Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen rendszert alakítsak ki...

Milyen rendszert alakítsak ki 3 hónapos kisfiam estéiben?

Figyelt kérdés

Eddig így nézett ki nálunk egy este: 8-kor fürdés, aztán evés, amibe általában bealudt, aztán böfi félálomban, majd ágyba tettük. Fél óra múlva keservesen felsír, ezért is gondolom, hogy nem jó ez a sorrend. Néhol mintha olvastam is volna, hogy nem szabad egyből evés után ágyba tenni, mert 20-30 perc után kezdenek el emészteni.

Pár hónapos babák szüleitől kérdezem: Nálatok hogyan néz ki egy este?


2011. ápr. 15. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Kislányom evés közben aludt el, nem is büfizett és aludt reggelig. Úgyhogy nem biztos, hogy azért sír, mert evés után tetted le, de ettől függetlenül lehet, hogy még egy kis "játszadozásra" lenne szüksége, jobban elfáradna és akkor utána jobban elfáradna.
2011. ápr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

jobban elfáradna, és akkor mélyebben elaludna...

bocs elgépeltem magam

2011. ápr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, meg kellene próbálnunk. Arra is gondoltunk, hogy változtatnánk a sorrenden: evés-fürdés-pici játék-alvás. Tanácstalan vagyok!
2011. ápr. 15. 22:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, azért ébred fel fél óra múlva, mert még éhes, hiszen belealszik a kajcsiba.

Tehát én úgy csinálnám (csinálom), hogy fél 8-kor fürdés, utána kaja, büfi és már alszik is.

Ritkán előfordul, hogy a babám nagyon fáradt estére, mert napközben nem alszik jól, olyankor ő is belealszik a vacsiba, de fél- egy órán belül felébred és bepótolja.

Az esti alvás előtti játékot azért nem tartom jó ötletnek, mert ha esetleg túlpörög, akkor viszont sokkal nehezebb lesz elaltatni. A játékot tegyétek inkább a fürdés elé, pici pucérkodás, hancur elég ilyenkor már. :)

2011. ápr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megoszlanak a vélemények a sorrenden, kinél mi válik be. Nálunk a fürdés-evés-alvás jött be, a fürdéstől, öltöztetéstől ugyanis felélénkül, az evés viszont megnyugtatja, utána könnyebben elalszik.
2011. ápr. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van, erre nem is gondoltam, hogy éhes maradt! Sajnos félig anyatejes, félig tápszeres baba, napi ötször eszik. Napközben 120-130 g-os adagokat, este viszont 150-et kb. De lehet, hogy estére többre lenne szüksége, mivel át is alussza az éjszakát. Akkor úgy csináljuk, hogy előbbre hozzuk a fürdetést, és adunk Neki többet. Köszönöm a válaszokat!!!
2011. ápr. 16. 07:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó tanács: jól teszitek, hogy előrébb hozzátok a fürdetést, mert késő az a 8 óra egy ilyen pici gyereknek.Az én gyerkőcöm 7 hónapos, de születése óta fél 8-tól alszik.Szerintem nem az a gond, hogy keveset evett.Valószínűleg nagyon elfárad estére, túl pörög, és élénk marad.Vagy rosszat álmodik.Én ilyenkor bemegyek hozzá, és addig simogatom, míg vissza nem alszik.De nem veszem fel!Mert akkor játszhatnánk ezzel órákig! Szerencsés helyzetben vagyok, mert elalváshoz kell neki a cumi, és ő csak azért nyöszörög, mert kiköpte, és vissza kell raknom.3 hónapos babának ne adj 150 g-nál többet, mert ez egy 6 hónapos gyerek adagja!!ne etesd agyon, mert akkor meg fájni fog a hasa, és cseberből vederbe estek.
2011. ápr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, első körben előrébb hozzuk a fürdetést! Aztán ha nem változik, majd okoskodunk tovább... Nappal minimálisakat eszik (ugyanannyit, mint egy hónappal ezelőtt), este viszont simán lecsúszik a 150. Most váltottunk napi hatszori evésről ötre, és lehet, hogy ezért enne többet. Kicsit átalakítjuk a napját, és remélem, rendeződnek az esték is. Eddig semmi baj nem volt, nagyon kiegyensúlyozott kisbaba, és szerintem most a fejlődési ugrás is közrejátszik a dologban.
2011. ápr. 16. 09:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy néz ki, hogy fél 8kor egy kis masszázs, fürcsi utána evés (kb 120 ml) és alvás. De ha még látom rajta, hogy nem álmos akkor picit kihozom a nappaliba, és játszunk/nézelődünk egy kicsit, és amikor látom, hogy fárad, beviszem a szobájába, és lerakom és alszik is. Utána már csak 4 óra múlva ébred. (2 hónapos)
2011. ápr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!