is, a babók nagyon szeretik általában és a mama is mozog azért!
2009. márc. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! en mar sportoltam amint letelt a 6 het...nekem is nagyon hianyzott a futas, es a mozgas minden formaja, nem az a kanapen ulo tipus vagyok, inkabb felkelek a baba elott es kimegyek futok egyet. A kezdetektol szoptatok, a babam csak anyatejet kap, sose volt semmi gondunk a szoptatassal, rengeteg tejem van, pedig volt izomlazam is a kezdetekben. Nem vettem eszre valtozast akkor sem a kicsim ugyanolyan lelkesen szopikazott. Nem hinnem, h barmi gondot jelentene, az allatvilagban is ugyanugy vadaszik, mozog az anyaallat es emellett el tudja latni a kicsinyeit.

Most biztos le fognak pontozni, de nekem ez a szemelyes tapasztalatom.

2009. márc. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, aki terhesség előtt sportolt annak biztosan hiányzik a mozgás...és az előttem iroval egyet értek!Igaz én is szerencsés vtam, mert 3-4 kg-mal kevesebb voltam már szülés után 1honappal, mint amirol indultam. Eddig a sok séta elég volt mozgásnak, de én most tervezem a rendszeres mozgás ujra kezdését:)

Aki ugy érzi: Hajrá!

7hos baba anyukája

2009. márc. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!